" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Dwudniowa wizyta uczniów II LO u Krzysztofa Zanussiego

Uczniowie z klasy III D i uczestnicy warsztatów filmowych II LO przez dwa dni gościli w domu u cenionego w całym świecie reżysera pana Krzysztofa Zanussiego. To było niesamowite przeżycie!
Pan Krzysztof Zanussi jest niezwykłym człowiekiem, podobnie jak jego żona - pani Elżbieta (wywodząca się z arystokratycznego rodu Czetwertyńskich i Grocholskich z linii Adama Czartoryskiego).
Pani Elżbieta, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, dba o piękny wystrój domu i realizuje w nim ciekawe projekty architektoniczne. Jest bardzo mądrą i serdeczną osobą, to ona zorganizowała nam wyprawę do Zakładu dla Ociemniałych w Laskach - poznaliśmy tu niezwykłych ludzi pracujących z niewidomymi dziećmi. W tamtejszej szkole mieliśmy okazję pouczyć się alfabetu Braille'a.
Najwięcej czasu spędziliśmy jednak u Państwa Zanussich - w ich pięknym ogrodzie (w towarzystwie siedmiu! psów) trochę grillowaliśmy i leniuchowaliśmy, śpiewając przy gitarze. Mieliśmy okazję obejrzeć dwa filmy p. Krzysztofa Zanussiego w jego domowej sali kinowej, a potem przez kilka godzin rozmawialiśmy z p. Krzysztofem w pięknej domowej oranżerii o filmach, o nim samym, jego rodzinie, o nas i o życiu. Pan Zanussi zdradził nam różne tajemnice związane ze światem filmu i z jego filmami, zwłaszcza najnowszym - "Obce ciało".
Po tej niezapomnianej rozmowie wszyscy udaliśmy się do Warszawy, by w ramach międzynarodowego 30. Warszawskiego Festiwalu Filmowego obejrzeć premierowy pokaz tego filmu. Czuliśmy się wyjątkowo, bo przed pierwszą publiczną projekcją wiedzieliśmy dużo o tym filmie. Po projekcji uczestniczyliśmy w panelu dyskusyjnym z udziałem p. Krzysztofa Zanussiego, Agaty Buzek i Agnieszki Grochowskiej. Po tych wszystkich przeżyciach, pełni wrażeń, wyruszyliśmy do domu. To była fantastyczna wyprawa!

Zobacz zdjęcia

 
 }
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright 2014 II LO