" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Uroczyste pożegnanie gości z Wuppertalu

Kolejny etap polsko-niemieckiej wymiany młodzieży jest już za nami...

Goście z niemieckiego Wuppertalu po tygodniowym pobycie w Polsce w czwartek 7 października powrócili do swoich domów - jak sami podkreślali - z jak najlepszymi wspomnieniami z naszego kraju.

Dzień przed wyjazdem niemieckiej młodzieży, wieczorem, w szkolnej auli odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Spotkanie".
Uczestnicy wymiany zatańczyli poloneza, a potem zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością specjalnie przygotowany - pod kierunkiem pani Doroty Stępniak czuwającej nad organizacją całej wymiany - na tę okazję program.

Pan Ryszard Borowiec - dyrektor II LO - i pani Magdalena Skwarczyńska-Zuch - wicedyrektor szkoły - podsumowując tygodniowy pobyt w Polsce niemieckiej grupy, skierowali słowa podziękowania do rodziców goszczących niemieckich uczniów, do młodzieży, a także nauczycieli zajmujących się organizacją przedsięwzięcia. Pan dyrektor, kierując ciepłe słowa do młodzieży i rodziców, podkreślił znaczenie spotkania i dobrych relacji między młodymi ludźmi. Czas, jaki spędzili wspólnie uczniowie polscy i niemieccy, obfitował w różne doświadczenia i na pewno był warty przeżycia! Polska grupa odwiedzi Wuppertal w czerwcu 2017.

Zobacz zdjęcia

 
 
Nasi niemieccy goście z wizytą w Warszawie...

We wtorek, 4 października, grupa młodzieży polskiej i niemieckiej odwiedziła stolicę naszego kraju, by poznać jej piękne zakątki.

W programie znalazła się ciekawa forma zwiedzania Warszawy - city tour. Uczestnicy wymiany spędzili również trochę czasu w Muzeum F. Chopina i w Centrum Nauki Kopernik.

Niemiecka młodzież miała okazję poznać różne miejsca naszego kraju i regionu.

Po powrocie z Warszawy kolejnego dnia czekała ich trudna lekcja doświadczania historii - w Muzeum na Majdanku.

Zobacz zdjęcia

 
 
Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej w II LO trwa

Początek tygodnia dla młodzieży uczestniczącej w wymianie polsko-niemieckiej to czas kolejnych pozytywnych wrażeń.

Poniedziałkowy poranek, 3 października, rozpoczął się grą miejską w Lublinie. Po południu ważnym punktem programu było spotkanie skupione wokół wymiany doświadczeń polsko-niemieckich w Urzędzie Miasta z przedstawicielami władz Świdnika - zastępcą burmistrza, panem Michałem Piotrowiczem i naczelnikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych - panem Łukaszem Reszką.
Wieczorem, na zakończenie dnia, zaplanowany był wspólny grill w klimatycznej Gospodzie Leśnej.

Mimo deszczowej aury, pogoda ducha dopisała wszystkim uczestnikom!

Zobacz zdjęcia

 
 
Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej w II LO trwa

W sobotni poranek cała grupa pod opieką p. Anny Kuczyńskiej i p. Doroty Stępniak wyruszyła na pole golfowe w malowniczych Wierzchowiskach.

W czasie spaceru po polu golfowym poznaliśmy zasady gry w golfa. Po rozgrzewce uczestniczyliśmy w szkoleniu, a następnie każdy miał czas żeby wyćwiczyć to, czego nauczył się podczas treningu golfowego.
Na deser uczestniczyliśmy w małych zawodach golfowych.

Przepiękne okoliczności przyrody i piękna pogoda sprzyjały wspólnym rozmowom i dobrej zabawie, dzięki temu mogliśmy bliżej się poznać. Pełni sportowych wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do Świdnika. Wszystkim licealistom polecamy grę w golfa i zachęcamy do uczestnictwa w Akademii Golfa - szczegółowych informacji udziela jej opiekun pani Anna Kuczyńska.

Zobacz zdjęcia

 
 
Witamy gości z niemieckiego Wuppertalu!

29 września,

w czwartek, rozpoczęła się w naszej szkole wizyta młodzieży niemieckiej w ramach realizowanego w naszym liceum od ubiegłego roku projektu międzynarodowej wymiany młodzieży "Spotkania".

Niemieccy goście będą z nami przez najbliższy tydzień i wspólnie z naszymi uczniami odkrywać będą kulturę i historię naszego kraju.
Będzie to również czas nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni z rodzinami uczniów goszczącymi niemiecką młodzież.

W piątek uczestnicy wymiany międzynarodowej, powitani w II LO przez dyrektora szkoły, pana Ryszarda Borowca, poznawali szkołę i uczestniczyli w lekcjach, a także w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach.

Zobacz zdjęcia

 
 
Rok szkolny 2015/ 16
 
Wymiana młodzieży II LO z Niemcami - projekt "Spotkania"

Od 25 września do 2 października

gościliśmy w naszej szkole niemiecką młodzież wraz z nauczycielami - opiekunami.
Był to czas pełen wrażeń i nowych doświadczeń doskonale zorganizowany przez panie Renatę Wójcik i Dorotę Stępniak, przy ogromnym wsparciu innych nauczycieli II LO, którzy każdego dnia włączali się w realizację zaplanowanych działań.

Wspólne wyjazdy do Kozłówki, na Majdanek, do Lublina, do Zamościa, spotkania z władzami miasta, razem realizowane zadania - lekcje, nauka tańca, śpiewu, zajęcia plastyczne, wieczorne ognisko, niekończące się rozmowy z koleżankami i kolegami zza zachodniej granicy - to wszystko pokazało, jak ważne jest spotkanie z drugim człowiekiem.
Cieszymy się, że podpisana umowa o współpracy między szkołami rozpoczyna nowy rozdział w historii naszego LO. W czerwcu 2016 r. nasi uczniowie odwiedzą niemieckich kolegów.
To najlepsza motywacja do nauki języków obcych!

Zobacz zdjęcia

zdjęcia z pola golfowego

 
 
 
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright 2014 II LO