Strona główna » Zakupy w hurtowni chemii gospodarczej – dla kogo jest to dobra opcja?

Zakupy w hurtowni chemii gospodarczej – dla kogo jest to dobra opcja?

Hurtownie chemiczne są jednym z ważniejszych elementów łańcucha dostaw, prowadzącego od wytwórców artykułów higienicznych i różnorakich środków czystości, do końcowego nabywcy. Jak w praktyce wygląda proces zakupów w hurtowni, oferującej produkty chemii gospodarczej?

Hurtownie chemii gospodarczej – podstawowe informacje

Hurtownia jest podmiotem gospodarczym, specjalizującym się w handlu towarami. Przedmiotem jej działalności jest nabywanie na własny rachunek towarów od producentów lub dużych dystrybutorów i ich odsprzedaż innym przedsiębiorcom. Odbiorcami towarów mogą być zarówno placówki handlu detalicznego, jak i inne hurtownie. Niekiedy można też spotkać się z sytuacją, gdy zakupów hurtowych dokonują odbiorcy końcowi, jednak jest to raczej ewenement.

Typowa hurtownia chemii gospodarczej dostarcza na rynek najczęściej tak zwane dobra szybkozbywalne (FMCG). Należą do nich przede wszystkim towary służące utrzymaniu higieny i czystości: szampony, mydła, produkty do golenia lub pielęgnacji jamy ustnej. Inną, dużą grupą towarów, której możemy się spodziewać w każdej praktycznie hurtowni chemicznej, są środki piorące (proszki i płyny do prania). W ofercie dobrze zaopatrzonego podmiotu tej branży nie może zabraknąć również artykułów służących do utrzymania czystości domu i mieszkania – płynów do mycia czy środków do czyszczenia rozmaitych powierzchni. 

Jak dokonać zakupów w hurtowni chemicznej?

W większości wypadków odwiedziny w hurtowni chemicznej, oferującej chemię gospodarczą, są standardowym sposobem zaopatrywania się w oferowane przez nią towary. Większość podmiotów, handlujących hurtowo artykułami chemicznymi, oferuje je zarówno sklepom i ich sieciom, jak i mniejszym odbiorcom hurtowym. 

Wiele spośród hurtowni chemii gospodarczej oferuje również opcję zamawiania towaru przez telefon lub za pośrednictwem systemów komputerowych. Bardzo przydatną opcją jest wówczas możliwość skorzystania z usług transportowych. Są one realizowane z udziałem własnych środków transportu hurtownika lub przez współpracujące z nim firmy transportowo-spedycyjne.