" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Turniej „ Z UKS-u do AZS-u” Studiuj w Lublinie!

25 września

w poniedziałek na hali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się VIII edycja rozgrywek z cyklu "Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!".
W turnieju uczestniczyło 9 drużyn z Lublina, Białej Podlaski i Klementowic.

Drużyna piłki siatkowej kobiet w składzie: Gabriela Krzysiak, Paulina Misztal, Agata Ziółek, Julia Pinkos, Katarzyna Kufel, Katarzyna Batorska, Maja Biała, Aleksandra Woźniak, Monika Cisek i Weronika Grzeszczuk stanęła na podium, zdobywając III miejsce i puchar Turnieju.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun drużyny:E.Wanarska

Relacja foto

 
 
Rok szkolny 2016/ 17
 
Ogólnopolska Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt

W dniach od 02.06 do 04.06.17r do Wieliczki przyjechały drużyny – mistrzynie województw z całej Polski na turniej finałowy w piłce siatkowej dziewcząt.

Żeńska drużyna siatkarek II LO przeszła długą i trudną drogę, by znaleźć się po raz pierwszy w Finałach Ogólnopolskiej Licealiady.

Nasza reprezentacja przez dwa dni rozegrała mecze eliminacyjne ze szkołami z Wrocławia, Zielonej Góry, Jarosławia, Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza. Były to dni, w których dziewczyny musiały zmierzyć się z drużynami o bardzo wysokim poziomie wyszkolenia siatkarskiego, ale także pokonać stres i własne słabości. Były więc chwile, gdzie smutek przeplatał się z radosnymi momentami.
W niedzielę rozegrałyśmy dwa mecze z Starym Sączem i Sandomierzem, które decydowały o miejscu. Jeden przegrany i jeden wygrany, co w klasyfikacji końcowej dało nam XI –te miejsce.

W całym turnieju nasza reprezentacja zagrała 7 spotkań, co wymagało dużego wysiłku fizycznego jak również emocjonalnego. Dziewczyny w każdym meczu starały się dać z siebie wszystko i walczyły o każdy punkt i set.

Nasze finalistki zagrały w składzie: K. Bogdańska, N. Bartoszuk, N. Suracka, K. Łykus, G. Krzysiak, A. Ziółek, J. Pinkos, K. Kruk, M. Gumieniczek i K. Kufel.

Opiekun drużyny: p. Elżbieta Wanarska

Gratulujemy i dziękujemy

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji

 
 
Siatkarki najlepsze w rejonie!

Dnia 02.03.2017r.

reprezentacja dziewcząt wywalczyła awans do finałów wojewódzkich w piłce siatkowej. Zawody na etapie rejonu odbyły się w Piaskach, do zawodów przystąpiło pięć drużyn: I LO Świdnik, II LO Świdnik, ZS Łęczna, ZSZnr1 i II LO Włodawa i ZSE nr1 i III LO Chełm.

W pierwszym etapie rywalizacji nasze siatkarki wygrała swoją grupę.
W finale dziewczyny zagrały z drużyną I LO ze Świdnika, pokonując rywalki wynikiem 2:0,zdobywając tytuł Mistrza Rejonu w piłce siatkowej.

Zwycięski skład reprezentacji: K.Bogdańska, N.Bartoszuk, K.Łykus, N.Suracka, G.Krzysiak, P.Misztal, A.Ziółek, J.Pinkos,M.Gumieniczek i M.Biała.

Opiekun drużyny: E.Wanarska.

Gratulujemy i dziękujemy

 
 
Mistrzostwo powiatu w piłce siatkowej dziewcząt!

14 lutego 2017r

w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się rozgrywki powiatowej licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

Do turnieju przystąpiło 5 drużyn: ZS Piaski, PCEZ, ZS nr1, I LO oraz II LO.

Nasza drużyna w fazie grupowej wygrała mecze z ZS z Piask (2:0) i ZS nr1 (2:0), awansując do finału. W meczu o pierwsze miejsce nasze dziewczęta spotkały się z drużyną I LO ze Świdnika. Mecz był bardzo zacięty, stał na wysokim poziomie i dostarczył wiele emocji sportowych. Nasza drużyna spisała się „na medal” oczywiście złoty, wygrywając finał wynikiem 2:1.

Nasza drużyna w składzie: K.Bogdańska, N.Bartoszuk, K.Łykus, N.Suracka, G.Krzysiak, P.Misztal, A.Ziółek, J.Pinkos, P.Jedut, M.Gumieniczak,K.Batorska i K.Kufel awansowała do rejonowego etapu rozgrywek.

Opiekun drużyny: E.Wanarska

Gratulujemy!

 
 
Turniej o Puchar Dyrektora II LO

Wśród uczniów klas pierwszych naszego LO zakończył się I etap rozgrywek w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora Szkoły.

Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. W skład drużyny wchodziły zarówno dziewczęta, jak i chłopcy - reprezentując daną klasę.

Najlepszą drużyną okazał się zespół uczniów z klasy IA.

Rozgrywkom towarzyszyły sportowe emocje, rywalizacja oraz praca zespołowa. Kolejne mecze odbędą się w klasach II i III. A oto wyniki rywalizacji klas pierwszych:
klasa IA z klasą IB - wynik: 2:1
klasa IB z klasą IC - wynik: 2:1
klasa IC z klasą IA - wynik: 0:2

Gratulujemy!

Organizatorem turnieju jest p. Anna Kuczyńska i p. Elżbieta Wanarska.

Relacja foto

 
 
Turniej „Z UKS-u do AZS-u” Studiuj w Lublinie!

W czwartek, 22 września,

na hali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się VII edycja rozgrywek z cyklu "Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!".
W rywalizacji nie zabrakło oczywiście reprezentantów II LO w Świdniku. W turnieju uczestniczyły drużyny z Lublina i województwa lubelskiego- Białej Podlaski, Nałęczowa i Klementowic.

Drużyna piłki siatkowej kobiet w składzie: Katarzyna Bogdańska, Natalia Bartoszuk, Katarzyna Łykus, Gabriela Krzysiak, Paulina Misztal, Agata Ziółek, Maja Tarkowska, Julia Pinkos, Natalia Kuczyńska, Karolina Machnikowska i Monika Gumieniczek stanęła na podium, zdobywając III miejsce i puchar Turnieju.
Opiekun drużyny:E.Wanarska

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
 
Rok szkolny 2015/ 16
 
I miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Siatkowej Dziewcząt

16 grudniaw naszej szkole odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt, w których startowało pięć drużyn.

Nasze zawodniczki, dostarczając nam ogromnych emocji, wywalczyły pierwsze miejsce!

Skład drużyny:
Paulina Misztal, Agata Ziółek,
Gabriela Krzysiak, Karolina Machnikowska,
Julia Pinkos, Natalia Suracka,
Natalia Bartoszczuk, Katarzyna Bogdańska,
Katarzyna Łykus, Julia Herda,
Katarzyna Orzeł.  

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

 
 
Trzecie miejsce na charytatywnym turnieju w piłce siatkowej

4 grudnia

w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku im. W. Broniewskiego odbył się charytatywny turniej w piłce siatkowej. Dziewczęta z naszego liceum w składzie Paulina Misztal, Karolina Machnikowska, Gabriela Krzysiak, Agata Ziółek, Katarzyna Bogdańska, Natalia Bartoszczuk, Katarzyna Łykus oraz Julia Pinkos zajęły trzecie miejsce.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 
Drużyna piłki siatkowej z II LO - na podiumW ubiegły czwartek, 24 września, na hali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się VI edycja rozgrywek z cyklu " Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!".
W rywalizacji nie zabrakło oczywiście reprezentantów II LO w Świdniku. Drużyna piłki siatkowej kobiet w składzie: Agata Ziółek, Paulina Misztal, Natalia Suracka, Katarzyna Bogdańska, Julia Herda, Natalia Bartoszczuk, Katarzyna Łykus, Gabriela Krzysiak, Karolina Machnikowska i Angelika Pranagal stanęła na podium, zdobywając III miejsce.
W rywalizacji uczestniczyło 12 drużyn z województwa lubelskiego, opiekunem grupy była pani Agnieszka Kowalska.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
 
Rok szkolny 2014/ 15
 
Czwarte miejsce w województwie w piłce siatkowej dziewcząt !

27 lutego2015 roku

w Tomaszowie Lubelskim odbyły się finały Wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze dziewczęta w grupie eliminacyjnej spotkały się z drużynami z Białej Podlaskiej i Lublina. W pierwszym meczu z ZS nr5 Lublin nasze dziewczyny walczyły dzielnie, niestety mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Lublina.

W drugim meczu dziewczyny zagrały z Białą, tu pokazały swoja klasę i wolę walki, wygrywając 2:0.

W meczu o III–cie miejsce zmierzyłyśmy się z zawodniczkami z Tomaszowa Lubelskiego. Nasze dziewczyny walczyły dzielnie i do ostatniego gwizdka, ale uległy i zajęły IV-te miejsce.

Skład drużyny: J.Bożym, I.Bogusz, S.Olejnik, S.Marzewska, K.Wołoczko, M.Mojska, K.Orzeł, J.Herda, K.Bogdańska, N.Suracka.

Opiekun drużyny: E.Wanarska.

Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia

 
 
Kolejny rok jesteśmy Mistrzami Rejonu !

W ostatnim tygodniu przed feriami odbyły się zawody w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców w ramach Rejonowej Licealiady.

Dnia 27.01.2015r. reprezentacja dziewcząt wywalczyła awans do finałów wojewódzkich w piłce siatkowej.
Zawody na etapie rejonu odbyły się w Piaskach. W pierwszym etapie rywalizacji nasze siatkarki pokonały zespoły z Łęcznej (2:0) i Siedliszcza(2:0), wygrywając swoją grupę. W finale spotkały się z drużyną z Chełma- II LO, pokonując w pięknym stylu rywalki wynikiem 2:0.

Zwycięski skład reprezentacji: I.Bogusz ,M.Mojska, S.Olejnik, J.Bożym, K.Wołoczko, S.Marzewska, K.Orzeł , J.Herda, K.Bogdańska

Opiekun drużyny: E.Wanarska.

Dzień później w hali sportowej w Chełmie nasi chłopcy również wywalczyli I-sze miejsce, awansując do finałów wojewódzkich. Zwycięski skład reprezentacji: J.Wilkołazki, K.Kostrzewski, B.Radziewicz, K.Jagielski, J.Dzirba,A.Antoniewicz,S.Pranagal,K.Baraniak, J.Teper.

Opiekun drużyny:K.Woźniak.

Gratulujemy i czekamy na więcej!

Zobacz zdjęcia

 
 
Sezon siatkarski rozpoczęty!

13 stycznia 2015r

w naszej szkole odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn : ILO, ZS nr1, PCEZ oraz ZS Piaski. Nasze dziewczęta spisały się na medal, oczywiście złoty. Po wygraniu swojej grupy, dziewczyny w finale zmierzyły się z drużyną ILO, wygrywając mecz wynikiem 2:0. Dziewczyny zajęły więc I-sze miejsce w Powiecie i awansowały do etapu rejonowego. Skład drużyny :

 • I.Bogusz,
 • J.Bożym,
 • M.Mojska,
 • S.Olejnik,
 • K.Orzeł,
 • J.Herda,
 • K.Bogdańska,
 • N.Suracka
  Opiekun:E.Wanarska.

  Gratulujemy i czekamy na więcej!

  Zobacz zdjęcia

 •  
   
  Turniej Mikołajkowy o Puchar Dyrektora I LO!

  Dnia 05.12.2014 roku

  w sali gimnastycznej I LO odbył się charytatywny Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Biletem wstępu były słodycze, zbierane dla dzieci z domu dziecka. Tradycyjnie już i nasza szkoła włączyła się w tą akcję, biorąc udział w rywalizacji jak i w kibicowaniu zawodów.

  Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn żeńskich oraz 5 drużyn męskich. Nasi sportowcy i tym razem nie zawiedli, wygrywając wszystkie mecze, zajmując I-sze miejsca.

  Drużynę dziewcząt reprezentowały: : I. Bogusz, S.Olejnik, J.Bożym, S.Marzewska, K.Wołoczko, J.Herda, K.Orzeł, K.Bogdańska, K.Łykus, M.Tarkowska.

  Opiekun:E.Wanarska

  Drużynę chłopców reprezentowali: J.Wilkołazki, J.Dzirba,B.Radziewicz,K.Jagielski, A.Antoniewicz, K.Kostrzewski,S.Pranagal, J.Teper

  Opiekun:K.Woźniak

  Zobacz zdjęcia

   
   
  Turniej „ Z UKS-u do AZS-u” Studiuj w Lublinie!


  W tym roku wzięliśmy udział w kolejnej, V edycji turnieju organizowanego przez Akademicki Związek Sportowy Woj.Lubelskiego i uczelnie lubelskie: Uniwersytet Przyrodniczy, UMCS, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Politechnika Lubelska. Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman oraz Lubelski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Babisz.

  Dnia 25.09.2014r. do rywalizacji nasze siatkarki przystąpiły w składzie:

 • Iga Bogusz,
 • Małgorzata Mojska,
 • Sylwia Olejnik,
 • Sylwia Marzewska,
 • Kasia Wołoczko,
 • Julia Herda,
 • Kasia Orzeł

  Do turnieju zgłoszonych zostało 9 zespołów: z Lublina, Białej Podlaski, Nałęczowa i Bełżyc.

  W pierwszej fazie rozgrywek nasze dziewczyny zmierzyły się z drużynami : V-tego LO Lublin, III-ciego LO Lublin, ZS Nałęczów oraz ZS Bełżyce, zwyciężając w pięknym stylu wszystkie drużyny.

  W rywalizacji finałowej nasze siatkarki zmierzyły się z zawodniczkami IV- tego LO Biała Podlaska i niestety przegrały to spotkanie.

  W kolejnym meczu finałowym z zespołem ZS nr 5 Lublin zagrały rewelacyjne, wygrywając 2:1.

  Żeńska drużyna II LO wywalczyła ostatecznie III miejsce zdobywając dyplom i puchar zawodów.

  Opiekunem drużyny była pani profesor Elżbieta Wanarska

  GRATULUJEMY !!!

  Zobacz fotografie

 •  
   
  strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
  Copyright 2014 II LO