" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Współpraca z UMCS

Spotkanie Jego Magnificencji Rektora prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego z Dyrektorami i Pełnomocnikami Szkół Partnerskich UMCS

Od lat współpracujemy z różnymi wydziałami Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie - i jest to dla nas współpraca bardzo owocna. W bieżącym roku szkolnym dołączyliśmy do grona szkół objętych patronatem nie tylko poszczególnych wydziałów, ale całej uczelni.

28 stycznia, podczas inauguracyjnego dla II LO spotkania Rektora UMCS z dyrektorami i pełnomocnikami szkół partnerskich Uniwersytetu, naszą szkołę reprezentowała pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch oraz koordynator współpracy - pani Dorota Stępniak.

Otrzymaliśmy szeroką ofertę ciekawych zajęć dla licealistów adresowanych zarówno do wszystkich szkół partnerskich, jak i przygotowanych specjalnie dla II Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku. Kalendarz współpracy na cały rok szkolny mamy dość intensywny!

Zachęcamy do lektury artykułu

 
 
Koło Fantastyki "Obelisk" w II LO

28 stycznia

w środę w murach II LO gościliśmy reprezentantów Koła Fantastyki "Obelisk" działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Członkowie klubu promowali wśród młodzieży gry planszowe, które rozwijają spostrzegawczość, kreatywność, koncentrację, innymi słowy mają wiele zalet i dlatego są świetną formą spędzania wolnego czasu. Licealiści bawili się znakomicie.

Serdecznie dziękujemy członkom Klubu Fantastyki za czas, który spędzili w naszej szkole i za możliwość wykorzystania w praktyce tak szerokiego wachlarza gier planszowych.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Klubem Fantastyki "Obelisk".

Oto relacja foto

 
 
Spotkanie z rodzicami

28 stycznia 2016 r.

w czwartek o godz. 17.30 zapraszamy rodzców na kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawczmi i nauczycielami uczącymi.
Oto szczegóły:

KlasaWychowawcaSala
I Ap. Katarzyna Wilk - Lemparty201A
I B1p. Urszula Wójtowicz013A
I B2p. Beata Nowińska204A
I Cp. Dorota Tatrzańska - Kmiecik016A
II Ap. Renata Wójcik022A
II Bp. Agata Gburczyk107B
II Cp. Dorota Stępniak005A
III A1p. Jadwiga Kopniak021A
III A2p. Edyta Walczak019A
III Bp. Katarzyna Mądrachowska103A
III Dp.Wiesława Lisek202A

 • Spotkanie Rady Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego o godz. 18.30 w sali 005A
 • Dyżur wszystkich nauczycieli do godziny 19.00

  27 stycznia 2016 r. środa godzina 18.00

  KlasaWychowawcaSala
  I Dp. Magdalena Skwarczyńska - Zuch016A


 •  
   
  Akcja krwiodawstwa w II LO!

  25 stycznia

  w poniedziałek w naszej szkole, jak każdego roku, odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Akcję poprzedził kilka dni wcześniej tematyczny wykład Pana Andrzeja Słotwińskiego o idei krwiodawstwa.

  Od lat współtworzymy tradycję pomagania innym również w takiej formie, dzielenia się darem bezcennym: krwią, potrzebną przy wielu zabiegach chirurgicznych, chorobach.

  Rozpowszechnianie krwiodawstwa przynosi wymierne korzyści, pełnoletni uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oddali krew. Dokonano również rejestracji do banku dawców szpiku kostnego.

  Wszystkim honorowym dawcom DZIĘKUJEMY!!!

  Tutaj piszą o akcji w II LO

  Oto relacja foto

   
   
  Warto ściągać!

  Portal "Perspektywy" zamieścił informacje o nowej formie uzyskania informacji o uczelniach.
  Aplikacja Informator dla Maturzystów 2016 jest jedynym tego typu w Polsce przewodnikiem po wszystkich uczelniach i wszystkich kierunkach studiów. To kompendium wiedzy o zasadach przyjęć na studia, a jednocześnie poradnik zawierający zbiór porad jak dobrze przygotować się do matury oraz raport dotyczący progów punktowych rekrutacji 2015/16.

  Aplikacja dostępna jest na Androida (iOS i Windows Phone od 20 stycznia br.) i jest absolutnie bezpłatna. Zachęcamy do jej pobrania. Jej niewątpliwą funkcjonalnością jest możliwość użytkowania w trybie off-line.

  Tutaj można pobrać

   
   
  NASZE DZIEWCZĘTA NAJLEPSZE W POWIECIE!

  21.01.2016

  w Gimnazjum nr 3 w Świdniku odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej.

  Nasza drużyna w składzie: Angelika Pranagal, Paulina Misztal, Gabriela Krzysiak, Katarzyna Bogdańska, Natalia Bartoszczuk, Karolina Machnikowska, Agata Ziółek, Agnieszka Kłysiak, Monika Paruzel, Katarzyna Łykus, Patrycja Jedut, Natalia Kuczyńska oraz Maja Tarkowska zdobyła pierwsze miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!!!

   
   
  Zbiórka makulatury
  Fundacja Przyjazny Świat Dziecka, w porozumieniu z dyrekcją szkoły zaprasza do udziału w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka.

  Więcej informacji już wkrótce !!

   
   
  Konkurs "Moje Spotkania z Europą"

  Zapraszamy serdecznie!!!

  Zachęcamy uczniów gimnazjów powiatu świdnickiego do wzięcia udziału w konkursie językowym "Moje Spotkania z Europą". Termin nadsyłania prac upływa 29 lutego. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

  Nauczyciele koordynujący konkurs: Dorota Stępniak i Renata Wójcik

  Regulamin konkursu

   
   
  II LO serdecznie zaprasza uczniów szkół powiatu świdnickiego do udziału w konkursach

  II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku
  serdecznie zaprasza uczniów szkół powiatu świdnickiego do udziału zobacz więcej

  Regulamin konkursu mistrz ortografii angielskiej

  Regulamin konkursu mistrz gramatyki angielskiej

  Zgłoszenie do konkursu mistrz ortografii angielskiej

  Zgłoszenie do konkursu mistrz gramatyki angielskiej

   
   
  Kolejny rok jesteśmy wśród najlepszych liceów w kraju!

  W - opierającym się na obiektywnych kryteriach danych, uwzględniających wyniki egzaminów maturalnych uzyskanych od OKE oraz wyniki olimpiad i konkursów przekazanych przez ich organizatorów - Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016 II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku po raz kolejny zostało odznaczone Brązową Tarczą!

  Cieszy nas fakt, że znowu otrzymaliśmy potwierdzenie wysokiej jakości nauczania w naszej szkole.

  Gratulujemy naszym Absolwentom i Uczniom, którzy wspólnie z Nauczycielami zdobyli dla II Liceum Ogólnokształcącego tytuł Brązowej Szkoły 2016!

  Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

  www.perspektywy.pl

  Pełna lista nagrodzonych liceów

   
   
  Szkolny Klub Fotograficzny poleca

  Od 15 stycznia w holu naszego liceum możemy oglądać kolejną wystawę zdjęć wykonanych przez członków Szkolnego Klubu Fotograficznego, do którego dołączyli uczniowie Gimnazjum nr 2.

  W styczniowej wystawie możecie podziwiać piękne portrety autorstwa Jakuba Bodysa, Marka Miłosza, Aleksandry Jankowskiej i Eweliny Sionkowskiej.

  Życząc przyjemnych wrażeń estetycznych w czasie oglądania wystawy, przypominamy o spotkaniach naszego klubu fotograficznego w poniedziałki, środy i piątki - szczegółowych informacji udziela opiekun klubu p. Dorota Stępniak.

   
   
  Realizujemy projekt ARR - Embargo

  Kolejny tydzień stycznia upływa w naszej szkole pod znakiem... jabłek!

  W związku z udziałem II LO w realizacji projektu Embargo mamy niepowtarzalną okazję wzmocnić dobre nawyki żywieniowe, częstując się jabłkami, które są dostępne w każdej sali lekcyjnej i w wiklinowych koszach przy stoliku dyżurnych.

  Okazuje się, że to doskonała propozycja dla licealistów - jabłka znikają błyskawicznie i dają wszystkim mnóstwo radości!

  Oto relacja foto

   
   
  Troje uczniów Baczyńskiego w Wojewódzkim Konkursie An der KUL ist Deutsch

  14 stycznia 2016r.

  w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego An der KUL ist Deutsch cool nasze LO reprezentowali przygotowani przez p. Renatę Wójcik uczniowie klas pierwszych: Basia Grochecka (ID), Zuzanna Rosołowska (ID) i Adam Wójcik (IA).

  Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, a naszym uczniom gratulujemy umiejętności językowych, które przyniosły im awans do II etapu! Sama kwalifikacja do tego etapu jest sukcesem i dużym wyróżnieniem - tym bardziej jesteśmy z Was dumni!

  Życzymy Wam powodzenia i razem z Wami czekamy na wyniki konkursu!

   
   
  Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia
  Uczniowie naszej szkoły, jak zwykle niezawodni, kiedy trzeba komuś pomóc, uczestniczyli dzisiaj w koncercie charytatywnym na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

  II LO reprezentowały klasy I D i I B2. Koncert w Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta Świdnik, w której prężnie działają nasi licealiści!

  Moniko, Mateuszu i Kacprze: jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy Wam i Waszym kolegom z MRM!

  Oto relacja foto

   
   
  Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "English High Flier"  Uczniowie naszego liceum LAUREATAMI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "English High Flier" organizowanego przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej i Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce!!!

  Serdecznie gratulujemy:
  Aleksandrze Sobczak z klasy I C - tytułu laureata, wyniku dobrego i 4 miejsca w województwie,
  Karolinie Jurak z klasy I C - tytułu laureata, wyniku dobrego i 7 miejsca w województwie,
  Maciejowie Gizie z klasy III A1 - 7 miejsca w województwie.

  Opiekunem uczniów była p. Jadwiga Kopniak

   
   
  II etap Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” organizowanej przez Akademię Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

  Uczestnicy II etapu to:
  Maciej Giza – matematyka i fizyka
  Paulina Dziachan – matematyka
  Emilian Okoń – matematyka

  Gratulujemy również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu: p. Monika Szymaniak z matematyki oraz p. Dorota Kuczyńska z fizyki.

  Już trzymamy kciuki o powodzenie na kolejnych etapach !

   
   
  Konrad Pucek - finalistą Olimpiady Wiedzy Historycznej!  Z radością informujemy, że Konrad Pucek, uczeń klasy IA, znalazł się wśród pięciu laureatów etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Historycznej z Lubelszczyzny zakwalifikowanych do ogólnopolskiego finału Olimpiady Wiedzy Historycznej! Konrad awansował także do wojewódzkiego etapu Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

  Konradzie - serdecznie Ci gratulujemy sukcesów i życzymy wielu kolejnych!

   
   
  Historyczne pasje i sukcesy uczniów II LO

  Z ogromną satysfakcją obserwujemy dokonania naszych uczniów w dziedzinie historii i wiedzy o społeczeństwie.

  Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego aktywnie uczestniczą w olimpiadach i konkursach historycznych. Jako dowód przedstawiamy odrobinę statystyki:

 • Do wojewódzkiego etapu Olimpiady Historycznej awansowało trzech naszych uczniów.
 • Do wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowało się dwóch uczniów.
 • Jeden uczeń będzie reprezentował naszą szkołę w wojewódzkim etapie Misyjnej Olimpiady Wiedzy o Afryce.
 • Finalistami wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej zostało troje naszych uczniów.

  Gratulujemy Wam pasji i sukcesów! Powodzenia w kolejnych etapach!

 •  
   
  Nagrody dla uczniów II LO w I Wojewódzkim Konkursie Zofii Nałkowskiej  Z wielką radością dzielimy się informacją o artystycznych sukcesach naszych licealistów pracujących pod kierunkiem p. Wiesławy Lisek.

  8 stycznia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w I Wojewódzkim Konkursie Zofii Nałkowskiej, w którym zostali docenieni nasi uczniowie. W kategorii literackiej wyróżnieni zostali: Piotr Pawlak, Szymon Zalewski, Anna Grudzień i Oliwia Mańko.
  W kategorii fotograficznej specjalne wyróżnienie zdobyła Paulina Podkowa.

  Wszystkim gorąco gratulujemy!!!

   
   
  Orszak Trzech Króli  Teatr Trzydziestu działający w naszym liceum jak co roku wziął udział w Orszaku Trzech Króli w Świdniku. W tym roku wystąpił w składzie: Kamil Rydzyński, Mateusz Skorupa, Beata Gajewska, Mikołaj Denysiuk, Karolina Królik, Ewelina Koperda, Dominika Kulik, opieka i przygotowanie: p. Katarzyna Mądrachowska

  Oto relacja foto

   
   
  Msza Święta w intencji byłego naszego ucznia - Kuby Górzyńskiego

  „Umiera się nie po to, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej”

  Paulo Coelho

  W niedzielę, 10 stycznia o godzinie 19.00
  modlimy się w intencji Kuby Górzyńskiego w drugą rocznicę śmierci,
  na Mszy Świętej w kaplicy przyszpitalnej w Lublinie na ulicy Staszica.

   
   
  Idą święta...  Przed świętami, jak co roku, wnętrza naszego liceum przepełnia niecodzienna atmosfera. Pracownie i korytarze II LO wypełniły się kolorowymi choinkami i świątecznymi dekoracjami. O tak przyjemny świąteczny klimat zadbali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. I w tym świątecznym nastroju pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

  Uczniom, Rodzicom, Absolwentom i wszystkim Przyjaciołom naszego liceum
  życzymy pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia.
  Niech świąteczna radość napełni nas wzajemną życzliwością i optymizmem na nadchodzący 2016 rok.

  Dyrektor wraz z Gronem pedagogicznym
  II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  Do życzeń dołączamy kartki

   
   
  Wspólne kolędowanie  Ostatni dzień przed świętami to w naszym liceum tradycyjnie dzień wspólnego kolędowania. Jak co roku znajdujemy czas by spotkać się , złożyć sobie świąteczne życzenia i wspólnie zaśpiewać kolędy.
  W tym roku klasy pierwsze pod okiem p. Izabeli Olch-Bąk przygotowały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, które wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy.
  W czasie spotkanie nie zabrakło również absolwentów naszego liceum, którym serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

  Wspólne kolędowanie to radosny czas w naszym liceum, to tradycja, którą nieustannie pielęgnujemy.

  Oto relacja foto

   
   
  7. rok współpracy II LO z IFP UMCS!

  17 grudnia

  klasy humanistyczne - I D i III D uczestniczyły w cyklu zajęć uniwersyteckich przygotowanych specjalnie dla szkół partnerskich przez Instytut Filologii Polskiej UMCS w Lublinie. Uczelnia, jak co roku, zadbała o wysoki poziom spotkania zorganiozwanego pod hasłem: "Sztuka pisania". Uczniowie wysłuchali wykładu prof. dra hab. Arkadiusza Bagłajewskiego, wzięli udział w warsztatach polonistycznych przygotowujących do egzaminu maturalnego, a także w spotkaniu z Marcinem Wrońskim - autorem kryminałów retro, których akcja rozgrywa się w Lublinie; mieli również przyjemność wysłuchać recitalu uczestnika programu X Factor - Łukasza Jemioły.
  Koordynujące współpracę z IFP UMCS wicedyrektor pani Magdalena Skwarczyńska-Zuch oraz pani Wiesława Lisek uczestniczyły w spotkaniu z władzami Wydziału - podczas spotkania zostały ustalone warunki współpracy na najbliższy rok.

  To był bardzo dobry humanistyczny czas!

   
   
  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX  Zapraszamy uczniów naszego liceum do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Regulamin konkursu, a także testy z poprzednich edycji znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu http://www.fox.wombb.edu.pl

  Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt ze szkolnym opiekunem konkursu p. Dorotą Stępniak lub nauczycielami języka angielskiego.

   
   
  Na premierze "Gwiezdnych wojen"

  18 grudnia

  Światowa premiera kolejnej części "Gwiezdnych wojen" za nami, a my - w naszym świdnickim kinie "LOT" - razem z resztą świata smakowaliśmy najnowszej kinematografii.
  I to jest aktywny udział w bieżącym życiu kulturalnym!

  Kto jeszcze nie widział - polecamy!

   
   
  Zaproszenie na kolędowanie!  Jak co roku, serdecznie zapraszamy Absolwentów naszej szkoły na wspólne przedświąteczne kolędowanie z uczniami i nauczycielami II LO w najbliższy wtorek 22 grudnia o godz. 11.00 (w sali gimnastycznej).

  Czekamy na Was!

   
   
  Wycieczka do Warszawy i Świerku

  9 grudnia  klasy IA, IIA i reprezentanci klasy IB1, pojechały na wycieczkę edukacyjną do Świerku i do Warszawy. W Świerku znajduje się jedyny w Polsce reaktor jądrowy. Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani jego budową oraz jak pracuje na co dzień.
  Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o definicji promieniowania, jego energii, o oddziaływaniu promieniowania na nas samych oraz skąd się bierze promieniowanie jądrowe.
  Lekcje były bardzo interesujące, wszyscy uważnie słuchaliśmy i oglądaliśmy przygotowane pokazy.
  Następnie przeszliśmy do budowy reaktora oraz zasady jego działania. Doktor, który pracował przy reaktorze opisywał nam jego pracę.

  Kolejnym etapem było zwiedzanie reaktora od wewnątrz. Byliśmy bardzo podekscytowani tym, że wejdziemy do środka oraz zobaczymy jak pracuje reaktor. Po terenie reaktora oprowadzał nas prof. Ludwik Dobrzyński. Jasno wyjaśniał nam do czego służy reaktor, że jest to reaktor naukowo-badawczy i służy do badań nad rozpadem cząsteczek oraz do produkcji neutronów.

  Szczęśliwi i zmęczeni skończyliśmy wizytę w Świerku. Pojechaliśmy do Warszawy.
  Warszawa przywitała nas przepiękną dekoracją świąteczną – wszędzie drzewka świąteczne, bombki a przede wszystkim dekoracyjne oświetlenie.
  Podczas spaceru Nowym Światem, niektórzy koledzy wcielili się w role przewodników i opowiadali o mijanych budowlach, pomnikach, placach.
  Na koniec naszej wycieczki, czekała na nas uczta muzyczna – musical Mama Mia! w teatrze Roma. Byliśmy bardzo zadowoleni z przedstawienia.

  A wycieczka wszystkim się podobała.

  Łukasz, kl. IIA

  Oto relacja foto

   
   
  Nasz finał akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę  Akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" w naszej szkole zakończona.

  Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

  Zebraliśmy ponad 200 kg darów, które trafią do rodzin najbardziej potrzebujących. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o Dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych.

  Szczególnie dziękujemy klasie IIB, IC oraz IA za pomoc przy pakowaniu, ważeniu i dostarczeniu darów.

   
   
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
   
  strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
  Copyright II LO 2017