" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Projekt MISJA MED

12 lutego grupa młodzieży z klas biologiczno-chemicznych uczestniczyła w kolejnych zajęciach w ramach projektu MISJA-MED. Uczniowie odwiedzili tym razem Zakład Chemii Medycznej i Zakład Chemii Nieorganicznej Uniwersytetu Medycznego.

Nasi uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych:

 • Keep calm and take your vitamins;
 • Tajemnice chemii nieorganicznej – twarze kationów i anionów;
 • Chemia, biologia i nauki techniczne – co je łączy? Warsztat chromatografii.
  Warsztaty stanowiły dla uczniów świetną zabawę a pasja i ogromne zaangażowanie prowadzących zajęcia sprawiły, że czas bardzo szybko upłynął! Dziękujemy!
  Zdjęcia: Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub

  Tutaj zdjęcia

 •  
   
  Sukces recytatorski
  W "IX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie (...)" wzięły udział 2. uczennice z naszej szkoły: Karolina Królik i Kasia Biszkont, przygotowane przez panią Katarzynę Mądrachowską.

  Kasia Biszkont zajęła 1. miejsce. Gratulujemy!!!

   
   
  Rocznica Świdnickich Spacerów  Serdecznie dziękujemy świdnickiej Strefie Historii, która kolejny rok organizując obchody rocznicy Świdnickich Spacerów, zaprosiła naszych uczniów na animowany film "Świdnik '80" i fantastyczny koncert Bartosza Szymoniaka Bartasa. Artysta wyśpiewał na scenie m.in. poezję patrona naszego LO - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
  Fot. źródło: www.swidnik.pl

  Polecamy artykuł

   
   
  Uczniowie klas I B i I C w stolicy

  Miniony tydzień obfitował w naszej szkole w wycieczki.
  We wtorek klasy IB i IC odwiedziły stolicę, a w niej: Zamek Królewski, gdzie uczestniczyły w świetnej, pełnej humoru, filozofii i przede wszystkim: kultury lekcji o czytaniu obrazów - i tu pozdrawiamy serdecznie prowadzącego zajęcia!

  Mieliśmy też przyjemność wcielić się w rolę przewodników po warszawskiej Starówce - wypadło nam to naprawdę nieźle! - jak oceniło wymagające jury w osobach pani wicedyrektor Magdaleny Skwarczyńskiej-Zuch, wychowawczyni kl. IC - pani Doroty Kuczyńskiej i wychowawczyni kl. IB - pani Magdaleny Bartkowiak.

  Zwieńczeniem całości był spektakl w Teatrze Muzycznym "Roma": "Piloci". Zakochani w wyśpiewanej historii o polskich lotnikach i zawiłościach wojny, a także w "Romie" - w drodze powrotnej do domu już planowaliśmy kolejne spotkania z teatrem i kulturą ;).

  A oto fotorelacja przygotowana przez Marka Miłosza:

   
   
  Uczniowie klas I A i III A w stolicy

  13 lutego uczniowie klas I A i III A naszego liceum wraz z p. Katarzyną Wilk-Lemparty oraz p. Dorotą Stępniak wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

  Pierwszoklasiści zaczęli wizytę w stolicy od "Niewidzialnej wystawy", podczas gdy uczniowie klasy maturalnej wzięli udział w lekcji na Zamku Królewskim.

  Następnie obie klasy udały się do Wilanowa aby podziwiać jego przepięknie oświetlone ogrody.
  Wieczorem licealiści wspólnie z nauczycielami obejrzeli niezwykły spektakl pt. "Piloci" w Teatrze Roma. Piękna pogoda i dobry nastrój towarzyszyły nam przez cały dzień, pełni pozytywnej energii wróciliśmy do Świdnika.

  Zobacz relację foto

   
   
  Medycyna i Muzyka

  13 lutego klasy II B liceum i 2 A gimnazjum wraz z paniami Jolantą Dubaj, Jadwigą Kopniak i Edytą Walczak brały udział w wykładach Wszechnicy „Medycyna i Muzyka” w siedzibie Lubelskiego Towarzystwa Naukowego w przepięknym budynku Pałacu Czartoryskich w Lublinie.

  Organizatorami spotkania byli pan profesor Janusz Kocki, pani doktor Anna Bogucka-Kocka (Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub) oraz Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

  Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematem lekooporności komórek, pasożytów i programowania komórek macierzystych oraz wysłuchać koncertu uczniów szkoły muzycznej. Na zakończenie wszyscy otrzymali stosowne certyfikaty.

  Zobacz relację foto

   
   
  Projekt Misja Med

  24 stycznia, po raz kolejny wybrani uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli w fantastycznych zajęciach, realizowanych w ramach projektu Misja Med na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W programie były aż trzy rodzaje zajęć laboratoryjnych: chemiczne, mikrobiologiczne i genetyczne.

  Pierwsze zajęcia „Biała słodycz z czarnym charakterem – rzecz o cukrze” odbyły się w Zakładzie Chemii Medycznej. Kolejne „Chodzą geny po laboratorium…”, „Wycieczka po świecie bakterii. Zobacz, poznaj, oceń!” w Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej z Pracownią Diagnostyki Mikrobiologicznej.

  Uczniowie byli zachwyceni! 6 godzin zajęć laboratoryjnych, na wszystkich wykonywali samodzielnie doświadczenia i ćwiczenia, a nad przebiegiem czuwały niezwykle cierpliwe Panie, które swoimi wykładami wprowadzały wszystkich w fascynujący świat nauki.
  Dziękujemy!

  Zdjęcia: Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub

   
   
  Gala kończąca projekt AIESEC

  Tuż przed feriami, 25 stycznia, na Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie odbyła się uroczysta gala kończąca projekty AIESEC, w których uczestniczyły wszystkie szkoły wchodzące w skład naszego zespołu.

  Liceum reprezentowali uczniowie klasy IC wraz z p. Edytą Walczak. Jedną z koordynatorek projektu była nasza absolwentka Izabela Wilk.

  Przedstawiamy kilka zdjęć, które otrzymaliśmy z biura AIESEC w Lublinie

  Tutaj można obejrzeć wszystkie zdjęcia z zakończenia

   
   
  Studniówka 2018
  Jedyna taka noc - relacja na Świdnik - wysokich lotów
   
   
  Przygotowania do studniówki

  Ostatni dzień przed feriami w naszym LO był dla tegorocznych maturzystów czasem wytężonej - ale jakże przyjemnej pracy! Jutro wielki dzień: STUDNIÓWKA 2018! Wspaniałej zabawy, kochani!

  Tutaj zdjęcia

   
   
  Uwaga konkurs!

  Szkolny Klub Fotograficzny oraz Biblioteka Szkolna ogłaszają konkurs na najpiękniejsze zdjęcie pt. "Literatura w Fotografii". Szczegóły na plakacie.
   
   
  Ferie już tuż tuż ...

  Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, a ferie to dobry czas żeby odpocząć czytając ciekawe książki. Członkowie Szkolnego Klubu Fotograficznego, chcąc zachęcić wszystkich do czytania, przygotowali czwartą w tym roku szkolnym wystawę zdjęć tym razem zatytułowaną "Z książką w tle".

  Autorami zdjęć są: Natalia Łagód, Alicja Pawelec, Julia Kuśmierz oraz Maja Kukier. Przestawiając kilka prac zachęcamy do obejrzenia całej wystawy.

  Jednocześnie zachęcamy osoby zainteresowane fotografią do udziału w zajęciach Szkolnego Klubu Fotograficznego, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 13.30 w sali 201A, szczegółowych informacji udziela p.Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego.

  Zobacz zdjęcia

   
   
  Mistrzowie powiatu

  16 stycznia w hali sportowej ZS w Piaskach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w piłce siatkowej chłopców.
  Nasza drużyna w grupie pokonała I LO (2:1) i ZS Piaski (2:1). W finale chłopcy zagrali z reprezentacją PCEZ, wygrywając mecz 2:0.

  Drużyna II LO zdobyła złoty medal i awansowała do rejonowego etapu rozgrywek.
  Skład drużyny: K.Rogala, Sz.Krupa, W.Wołoczko, K.Bańka, J.Pranagal, P.Zalewski, B.Jagielski i J.Stasieczek.
  Opiekun drużyny: K.Woźniak

  Gratulujemy!

   
   
  Spotkanie z rodzicami

  25 stycznia 2018 roku ( czwartek)

  KlasaWychowawcaSalaGodzina
   I A p. Monika Szymaniak201A 17.00
   I B p. Magdalena Bartkowiak 016A
   I C p. Dorota Kuczyńska104A
   II A p. Anna Piątkowska-Barwińska021A
   II B p. Jadwiga Kopniak019A
   II C p. Katarzyna Mądrachowska107A
   III A  p. Katarzyna Wilk-Lemparty022A
   III B1 p. Urszula Wójtowicz013A
   III B2 p. Beata Nowińska204A
   III C p. Kamila Dubaj-Choina103A
   III D p. Wiesława Lisek202A

  Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich
  KlasaWychowawcaSalaGodzina
   2 A p. Edyta Walczak005A17.00
   3 A p. Łukasz Czemerys015A

  Konsultacje indywidualne rodziców z nauczycielami godz. 17.30 - 19.00

   
   
  Na nagraniu programu Koło Fortuny

  W ostatni czwartek 18 stycznia uczniowie klas II A i II B wraz z wychowawczyniami, p. Anną Piątkowską-Barwińską i p. Jadwigą Kopniak wzięli udział podczas wycieczki do Warszawy w nagraniu programu Koło Fortuny w studiu telewizyjnym.

  Była to niezwykła okazja poznania jak powstają programy telewizyjne z udziałem publiczności, spotkania z gwiazdą - Rafałem Brzozowskiem oraz wysłuchania wykonywanych przez niego na żywo przebojów. A najważniejsze - przynieśliśmy szczęście uczestnikom, bo padła wygrana główna i wysokie nagrody pieniężne.

  Zobacz zdjęcia

   
   
  Obchody 100. rocznicy urodzin gen. tadeusza Góry

  Uczniowie klas pierwszych naszego LO uczestniczyli dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w uroczystościach poświęconych świdniczaninowi, gen. Tadeuszowi Górze. Polecamy relację:

  "Głosu Świdnika"

  portalu "Świdnik-wysokich lotów!"

   
   
  Wieczór z gwiazdami

  W czwartek, 18 stycznia, w szkole odbył się „Wieczór z gwiazdami”. Uczestniczyli w nim zainteresowani uczniowie klas pierwszych.

  Szczególne podziękowania dla Magdy Płońskiej i Julii Leśniak (kl. IB) za genialne przygotowanie i przedstawienie prezentacji na temat „Co starożytni Grecy widzieli na nocnym niebie?” oraz dla Bartka Białkowskiego i Pawła Krzeszowskiego (kl. IA) za przybliżenie wiadomości o gwiazdozbiorach w prezentacji „Co współcześnie astronomowie widzą na niebie?”.

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy wieczorową porą pojawili się w szkole, aby dobrze się bawić.

  Zobacz zdjęcia

   
   
  Projekt LOGI.KOM.

  Już wkrótce pracownicy naukowi UMCS rozpoczną dla uczniów naszego LO zajęcia z zakresu logiki, retoryki, heurystyki i filozofii na mocy podpisanej z Uczelnią umowy.

  Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie 7 wybranych przez Uczelnię szkół, w których Uniwersytet chce rozszerzać ofertę edukacyjną o zajęcia bardzo przydatne w rozwoju młodego człowieka i rozwijające umiejętności pożądane na rynku pracy.

  Rekrutacja do projektu trwa w II LO do 26 stycznia 2018r. Koordynatorem "Logi.Kom. Od sztuki logicznego myślenia do sztuki skutecznego komunikowania się" ze strony II LO jest pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch. Uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, rozpoczną zajęcia już w lutym!.

  Od sztuki logicznego myślenia do sztuki skutecznego komunikowania się

   
   
  Konrad zakwalifikował się do kolejnego etapu XLIV Olimpiady Historycznej

  Z wielką radością przyjęliśmy informację o wynikach eliminacji okręgowych od organizatorów XLIV Olimpiady Historycznej o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu olimpiady Konrada Pucka, ucznia klasy IIID, który w konkursach i olimpiadach historycznych już niejednokrotnie udowodnił, że historia i wiedza o społeczeństwie, to rzeczywiście jego wielka pasja.

  Konradzie: gratulujemy Ci serdecznie i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!
  Gratulujemy również Panu Wojciechowi Burdzanowskiemu przygotowującemu Konrada do olimpiady!

   
   
  Msza Święta w intencji byłego naszego ucznia - Kuby Górzyńskiego

  „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”

  ks. Jan Twardowski


  W niedzielę, 14 stycznia o godzinie 10.00
  modlimy się w intencji Kuby Górzyńskiego w czwartą rocznicę śmierci,
  na Mszy Świętej w Kaplicy Cmentarnej na Majdanku.
   
   
  Orszak Trzech Króli  Uczniowie II LO wraz z Teatrem Trzydziestu na Orszaku Trzech Króli

  Zobacz zdjęcia

  Relacja Kuriera Lubelskiego

   
   
  Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier

  Opublikowane zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier i miło nam poinformować, że laureatką konkursu została Joasia Niedziałek z klasy II A - Asia zdobyła również 1. miejsce w województwie lubelskim w kategorii klas II i III ponadgimnazjalnych. GRATULACJE!

  Inni uczestnicy, którzy uzyskali wysokie wyniki to:
  Jakub Alinowski z klasy III C - 2. miejsce w woj. lubelskim
  Karolina Kłoda z klasy IIII B2 - 5. miejsce w woj. lubelskim
  Adrianna Turbińska z klasy II B - 6. miejsce w woj. lubelskim
  Karolina Jurak z klasy III C - 8. miejsce w woj. lubelskim
  Aleksandra Sobczak z klasy III C - 9. miejsce w woj. lubelskim
  Jakub Michna z klasy II A - 10. miejsce w woj. lubelskim.

  Wszyscy uczniowie przygotowywali się do konkursu wraz z p. Jadwigą Kopniak. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych!

   
   
  Projekt AIESEC "Next Step"

  W ramach projektu AIESEC "Next Step" po raz kolejny gościmy w naszej szkole w dniach 2-5 stycznia 2018 r. czterech studentów (po 2 w szkole podstawowej i w liceum) z Indii, Nowej Zelandii i Kolumbii.
  Podczas zajęć prowadzonych w języku angielskim studenci - wolontariusze:
  - opowiadają o kulturze i zwyczajach swojego kraju
  - rozwijają wśród uczniów świadomość mocnych i słabych stron poprzez opowiadanie własnych historii i prowadzenie ćwiczeń z uczniami
  - tworzą z uczniami ścieżki rozwoju kariery na najbliższe lata uczą prezentowania się i tworzenia CV oraz innych materiałów potrzebnych do znalezienia pracy
  - uświadamiają młodym ludziom, jak ważne jest zaangażowanie społeczne i zachęcają ich do bycia aktywnym obywatelem pośród lokalnej społeczności

  Harmonogram zajęć z uczniami II LO wygląda następująco:
  wtorek 02.01.2018
  3-4 lekcja - klasy I A, I B, I C aula
  5-6 lekcja klasy III C, III D aula
  7-8 lekcja klasa II B - zajęcia taneczne scena
  środa 03.01.2018
  3-4 lekcja klasy II B, II C - aula
  5-6 lekcja klasy III A, II A- aula
  7-8 lekcja grupa realizująca rozszerzenie z j. angielskiego klasy II A, II C sala 019A
  czwartek 04.01.2018
  3-4 lekcja klasy III B1, III B2 - aula
  5-6 lekcja goście z Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 7- aula
  piątek 05.01.2018
  2-3 lekcja goście z Gimnazjum nr 1 - aula
  godz. 10.30 - 12.20 zakończenie projektu klasa II B, 2-osobowe reprezentacje z klas II LO i SP4 - aula

  Zobacz zdjęcia

   
   
  Idą Świąta ...
  Niech nadchodzące Święta
  upłyną w radości, spokoju i rodzinnej atmosferze
  a Boża Dziecina obdarzy wielką miłością
   
   
  Kolędowanie w II LO

  W ostatnim dniu roku 2017 za sprawą przygotowanej przez Szkolny Klub Fotograficzny fotorelacji możemy powrócić wspomnieniami do naszego wspólnego przedświątecznego kolędowania.

  Podczas tego wyjątkowego spotkania towarzyszyli nam harcerze, przynosząc do naszej szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju, które mrok rozjaśnia.

  Niech atmosfera wzajemnej życzliwości i prawdziwej radości pozostanie z nami przez cały nadchodzący rok!

  Tutaj zdjęcia

   
   
  Mikołajki w IC

  Klasa IC Mikołajki obchodziła podwójnie. 6 grudnia zgodnie z tradycją szkolną nieodzownym elementem stroju był kolor czerwony.

  11 grudnia odbyła się wycieczka klasowa. Rozpoczęliśmy ją od obejrzenia filmu pt. "Twój Vincent" w świdnickim kinie LOT. Film był przepełniony kolorami i wzruszający. Następnie udaliśmy się na kręgle, gdzie świetnie sobie radziliśmy.

  Wyjazd klasowy uznajemy za bardzo radosny i udany!

  Tutaj zdjęcia

   
   
  Szkolny Klub Fotograficzny zaprasza ...

  Święta tuż tuż dlatego członkowie Szkolnego Klubu Fotograficznego postanowili uwiecznić świąteczną atmosferę w fotografii.

  Od 21 grudnia w holu II LO można oglądać kolejną w tym roku szkolnym wystawę zdjęć, tym razem o tematyce świątecznej. Autorami zdjęć są: Natalia Łagód, Alicja Pawelec, Julia Kuśmierz, Marek Miłosz oraz Maja Kukier. Przestawiając kilka prac zachęcamy do obejrzenia całej wystawy.

  Jednocześnie zachęcamy osoby zainteresowane fotografią do udziału w zajęciach Szkolnego Klubu Fotograficznego, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 13.30 w sali 201A, szczegółowych informacji udziela p.Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego. Wesołych Świąt!!!

  Tutaj zdjęcia

   
   
  Świąteczne spotkanie naszych uczniów z seniorami w MCUS
  Polecamy relację ze świątecznego spotkania naszych uczniów z seniorami w MCUS

   
   
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
   
  strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
  Copyright II LO 2017