" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Idą święta...Przed świętami, jak co roku, wnętrza naszego liceum przepełnia niecodzienna atmosfera. Pracownie i korytarze II LO wypełniły się kolorowymi choinkami i świątecznymi dekoracjami. O tak przyjemny świąteczny klimat zadbali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. I w tym świątecznym nastroju pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Uczniom, Rodzicom, Absolwentom i wszystkim Przyjaciołom naszego liceum
życzymy pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia.
Niech świąteczna radość napełni nas wzajemną życzliwością i optymizmem na nadchodzący 2016 rok.

Dyrektor wraz z Gronem pedagogicznym
II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Do życzeń dołączamy kartki

 
 
Wspólne kolędowanieOstatni dzień przed świętami to w naszym liceum tradycyjnie dzień wspólnego kolędowania. Jak co roku znajdujemy czas by spotkać się , złożyć sobie świąteczne życzenia i wspólnie zaśpiewać kolędy.
W tym roku klasy pierwsze pod okiem p. Izabeli Olch-Bąk przygotowały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, które wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy.
W czasie spotkanie nie zabrakło również absolwentów naszego liceum, którym serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Wspólne kolędowanie to radosny czas w naszym liceum, to tradycja, którą nieustannie pielęgnujemy.

Oto relacja foto

 
 
7. rok współpracy II LO z IFP UMCS!

17 grudnia

klasy humanistyczne - I D i III D uczestniczyły w cyklu zajęć uniwersyteckich przygotowanych specjalnie dla szkół partnerskich przez Instytut Filologii Polskiej UMCS w Lublinie. Uczelnia, jak co roku, zadbała o wysoki poziom spotkania zorganiozwanego pod hasłem: "Sztuka pisania". Uczniowie wysłuchali wykładu prof. dra hab. Arkadiusza Bagłajewskiego, wzięli udział w warsztatach polonistycznych przygotowujących do egzaminu maturalnego, a także w spotkaniu z Marcinem Wrońskim - autorem kryminałów retro, których akcja rozgrywa się w Lublinie; mieli również przyjemność wysłuchać recitalu uczestnika programu X Factor - Łukasza Jemioły.
Koordynujące współpracę z IFP UMCS wicedyrektor pani Magdalena Skwarczyńska-Zuch oraz pani Wiesława Lisek uczestniczyły w spotkaniu z władzami Wydziału - podczas spotkania zostały ustalone warunki współpracy na najbliższy rok.

To był bardzo dobry humanistyczny czas!

 
 
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOXZapraszamy uczniów naszego liceum do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Regulamin konkursu, a także testy z poprzednich edycji znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu http://www.fox.wombb.edu.pl

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt ze szkolnym opiekunem konkursu p. Dorotą Stępniak lub nauczycielami języka angielskiego.

 
 
Na premierze "Gwiezdnych wojen"

18 grudnia

Światowa premiera kolejnej części "Gwiezdnych wojen" za nami, a my - w naszym świdnickim kinie "LOT" - razem z resztą świata smakowaliśmy najnowszej kinematografii.
I to jest aktywny udział w bieżącym życiu kulturalnym!

Kto jeszcze nie widział - polecamy!

 
 
Zaproszenie na kolędowanie!Jak co roku, serdecznie zapraszamy Absolwentów naszej szkoły na wspólne przedświąteczne kolędowanie z uczniami i nauczycielami II LO w najbliższy wtorek 22 grudnia o godz. 11.00 (w sali gimnastycznej).

Czekamy na Was!

 
 
Wycieczka do Warszawy i Świerku

9 grudniaklasy IA, IIA i reprezentanci klasy IB1, pojechały na wycieczkę edukacyjną do Świerku i do Warszawy. W Świerku znajduje się jedyny w Polsce reaktor jądrowy. Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani jego budową oraz jak pracuje na co dzień.
Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o definicji promieniowania, jego energii, o oddziaływaniu promieniowania na nas samych oraz skąd się bierze promieniowanie jądrowe.
Lekcje były bardzo interesujące, wszyscy uważnie słuchaliśmy i oglądaliśmy przygotowane pokazy.
Następnie przeszliśmy do budowy reaktora oraz zasady jego działania. Doktor, który pracował przy reaktorze opisywał nam jego pracę.

Kolejnym etapem było zwiedzanie reaktora od wewnątrz. Byliśmy bardzo podekscytowani tym, że wejdziemy do środka oraz zobaczymy jak pracuje reaktor. Po terenie reaktora oprowadzał nas prof. Ludwik Dobrzyński. Jasno wyjaśniał nam do czego służy reaktor, że jest to reaktor naukowo-badawczy i służy do badań nad rozpadem cząsteczek oraz do produkcji neutronów.

Szczęśliwi i zmęczeni skończyliśmy wizytę w Świerku. Pojechaliśmy do Warszawy.
Warszawa przywitała nas przepiękną dekoracją świąteczną – wszędzie drzewka świąteczne, bombki a przede wszystkim dekoracyjne oświetlenie.
Podczas spaceru Nowym Światem, niektórzy koledzy wcielili się w role przewodników i opowiadali o mijanych budowlach, pomnikach, placach.
Na koniec naszej wycieczki, czekała na nas uczta muzyczna – musical Mama Mia! w teatrze Roma. Byliśmy bardzo zadowoleni z przedstawienia.

A wycieczka wszystkim się podobała.

Łukasz, kl. IIA

Oto relacja foto

 
 
Nasz finał akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać ZimęAkcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" w naszej szkole zakończona.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Zebraliśmy ponad 200 kg darów, które trafią do rodzin najbardziej potrzebujących. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o Dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych.

Szczególnie dziękujemy klasie IIB, IC oraz IA za pomoc przy pakowaniu, ważeniu i dostarczeniu darów.

 
 
I miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Siatkowej Dziewcząt

16 grudniaw naszej szkole odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt, w których startowało pięć drużyn.

Nasze zawodniczki, dostarczając nam ogromnych emocji, wywalczyły pierwsze miejsce!

Skład drużyny:
Paulina Misztal, Agata Ziółek,
Gabriela Krzysiak, Karolina Machnikowska,
Julia Pinkos, Natalia Suracka,
Natalia Bartoszczuk, Katarzyna Bogdańska,
Katarzyna Łykus, Julia Herda,
Katarzyna Orzeł.  

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

 
 
Idą święta...Pierwsze oznaki zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pojawiły się już w naszej szkole.

Jako pierwsi o świąteczny nastrój zadbali uczniowie klasy IA i jak co roku w pracowni matematycznej pojawiła się żywa choinka, girlanda mikołajów i "las" choinek origami.

W tak miłej atmosferze nie pozostało im nic innego jak obdarować się prezentami :)

Oto relacja foto

 
 
Wycieczka do Pragi

W kwietniu 2016 organizowana jest wycieczka do Pragi dla uczniów naszej szkoły.

Szczegółowy program wyjazdu znajduje się na plakatach. Dokładne informacje i zapisy u p. Doroty Stępniak i p. Katarzyny Wilk-Lemparty.

Szczegółowy program znajdziesz tutaj

Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce!!!

 
 
Z wizytą u młodszych kolegów ...


Lecz to nie koniec niespodzianek z okazji Mikołajek.

Uczniowie klasy matematycznej IA w dniach 4 i 7 grudnia wybrali się na niecodzienną lekcję matematyki do swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wspólnie z nimi wykonali gwiazdki i choinki z origami.

Ta niecodzienna forma nauki sprawiła dużo przyjemności zarówno licealistom, jak i dzieciakom, co zaowocowało zaproszeniem nas na kolejne takie spotkania.

Oto relacja foto

 
 
Mikołajkowy Świat ORIGAMI !

Ostatnie dni w naszej szkole upłynęły pod znakiem origami. Uczniowie klas pierwszych i drugich, pod czujnym okiem swoich nauczycieli, na lekcjach matematyki wyczarowywali ozdoby choinkowe.

Powstały sześciany krawędziowe, gwiazdy na bazie pięciokąta foremnego, kolorowe czworościany foremne, kwiatowe kule - Kusudama, kule na bazie brył platońskich i archimedesowskich (snapologia). Wszystkie one ozdobią matematyczną choinkę, która niebawem stanie w holu głównym szkoły.

Wszystkim wytrwałym uczniom gratulujemy cierpliwości. Choć początki bywają trudne, to efekty Waszej pracy są imponujące.

Zespół Nauczycieli Matematyki II LO

Oto relacja foto

 
 
II LO na otwarciu wystawy Jana Ryszarda Lisa

11 listopada

na Zamku Lubelskim miało miejsce otwarcie wystawy cenionego w naszym środowisku malarza Jana Ryszarda Lisa, której tytuł brzmiał "Non omnis moriar".

Artysta tworzył sztukę niefiguratywną, zaangażowaną, inspirowaną niekiedy dziełami Cypriana Kamila Norwida.

Wernisaż rozpoczął się recytacją 2 tekstów poety, które zaprezentowali Karolina Korcz i Bartek Golon, uczniowie naszej szkoły ("Dziewięć zaspokojonych pytań" i fragment poematu "Promethidion").

Było niezwykle wzruszająco, a naszym uczniom serdecznie podziękowała żona artysty, pani Wacława.

Zapraszamy na Zamek do obejrzenia wystawy!

Oto relacja foto

 
 
II C na wycieczce w Lublinie

8 grudnia

uczniowie klasy II C wraz z wychowawczynią p. Dorotą Stępniak wybrali się na wycieczkę do Lublina. Zaczęliśmy od krótkiego spaceru pięknymi uliczkami starego miasta by dojść do muzeum im. Józefa Czechowicza, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji na temat życia i twórczości wybitnego, lubelskiego poety. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Brytyjskiej UMCS, tam wysłuchaliśmy wykładu w języku angielskim pt. "Historia Krzemowej Doliny". Po wykładzie udaliśmy się na kręgielnie by tam zrelaksować się oddając się pozytywnej, sportowej rywalizacji, którą niesie ze sobą gra w kręgle.

Był to dla nas dzień pełen intelektualnych i sportowych wrażeń.

Oto relacja foto

 
 
Chór CANTO w Filharmonii Szczecińskiej

4 grudnia

w piątek nasz chór CANTO wraz z dyrygent Ewą Bieniek wyjechał na wyjątkowy koncert.

Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza gościła u siebie najlepsze chóry Akademii Chóralnej z całej Polski. Chóry te zakwalifikowały się do koncertu wygrywając swoje regionalne konkursy w czerwcu.Koncert był podsumowaniem niemal rocznej pracy w Ogólnopolskim Programie Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska.

Chórom towarzyszyła Szczecińska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Ewy Strusińskiej.

Repertuar był wyjątkowy. Zaprezentowano utwory z bajek Disneya. Ciężka wielomiesięczna praca opłacała się.... efekt był cudowny.

Nasze dziewczyny wraz z Panią dyrygent świetnie reprezentowały szkołę, miasto i region. Gratulujemy!!

Oto relacja foto

 
 
Szkolne MIKOŁAJKI w II LO

7 grudnia

w II LO zaroiło się od... Mikołajów! Tego dnia - jak zwykle niezawodny i pełen pomysłów Samorząd Uczniowski, chcąc przedłużyć magię niedzielnego święta, zorganizował Mikołajkowy konkurs na najliczniej przebraną klasę. Korytarze były pełne Mikołajów, Śnieżynek, reniferów i innych "świątecznych postaci". Niemal każdy uczeń wyposażył się w duży lub mały świąteczny akcent.

Pierwsze miejsce, a zarazem dodatkowy Dzień Klasowy, otrzymały aż cztery klasy: IA, IIA, IIC, IIIA1. W tych klasach wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zadbali o świąteczne przebrania.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski II LO!

Oto relacja foto

 
 
Trzecie miejsce na charytatywnym turnieju w piłce siatkowej

4 grudnia

w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku im. W. Broniewskiego odbył się charytatywny turniej w piłce siatkowej. Dziewczęta z naszego liceum w składzie Paulina Misztal, Karolina Machnikowska, Gabriela Krzysiak, Agata Ziółek, Katarzyna Bogdańska, Natalia Bartoszczuk, Katarzyna Łykus oraz Julia Pinkos zajęły trzecie miejsce.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 
Kolejny sukces recytatorski Izy

1 grudnia

w Łukowie odbył się XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Uśmiech Pana Boga", poświęcony twórczości Jana Twardowskiego.

Naszą szkołę reprezentowała Iza Wilk (klasa III A1), przygotowana przez panią Katarzynę Mądrachowską, która otrzymała główną nagrodę.

Gratulujemy!!!
 
 
I miejsce dziewcząt z II LO w sztafetach pływackich

6 listopada

na pływalni Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu – sztafety drużynowe 10x25m stylem dowolnym oraz konkurencje indywidualne w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt z II LO w sztafecie pływackiej 10x25m stylem dowolnym zajęła I miejsce z czasem 2:53,61. Dziewczęta awansowały do kolejnego etapu rywalizacji - Mistrzostw Rejonu w pływaniu, które odbędą się 8 grudnia w Świdniku.

Oto skład drużyny dziewcząt: Karolina Królik, Kamila Trawińska, Maja Chodanowska, Kinga Czarnocka, Katarzyna Łykus, Maja Tarkowska, Izabela Banach, Izabela Ruta, Estera Bełczącka, Anna Mączka, Agnieszka Kłysiak. Gratulujemy Wam gorąco!

Gratulujemy również naszym uczniom wyników w konkurencjach indywidualnych:
styl klasyczny:
II miejsce Tarkowska Maja II LO Świdnik, czas 43,74
III miejsce Mączka Anna II LO Świdnik, czas 44,60

styl grzbietowy:
II miejsce Leszman Sebastian II LO Świdnik, czas 31,59
III miejsce Ptaszyński Adam II LO Świdnik, czas 32,11

styl dowolny:
I miejsce Bełczącka Estera II LO Świdnik, czas 32,79
IV miejsce Chodanowska Maja II LO Świdnik, czas 42,38
V miejsce Rogala Konrad II LO Świdnik, czas 32,34

Jesteśmy z Was dumni!!!

Oto relacja foto

 
 
Spotkanie z rodzicami

3 grudnia 2015 r.

w czwartek o godz. 17.30 zapraszamy rodzców na trzecie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawczmi i nauczycielami uczącymi.
Oto szczegóły:

KlasaWychowawcaSala
I Ap. Katarzyna Wilk - Lemparty201A
I B1p. Urszula Wójtowicz013A
I B2p. Beata Nowińska204A
I Cp. Dorota Tatrzańska - Kmiecik022A
I Dp. Magdalena Bartkowiak016A
II Ap. Renata Wójcik005A
II Bp. Agata Gburczyk107B
II Cp. Dorota Stępniakczytelnia
III A1p. Jadwiga Kopniak021A
III A2p. Edyta Walczak019A
III Bp. Katarzyna Mądrachowska103A
III Dp.Wiesława Lisek202A
 
 
W II LO na I Powiatowym Konkursie Piosenki ObcojęzycznejWe wtorek 1 grudnia 2015 roku w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się
I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Nasze liceum reprezentowały tam 2 zespoły: Ania Mączka, Monika Kalicka (klasa I B2), Daniel Skwierz (klasa I C) oraz Patrycja Reszka i Sylwia Zlot (klasa III B) wraz z p. Izabelą Olech-Bąk, które zdobyły wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Oto relacja foto

 
 
W II LO się działo...

Poranek 26 listopada uczniowie II LO spędzili bardzo pracowicie. Trzecioklasiści dzielnie rozwiązywali zadania na próbnym egzaminie maturalnym z języków obcych.

W tym czasie pierwszoklasiści uczestniczyli w cyklu zajęć profilaktycznych zorganizowanych przez Miejskie Centrum Profilaktyki.

Uczniowie klas drugich natomiast wzięli udział w niezwykłej lekcji historii naszego miasta w Strefie Historii.
Drugoklasiści uczestniczyli również w spotkaniu na temat zdrowego odżywiania się, które przeprowadziła pani dietetyk Anna Szul.
A na deser były warsztaty z języka angielskiego pt. "60 minut z życia tłumacza", w czasie których licealiści mogli przekonać się jak trudna i ciekawa zarazem jest praca tłumacza. Warsztaty przeprowadził pan dr hab. Jarosław Krajka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Było to kolejne spotkanie w ramach partnerstwa naszej szkoły z UMCS.

Po tak ciekawym poranku, pełni energii wróciliśmy do naszych regularnych zajęć.

Oto relacja foto

 
 
Pomagamy Dzieciom Przetrwać Zimę!

Od dzisiaj mamy oficjalnie zarejestrowany sztab akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę i - jak co roku - rozpoczynamy wielką zbiórkę darów, które przed świętami Bożego Narodzenia trafią do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Każdy ma okazję pomóc drugiemu człowiekowi, więc może warto sprawić, by ktoś poczuł radość?...

Zapraszamy każdego ucznia, nauczyciela i sympatyka naszej szkoły do włączenia się w akcję - jeśli każdy z nas przyniesie tylko jedną rzecz, to zbierzemy ich razem kilkaset!

Dary można przynosić do 8 grudnia - do opiekunów Samorządu Uczniowskiego: pani Agaty Gburczyk i pani Izabeli Olech-Bąk lub koordynatora akcji w ZSO nr 1 - p. wicedyrektor Magdaleny Skwarczyńskiej-Zuch.

Zbieramy trwałą żywność (np. cukier, mąka, olej, konserwy, makaron, bakalie, słodycze...), kosmetyki, środki czystości, książki, zabawki, ubrania.

 
 
Klasy I B1 i III A1 w Lublinie

23 listopada

w poniedziałek klasy I B1 i III A1 wraz z paniami Urszulą Wójtowicz, Jadwigą Kopniak i Anną Piątkowską-Chargot zgłębiały historię Lublina zwiedzając Lubelską Trasę Podziemną, Klasztor Dominikanów, katedrę i Stare Miasto, aby potem udać się na długo wyczekiwaną ostatnią część "Igrzysk Śmierci - Kosogłos cz. II".
Seans 3D był świetnym odprężeniem dla trzecioklasistów, którzy właśnie piszą próbne egzaminy maturalne ...

Relacja foto

 
 
Szkolny Klub Fotograficzny

Od 20 listopada w holu naszego liceum możemy oglądać wystawę zdjęć autorstwa uczniów II LO. Przepiękne zdjęcia zostały wykonane przez członków Szkolnego Klubu Fotograficznego. W listopadowej wystawie możecie podziwiać prace Patrycji Majcher, Pauliny Podkowy, Jakuba Bodysa i Jakuba Lisowskiego.
Dziękujemy również Karolowi Pyczkowi z klasy II C za zaprojektowanie loga naszego klubu.

Życząc przyjemnych wrażeń estetycznych w czasie oglądania wystawy, przypominamy o spotkaniach naszego klubu fotograficznego w poniedziałki, środy i piątki - szczegółowych informacji udziela opiekun klubu p. Dorota Stępniak.

 
 
Młodzieżowa Rada Miasta - początek IV kadencji

17 listopada

odbyła się uroczysta sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Świdnik, podczas której został wybrany skład prezydium - mamy w nim silną reprezentację naszego LO!

Przewodniczącą MRM IV kadencji została Monika Kalicka z kl. IB2.

Wiceprzewodniczącym został Mateusz Wszelaki z kl. ID,

natomiast funkcję sekretarza będzie pełnił Kacper Kozłowski z kl. IB2.

Gratulujemy naszym radnym!

 
 
Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Miłośnicy języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mają okazję zgłosić się do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER do dnia 18 listopada 2015 roku. Konkurs odbędzie się 2 grudnia 2015 r. w macierzystych szkołach uczniów. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

Prosimy o zgłaszanie udziału (z wpłatą 9 PLN) do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do p. Jadwigi Kopniak do 17 listopada 2015 r. Więcej informacji oraz zestawy z lat ubiegłych można znaleźć tutaj: http://jersz.pl/contest,7.html

 
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
 
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright II LO 2017