" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Zajęcia prowadzone przez Koła Młodych Medyków UM

23 marca 2018 r. uczniowie klasy III B1 i III B2 mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników i studentów Koła Młodych Medyków Uniwersytetu Medycznego.

W pierwszej części uczniowie wysłuchali wykładu dr Michała Bartosika dotyczącego pasożytów, jakie zamieszkują wnętrze ciała ludzkiego, następnie obejrzeli pod mikroskopem budowę pasożytniczych pierwotniaków, robaków płaskich i obłych, a także groźnych dla człowieka stawonogów. Druga część wykładu dotyczyła cykli życiowych pasożytów, sposobów wystrzegania się zagrożeń jakie niosą choroby pasożytnicze oraz nowoczesnych metod pracy diagnosty laboratoryjnego bazujące na biologii molekularnej. Nad całością czuwała kierowniczka Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką dr hab. Anna Bogucka-Kocka. Kolejne zajęcia w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka poprowadzili studenci Koła Młodych Medyków.

Dla uczniów klas trzecich była to znakomita powtórka przed maturą. Studenci omówili budowę anatomiczną różnych narządów, kości, układów, przybliżyli uczniom specyfikę studiów medycznych.

Uczniowie byli zachwyceni zajęciami i bardzo dziękują za ich przeprowadzenie!

Tutaj zdjęcia

 
 
Złoto w piłce nożnej halowej!

16 marca w hali sportowej ZS w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców.

W zawodach uczestniczyły: I LO, PCEZ, ZS NR 1, II LO ŚWIDNIK oraz ZS PIASKI. Nasza drużyna w składzie: Bartosik Sebastian, Borowiec Mateusz, Cegiełka Jan, Gadomski Adrian, Jagielski Bartosz Paluch Patryk, Pranagal Jakub, Szabelski Arkadiusz, Trawiński Michał, Uliczny Łukasz, Wójcik Dawid zajęła 1. miejsce i awansowała do etapu rejonowego.

Opiekun drużyny: p.Krzysztof Woźniak

Gratulujemy!

Tutaj relacja foto

 
 
Wyniki Powiatowego Konkursu "Moje Spotkania z Europą"

Z przyjemnością podajemy wyniki Powiatowego Konkursu "Moje Spotkania z Europą" :

W kategorii praca w języku polskim laureatami zostali:
Agata Kołtun, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
Wiktoria Hejno, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku

W kategorii praca w języku obcym laureatami zostali:
Julia Klamer, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Wiktoria Pasieczna, Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Siostrzytowie
Natalia Drobik, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku

Gratulacje!!!

Laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 23 kwietnia w czasie Dnia Otwartych Drzwi II LO.

Nauczyciele koordynujący konkurs: Dorota Stępniak Monika Dziewa

 
 
Spotkanie z rodzicami

22 marca 2018 roku ( czwartek)

KlasaWychowawcaSalaGodzina
 I A p. Monika Szymaniak  201A 16.45 - 17.15 - aula
 17.15 - 18.00 - spotkanie z wychowawcami
 I B p. Magdalena Bartkowiak  016A
 I C p. Dorota Kuczyńska 104A
 II A p. Anna Piątkowska-Barwińska 021A 17.00 - 17.45
 II B p. Jadwiga Kopniak 019A
 II C p. Katarzyna Mądrachowska 107A
 III A  p. Katarzyna Wilk-Lemparty 022A
 III B1 p. Urszula Wójtowicz 013A
 III B2 p. Beata Nowińska 204A
 III C p. Kamila Dubaj-Choina 103A
 III D p. Wiesława Lisek 202A

Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich
KlasaWychowawcaSalaGodzina
 2 A p. Edyta Walczak 005A 17.00 - 17.45
 3 A p. Łukasz Czemerys 015A

Konsultacje indywidualne rodziców z nauczycielami godz. 17.15 - 19.00

 
 
Matematyczno-fizyczna tradycja!!!

Już po raz piąty, za sprawą p. Moniki Szymaniak, p. Katarzyny Wilk-Lemparty i p. Doroty Kuczyńskiej, 14 marca był dniem, w którym w II LO dominowały przedmioty ścisłe.

Obchody Dnia Liczby Pi uczniowie klas: IA, IB, IC i IIA rozpoczęli od spotkania w auli szkolnej, gdzie obejrzeli prezentację "Mitologia i gwiazdy" przygotowaną przez Magdę Płońską i Julkę Leśniak (kl. IB) oraz Pawła Krzowskiego, Bartka Białkowskiego i Kacpra Najdę (kl.IA). Na ten dzień mała sala gimnastyczna zamieniła się w obserwatorium astronomiczne za sprawą wizyty Mobilnego Planetarium ASTROPARK, a drugie piętro - w salon gier planszowych, dzięki współpracy naszego LO z Klubem Fantastyki OBELISK działającym w MOK w Świdniku. Pracownia matematyczna to było miejsce, gdzie każdy mógł sprawdzić, czy jest "doskonały" oraz bliżej poznać złotą liczbę podczas specjalnych warsztatów.

Kolejny taki dzień już za rok!!!

Tutaj relacja foto

 
 
Nasze siatkarki IV-te w województwie

13 marca w hali sportowej AWF Biała Podlaska rozegrane zostały wojewódzkie finały w piłce siatkowej dziewcząt.

Do zawodów przystąpiło 6 drużyn. W fazie grupowej nasze dziewczyny spotkały się z drużynami z V LO Lublin i II LO Puławy. Pierwszy mecz z Lublinem przegrany 2:0, drugi z Puławami wygrany 2:1. W walce o trzecie miejsce nasza reprezentacja spotkała się z drużyną ZS 1 z Tomaszowa Lubelskiego. Mecz był zacięty i stał na wysokim poziomie a nasze dziewczyny walczyły o każdy punkt, niestety przeciwniczki okazały się lepsze. Nasza reprezentacja ostatecznie zajęła IV-te miejsce.

Skład: G.Krzysiak, P.Misztal, A.Ziółek, K.Batorska, M.Cisek, A.Woźniak, J.Pinkos, K.Kufel i M.Biała.
Opiekun: E.Wanarska

Gratulujemy !

Tutaj relacja foto

 
 
Szkolny Klub Fotograficzny zaprasza ...

Szkolny Klub Fotograficzny zaprasza na kolejną w tym roku szkolnym wystawę zdjęć. Tym razem nasi szkolni miłośnicy fotografii chcą pokazać miejsca ciekawe pod względem architektonicznym. Autorami zdjęć są: Natalia Łagód, Alicja Pawelec, Julia Kuśmierz oraz Maja Kukier. Przestawiając kilka prac zachęcamy do obejrzenia całej wystawy.

Jednocześnie zachęcamy osoby zainteresowane fotografią do udziału w zajęciach Szkolnego Klubu Fotograficznego, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 13.30 w sali 201A, szczegółowych informacji udziela p.Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego.

Tutaj relacja foto

 
 
Obchody Dnia Świętego Patryka

W ostatni wtorek 13 marca uczniowie klas II B i II C realizujący rozszerzenie z języka angielskiego wraz z paniami Jadwigą Kopniak i Izabelą Olech-Bąk wzięli udział w obchodach Dnia Świętego Patryka w Lublinie zorganizowanych przez Fundację Kultury Irlandzkiej oraz Centrum Brytyjskie UMCS.
Na początku zrobiło się bardzo wesoło i gorąco, bo uczyliśmy się podstaw tańca irlandzkiego z zespołem Glas Eirin, a potem wysłuchaliśmy wykładu Jana Jankowskiego i Krzysztofa Nowackiego o Tir na nÓg czyli celtyckim raju.
Obchody Dnia św Patryka trwają do końca tygodnia - naprawdę polecamy!

A tu możecie zobaczyć, jak to wyglądało!

 
 
Wspomnienie La ChandeleurLa Chandeleur - czyli trochę Francji w naszej szkole - za sprawą p. Agnieszki Trynieckiej i grupy uczniów uczących się języka francuskiego.

Wspominamy z fotorelacją!

 
 
Licealiści na francuskojęzycznym spektaklu

W ramach tegorocznych Międzynarodowych Dni Frankofonii (czyli święta języka francuskiego i wszystkich jego miłośników) grupa licealistów z naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Trynieckiej wspólnie z uczniami z Gimnazjum nr 3 pod opieką p. Katarzyny Królik, wybrała się do Radomia na francuskojęzyczny spektakl pt. „La petite fille aux allumettes”. Była to współczesna wersja baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami” autorstwa Julie Annen, w której zagrali aktorzy z grupy teatralnej Frêne-en-Ciel z Avignon. Po spektaklu, widzowie mieli okazję porozmawiać z aktorami oraz reżyserką sztuki, Iris Munoz oraz poprosić o autografy. Było to ciekawe i niezwykle cenne doświadczenie dla nas wszystkich.

Warto wspomnieć, że było to już kolejne spotkanie z kulturą francuską dla naszych uczniów. Tuż przed feriami zimowymi, obchodziliśmy w naszej szkole La Chandeleur, czyli święto naleśników. Mogliśmy wtedy zasmakować jednego ze specjałów kuchni francuskiej, crêpes Suzette (naleśników z pomarańczowym sosem). A kilka miesięcy wcześniej, nasi frankofile;) w składzie: Jakub Alinowski, Aleksandra Sobczak, Kacper Kozłowki oraz Natalia Pastusiak, Weronika Kierepka i Karolina Matys reprezentowali naszą szkołę w XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. Warto odkrywać piękno języka francuskiego!

Zobaczcie fotorelację z wyjazdu!

 
 
Licealiści na Konkursie Wiedzy o FrancjiNasza ekipa na Konkursie Wiedzy o Francji! - fotorelacja
 
 
"Smok Wawelski" dla przedszkolaków

8 marca uczniowie klasy I B pod opieką p. Doroty Stępniak przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt "Smok Wawelski" dla dzieci z Przedszkola nr 3 w Świdniku. W ten niecodzienny sposób licealiści chcieli zachęcić przedszkolaków do nauki języka angielskiego. Przedstawiona bajka była także pretekstem do poruszenia tematu zdrowego odżywiania, jak również zabawy z nazwami owoców i warzyw oraz kształtów i kolorów w języku angielskim.

Tutaj relacja foto

Tutaj relacja na "Świdnik - wysokich lotów"

 
 
Konkurs "Literatura w Fotografii" roztrzygnięty ...Z przyjemnością informujemy, że laureatkami Szkolnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem "Literatura w Fotografii" zostały:
Alicja Pawelec, klasa I B, II LO
Maja Kukier, klasa 6a, SP4

Serdecznie gratulujemy
Koordynatorki Konkursu: Agnieszka Żembrowska Dorota Stępniak

 
 
Konkurs ClickonmaniacPolecamy relację "Głosu Świdnika" z dzisiejszego etapu powiatowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Clickonmaniac, który odbył się w naszym liceum
 
 
Zajęciach w ramach projektu MISJA MED

5 marca 2018 r. uczniowie klasy I B oraz II B uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach projektu MISJA MED. Tym razem były to moduły: „Co mówi o Tobie Twoje ciało?”, „Stomatologia może być przyjemna? Tak – zamiana ról”, „Aj boli!!! Dlaczego i co to oznacza.”

W czasie zajęć z dietetyki uczniowie dowiedzieli się, jak obliczyć zapotrzebowanie na kalorie i tworzyć zdrowe diety. Kolejne zajęcia odbyły się w Stomatologicznym Centrum Klinicznym UM. Każdy z uczestników miał możliwość wcielenia się w rolę stomatologa i samodzielnego wykonania wypełnienia w uzębieniu Oskara. Zajęcia wywołały ogromne emocje, uczniowie spojrzeli na „borowanie” z innej perspektywy, a niektórzy zmienili nawet swoje plany dotyczące wyboru kierunku studiów.

Tutaj relacja foto

 
 
IIID i IIA podczas Dni Otwartych UMCS

"Gif-em i hasztagiem pisane" - to tytuł jednych z zajęć, w których nasi uczniowie uczestniczyli podczas Dni Otwartego UMCS w Instytucie Filologii Polskiej.

Klasy IIID z p. Wiesławą Lisek i IIA z p. Anną Piątkowską-Barwińską odwiedziły dzisiaj uczelnię, by bliżej poznać oferowane przez nią kierunki studiów.

To był bardzo dobrze wykorzystany czas!

 
 
XXII Wojewódzki Konkurs Recytatorski

XXII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty organizowany w naszym LO przez panie: Wiesławę Lisek i Agnieszkę Żembrowską zgromadził w auli wyjątkową młodzież, która swoimi recytacjami przygotowanymi na naprawdę wysokim poziomie przeniosła słuchaczy w świat niezwykłej poezji patrona naszej szkoły.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał dyrektor II LO pan Ryszard Borowiec, a uczniowie z klasy humanistycznej przedstawili zebranym na sali postać poety.

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jurorzy nie mieli łatwego zadania - musieli wskazać tych, którzy zostaną nagrodzeni. Czas obrad jurorów został wypełniony, już tradycyjnie, przez p. Izabelę Olech-Bąk warsztatami muzycznymi. Ustalony przez jurorów werdykt przedstawiła pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wręczając nagrodzonym i wyróżnionym nagrody.

Oto nagrodzeni, którym gorąco gratulujemy!
I miejsce zdobyła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku: Karolina Królik, II miejsce - Paulina Konopska reprezentująca Zespół Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku, natomiast III miejsce - Katarzyna Biszkont z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku. Wyróżnienia zostały przyznane Alicji Reszce z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku oraz Julii Piekarz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku.

Szczególne podziękowania zostały skierowane przez panią wicedyrektor również do jurorów reprezentujących różne instytucje oświatowo-kulturalne - do p. Katarzyny Marjasiewicz, do p. Wioletty Kimak-Gębały, do p. Agnieszki Wójcik i do p. Renaty Gierszon.

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowania do konkursu serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Tutaj relacja foto

 
 
O Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ...Polecamy relację Głosu Świdnika z XXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który odbył się dziś w murach naszego liceum.
 
 
Sukces informatyków

Z radością informujemy, że uczniowie klasy IA Mateusz Korzeniowski i Kacper Najda zakwalifikowali się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego InfoSukces organizowanego przez Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach na kolejnych etapach konkursu.

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu

 
 
Uwaga konkursy!

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych (w tym gimnazjalnych) oraz ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego do udziału w:
XVI Powiatowym Konkursie Mistrz Ortografii Angielskiej (klasy 7. szkoły podstawowej, 2. i 3. gimnazjum)
XI edycji Powiatowego Konkursu Mistrz Gramatyki Angielskiej (klasy 7. szkoły podstawowej, 2. i 3. gimnazjum, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych).

Oba konkursy odbędą się 5 kwietnia 2018 o godz. 10.30 w budynku II LO. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami konkursów poniżej oraz dokonywania zgłoszeń do dnia 3 kwietnia 2018 poprzez nauczycieli języka angielskiego w formie listownej, faxem na numer 81 759 15 20 lub mailowo na adres iilobaczynski_swidnik@interia.pl. Więcej informacji mogą udzielić koordynatorki konkursu: panie Jadwiga Kopniak i Dorota Stępniak.

Tutaj regulamin i karta zgłoszenia

 
 
Zajęcia w ramach współpracy z UMCS

Prof. dr hab. Zbysław Muszyński poprowadził dzisiaj kolejne, niestety już ostatnie z cyklu: "Co to znaczy? - czyli o jasności i precyzji w komunikacji językowej" zajęcia dla naszych licealistów w ramach realizowanego przez naszą szkołę we współpracy z UMCS projektem "LOGI.KOM. Od sztuki logicznego myślenia do sztuki skutecznego komunikowania się".

Pan Profesor podczas spotkań z uczestnikami projektu - poza ćwiczeniem umiejętności definiowania - stawiał zaskakujące pytania i pomagał w poszukiwaniu odpowiedzi: Jak ustalamy znaczenia, czyli rodzaje definicji. Alicja w krainie czarów, czyli kto ustala znaczenia? Czy mówimy o znaczeniach, czy o przedmiotach? Czy znaczenia mają emocje, czyli jak zbadać emocjonalne znaczenia słów? Dlaczego ty mnie nie słuchasz, czyli po co mi to mówisz?

Część edukacji filozoficznej już za nami - za co składamy serdeczne podziękowania Panu Profesorowi!

A teraz czekamy na realizację kolejnego modułu dotyczącego aporii logicznych, heurystyki i podejmowania decyzji - to już w najbliższy czwartek!

Tutaj relacja foto

 
 
Spotkanie z panią Ewą Jankowską

Pani Ewa Jankowska, Absolwentka II LO, Sekretarz Miasta Świdnik, gościła dzisiaj w naszej szkole :)

Rok 2018 to rok jubileuszowy dla naszego LO - istniejącego już 25 lat! Przed kwietniowymi uroczystymi obchodami jubileuszu zapoczątkowaliśmy cykl spotkań z naszymi Absolwentami - bo są to ludzie wyjątkowi, historia życia każdego z nich jest ciekawa, a wszystkich łączy to, że bardzo ważny etap swojego życia, dorastanie, związali z II LO. Budowanie więzi między tymi, którzy w różnym czasie kształcili się w naszej szkole, jest dla nas bardzo ważne, chcemy, aby nasi Absolwenci - jako odrobinę starsi koledzy naszych aktualnych i przyszłych uczniów - opowiedzieli o swoim liceum z perspektywy tych, którzy jakiś czas temu weszli w uroki dorosłego życia. Niezwykle miłym gościem inauguracyjnego spotkania była Pani Ewa Jankowska, która w rozmowie z Panią wicedyrektor Magdaleną Skwarczyńską-Zuch, Paniami Wiesławą Lisek i Jolantą Dubaj, a także uczniami II LO wspominała dobry czas spędzony w naszej szkole. Wspomnienia, anegdotki, pytania i odpowiedzi, porównania tego, co było kiedyś i jak jest teraz, a także opowieści naszego gościa o swojej aktualnej pracy, mądre porady, czym warto kierować się w życiu - wypełniły wspólnie spędzony czas.

Pani Ewo: jeszcze raz serdecznie dziękujemy za to spotkanie!

Tutaj relacja foto

Polecamy relację na portalu "Świdnik - wysokich lotów!"

Polecamy relację na portalu "Głos Świdnika"

 
 
Druga edycja Wojewódzkiego Konkursu „Nicht WortWörtlich”

2 marca uczennice klas IB oraz IIC brały udział w drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu „Nicht WortWörtlich” organizowanego przez Instytut Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie. Prace przygotowane przez obie grupy znalazły duże uznanie jury, w skład którego - oprócz wykładowców UMCS - wchodzili także rodowici Niemcy.

Obie grupy z naszego LO spisały się znakomicie, prezentując swoje prace i opowiadając o nich w języku niemieckim.

Wyróżnienie w konkursie za film: "Viele Menschen, aber ein Wort: Haus" zdobyły uczennice klasy I IC: Marta Czajka, Sylwia Cichosz, Wiktoria Serafińczuk oraz Monika Pachołek.

Serdecznie gratulujemy zarówno nagrodzonej grupie, jak i Pani Monice Dziewie, która przygotowywała uczennice do konkursu!

Tutaj zdjęcia

 
 
Srebro dla siatkarzy II LO !

1 marca w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbyła się Rejonowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. Nasza reprezentacja w grach grupowych wygrali dwa mecze i zajęli pierwsze miejsce. W finale zmierzyli się z zespołem z Chełma, po dobrej grze niestety ulegli gospodarzom ostatecznie zajmując drugie miesce i zdobywając tytuł Wicemistrza Rejonu.

Skład drużyny:K.Rogala, Sz.Krupa,K.Bańka, B.Jagielski,W.Wołoczko,P.Zalewski,J.Pranagal,J.Stasieczek.
Opieku:p.K.Woźniak

Gratulujemy!

Tutaj zdjęcia

 
 
Miejskie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Podczas miejskich obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych delegacja uczniów naszej szkoły, z panem dyrektorem Ryszardem Borowcem, upamiętniła pamięć bohaterów, zapalając znicze i składając kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

W sali Miejskiego Ośrodka Kultury uczestniczyliśmy w ważnym, spotkaniu, podczas którego w sposób szczególny wspominana była świdniczanka Janina Kuligowska-Cel ps. „Niusia”, która w latach 1943-1947 była łączniczką i sanitariuszką oddziału kpt. Stanisława Łukasika ps. „Ryś”.

1 marca Żołnierzom Wyklętym poświęcone były również zajęcia prowadzone przez nauczycieli historii w murach naszego LO, z wykorzystaniem nagrania teatru telewizji "Pseudonim Anoda".

fot. źródło: www.swidnik.pl

Polecamy lekturę artykułów:
"W hołdzie żołnierzom"
"Wyklęci lecz niezapomniani"

 
 
Złoto w piłce ręcznej!

28 lutego w hali sportowej SP nr5 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt.
Nasza reprezentacja w składzie:G.Krzysiak,A.Pranagal,N.Kuczyńska,P.Misztal,K.Batorska, M.Biała, W.Grzeszczuk,M.Cisek, M.Kusak, J.Kalinowska, N.Paryż i A.Wójcik zajęła I-sze miejsce i awansowała do etapu rejonowego.
Opiekun drużyny:E.Wanarska

Gratulujemy!

Tutaj zdjęcia

 
 
O debacie - nad różnymi aspektami reformy edukacji
Do udziału w telewizyjnej debacie - nad różnymi aspektami reformy edukacji - z udziałem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk, zostali zaproszeni goście z naszej szkoły: pan dyrektor Ryszard Borowiec, pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch i pani Beata Nowińska - nauczyciel chemii.
 
 
Mistrzynie rejonu

22 lutego w hali sportowej ZS w Piaskach odbyła się Rejonowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt.

Nasze dziewczęta pokonały drużyny z Łęcznej i Chełma (2:0). W walce o pierwsze miejsce walczyły z reprezentacją I LO ze Świdnika. Mecz był bardzo zacięty, stał na wysokim poziomie a przeciwniczki postawiły wysoko poprzeczkę. Drużyna II LO walczyła o każdy punkt, ostatecznie wygrywając spotkanie 2:1i zdobywając tytuł Mistrzyń Rejonu.

Reprezentacja dziewcząt awansowała do rozgrywek na etapie województwa.
Skład :G.Krzysiak, P.Misztal,K.Batorska, M.Cisek,A.Woźniak, W.Grzeszczuk, K.Kufel i M.Biała.
Opiekun:E.Wanarska

Gratulujemy !

Tutaj zdjęcia

 
 
O "dysocjacji ludzkiej osobowości" i nie tylko ...

O eksperymencie profesora Zimbardo, dysocjacji ludzkiej osobowości, funkcji "czarnego humoru" dowiedzieli się uczniowie klasy II C, realizujący projekt IPN "O tym nie można zapomnieć...", którzy w piątek pod opieką pani Katarzyny Mądrachowskiej, wzięli udział w warsztatach psychologicznych prowadzonych przez dr E.Wojtynę w Centrum Edukacyjnym im.J.Kurtyki w Warszawie.

Tutaj zdjęcia

 
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
 
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright II LO 2017