" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
„Jak uchronić dziecko przed konfliktem z prawem?”

Wspólnie z Miejskim Centrum Profilaktyki, w ramach lokalnej akcji „Dla zdrowia - Listopad miesiącem profilaktyki” serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców oraz nauczycieli w czwartek 9 listopada 2017r. na godz. 16.00 do sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku na spotkanie profilaktyczne z sędzią Anną Marią Wesołowską.

Temat spotkania: „Jak uchronić dziecko przed konfliktem z prawem?”

 
 
Sukces Kasi Biszkont

Z przyjemnością informujemy, że Kasia Biszkont, uczennica klasy II A otrzymała III nagrodę podczas I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego "W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów".

Warsztaty przed finałem poprowadziła pani Alicja Jachiewicz-Szmidt. Kasię przygotowała pani Katarzyna Mądrachowska.

Gratulujemy!!!

Tutaj fotorelacja

 
 
Wspomnienie po spektaklu „Mistrz i Małgorzata”

W piątek 27 października cztery klasy z naszego liceum: IIB, IIC, IIIC i IIID wraz z wychowawczyniami miały okazję obejrzeć w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie niezwykłą interpretację powieści Michała Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”.

Spektakl na długo pozostanie nam w pamięci, a jeśli ktoś go jeszcze nie widział - to gorąco zachęcamy!

Czytaj więcej

 
 
Spotkanie z niezwykłymi kobietami

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i tak licznie przybyli na organizowane przez naszą szkołę spotkanie z niezwykłymi kobietami - byłymi więźniarkami obozu koncentracyjnego w Ravensbruck: Panią Alicją Gawlikowską, Panią Marianną Bogusz i Panią Wandą Gosiewicz.

Podczas spotkania został odczytany przez Burmistrza Miasta Świdnik Pana Waldemara Jaksona i Przewodniczącego Rady Miasta Świdnika Pana Janusza Królika akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Świdnik dla powiązanej z naszym miastem byłej więźniarki Pani Stanisławy Śledziejowskiej-Osiczko, zmarłej w maju 2017r. Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu "Za kratami są zielone drzewa" wyreżyserowanego przez Państwa Magdalenę i Rafała Kołodziejczyków, którym gorąco dziękujemy za obecność.
Pani Dyrektor Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem" w Lublinie Barbarze Oratowskiej oraz Pani Annie Klimowicz reprezentującej warszawski Instytut Pamięci Narodowej - również dziękujemy za obecność i mądre słowa skierowane do zgromadzonych w sali widowiskowej kina "Lot".

To był wyjątkowy czas. Dziękujemy!

fot.: Świdnik-wysokich lotów!

 
 
Nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Świdnik

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom i absolwentom, którzy zostali nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Świdnik przyznanymi stypendiami za wysokie wyniki w nauce, na egzaminie maturalnym i osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w sali widowiskowej kina "LOT" z udziałem Pana Burmistrza Waldemara Jaksona, Przewodniczącego Rady Miasta Świdnik Pana Janusza Królika, Sekretarz Miasta Świdnik Pani Ewy Jankowskiej oraz Pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Bożeny Zapalskiej. Naszą szkołę reprezentowała Pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch. Lista nagrodzonych jest długa - i to nas bardzo cieszy!

Oto wyróżnieni uczniowie II LO:
Stypendium I stopnia otrzymał Konrad Pucek. Stypendium II stopnia uzyskali: Katarzyna Bogdańska, Jakub Konstanciuk, Aleksandra Luterek, Mateusz Milczanowski, Joanna Sobczyk, Weronika Kuraś, natomiast stypendium III stopnia zdobyli:Jakub Michna, Krzysztof Walachniewicz, Katarzyna Batorska, Nikodem Brodzki, Małgorzata Doleba, Sylwia Cichosz, Marta Czajka, Wiktoria Serafińczuk, Gabriela Szponar, Angelika Pranagal, Jakub Psujek, Paulina Broda, Konrad Trześniewski, Aleksandra Syrytczyk, Oliwia Banecka, Aleksandra Sobczak, Beata Gajewska, Magdalena Gębała, Weronika Bodak.

Gratulujemy Wam gorąco!

fot. Głos Świdnika; Świdnik - Wysokich lotów!

 
 
Warsztaty języka hiszpańskiego

23 października uczniowie klasy 4 c Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w warsztatach języka hiszpańskiego przygotowanych przez panią Dorotę Stępniak i uczniów klas maturalnych II LO.

Czwartoklasiści obejrzeli przedstawienie w języku hiszpańskim pt. "Śnieżka", a następnie rozwiązywali zagadki językowe. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęciliśmy naszych młodszych kolegów do uczenia się języków obcych.

Tutaj fotorelacja

 
 
Urokliwa wycieczka do Lwowa

W dniach 18-20 października 2017 uczniowie klas licealnych i gimnazjalnych naszego Zespołu Szkół uczestniczyli wraz z paniami Katarzyną Mądrachowską, Jadwigą Kopniak i Urszulą Wójtowicz w niezwykle urokliwej wycieczce do Lwowa.

W czasie pobytu w tym mieście obejrzeliśmy panoramę miasta z Kopca Unii Lubelskiej na Wysokim Zamku oraz operetkę Zemsta Nietoperza w Operze Lwowskiej. W czasie spaceru po Starym Mieście zobaczyliśmy Wały Gubernatorskie, Basztę Prochową, pomnik Fedorowa, Arsenał Miejski, ulicę Ruską, Plac Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, a także panoramiczne uliczki Lwowa – ul. Gródecką, klasztor ss. Brygidek – Kościół św. Anny, św. Elżbiety, budynek dworca kolejowego, gmach Politechniki Lwowskiej, Cerkiew św. Jura, Kościół Marii Magdaleny, Ossolineum, Uniwersytet Jana Kazimierza, Pocztę Główną Park Stryjski, Stare Miasto, Aptekę – Muzeum, Ratusz, Rynek, Kamienicę Królewską, Kościół Dominikanów, Katedrę Ormiańską, Katedrę Łacińską, Kaplicę Boimów oraz w najstarszej dzielnicy Lwowa – Lwów Książęcy – Kościół św. Jana Chrzciciela, Cerkiew św. Onufrego, Klasztor Benedyktynek.
Oczywiście nie mogliśmy również pominąć Cmentarza Łyczakowskiego wraz z Cmentarzem Orląt Lwowskich.

Jednym z głównych punktów programu była również wizyta w 55 Szkole Lwowskiej, gdzie dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zgotowali nam niezwykle miłe i ciepłe przyjęcie pomimo tego, iż na Ukrainie wtedy w szkole jest przerwa wakacyjna. Po koncercie na temat Lwowa przygotowanym specjalnie dla nas, uczniowie wzięli udział w warsztatach nauki tańca ukraińskiego oraz pokazach sztuki cyrkowej - akrobatyki, żonglerki i występów klaunów. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem talentów i umiejętności wokalnych i cyrkowych naszych gospodarzy oraz znajomości języka polskiego, którego tak wielu uczniów uczy się tam dodatkowo.

Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować współpracę i spotkać już wkrótce! Jeszce raz dziękujemy za niezwykłe spotkanie

Tutaj obszerna fotorelacja

Polecamy relację filmową - reżyser Vasyl Korpan

 
 
Szkolny Klub Fotograficzny informuje ...

W piątek 20 października zajęcia Szkolnego Klubu fotograficznego poprowadził absolwent naszego liceum Jakub Bodys.

Kuba, który fotografią zajmuje się profesjonalnie podzielił się z licealistami swoimi doświadczeniami związanymi z fotografią i udzielił wielu cennych wskazówek na temat tego, jak robić dobre zdjęcia.

Bardzo dziękujemy Kubie za poświęcony nam czas i wiedzę, którą nam przekazał. Mamy nadzieję,że spotkamy się jeszcze nie jeden raz.
Jednocześnie przypominamy, że zajęcia Szkolnego Klubu Fotograficznego odbywają się w każdy piątek o godzinie 13.30 w sali 201A. Szczegółowych informacji udziela p. Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego.

Tutaj fotorelacja

 
 
Wspomnienia z Zielonej Szkoły

W dniach 5-6 października uczniowie klas pierwszych II LO mieli przyjemność udziału w Zielonej Szkole pod opieką wychowawców i nauczycieli: p. Moniki Szymaniak, p. Doroty Kuczyńskiej,p. Moniki Dziewy oraz p. Łukasza Czemerysa.

Celem wycieczki było poznanie Podlasia jako regionu wielowiekowego ścierania się różnych kultur. Miejsca unikalnego nie tylko w skali kraju, ale również świata.

Podlasie jest niezwykle cennym obszarem przyrodniczym. Z tego względu bardzo ważnym elementem wycieczki był udział w warsztatach ekologicznych na terenie Poleskiego Parku Narodowego. Na wycieczce nie zabrakło integracji oraz zacieśniania więzi koleżeńskich. Szczególnie emocjonujące okazało się wspólne kibicowanie Polskiej reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata z Armenią.
Pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych udało się zaobserwować niektóre ze zjawisk fizycznych, między innymi księżyc na tle gwiaździstego nieba.

Tekst i zdjęcie nieba nocą - Alicja Pawelec, kl. IB.

fotorelacja Marka Miłosza z kl. IC

 
 
Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

3 października odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców w kategorii licealnej.
W biegach udział wzięli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego: ILO, II LO, PCEZ, ZS nr1 ze Świdnika oraz z ZS w Piaskach.

Podczas tegorocznej rywalizacji drużyna dziewcząt z II Liceum Ogólnokształcącego zajęła III, a drużyna chłopców IV miejsce. Zawody odbyły się na stadionie ZS nr 2 w Świdniku.

Serdecznie gratulujemy uczniom reprezentującym naszą szkołę i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach!

A oto reprezentacja dziewcząt: Angelika Pranagal, Julia Pinkos, Barbara Grochecka, Weronika Grzeszczuk, Julia Kalinowska, Hanna Rędzia, Aleksandra Woźniak, Aneta Wójcik, Monika Cisek, Agata Ziółek.
Opiekunem drużyny jest p. Anna Kuczyńska

W reprezentacji chłopców znaleźli się: Mateusz Borowiec, Jakub Psujek, Szymon Krupa, Jakub Pranagal, Dawid Wójcik, Michał Trawiński, Arkadiusz Szabelski, Maciej Kalinowski, Krzysztof Walachniewicz, Rafał Rycek.
Opiekunem drużyny jest p. Krzysztof Woźniak

Relacja foto

 
 
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej niech przypomina nam wszystkim, jak ważny jest czas, kiedy Nauczyciele prowadzą za rękę dziecko i młodego człowieka, odkrywając przed nimi świat.

Wszystkiego, co najlepsze - dla każdego Nauczyciela i pracownika II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku!

Z wielką dumą i ogromną radością dzielimy się informacją, że dyrektor naszej szkoły, Pan Ryszard Borowiec, otrzymał z okazji Dnia Edukacji Narodowej Oświatową Nagrodę Burmistrza Miasta Świdnik.

Gratulujemy serdecznie również nagrodzonym nauczycielom naszej szkoły!
Nagrodę Burmistrza Miasta Świdnik otrzymały Pani Wiesława Lisek i Pani Elżbieta Żuk-Suska.
Nagrodę Dyrektora szkoły otrzymały Panie: Jadwiga Kopniak, Beata Nowińska, Izabela Olech-Bąk, Elżbieta Wanarska, Katarzyna Wilk-Lemparty, Urszula Wójtowicz i Agnieszka Żembrowska.

Polecamy artykuł

 
 
Serdecznie dziękujemy ...

Kochani!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos i wszystkim, którzy zaangażowali się w promowanie naszego projektu w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego!

Nasz projekt "Interaktywne analityczne laboratorium chemiczne" został zakwalifikowany do realizacji!!! Będziemy mieli nową pracownię chemiczną! Wspólne działanie przyniosło efekty!

Dziękujemy za każdy głos!

Tutaj szczegóły

 
 
Uczniowie klas II w Centrum Brytyjskim UMCS

W piątek 13 października grupa uczniów z klas II realizujących rozszerzenie z języka angielskiego wraz z panią Jadwigą Kopniak odwiedziła Centrum Brytyjskie UMCS w Lublinie.

W ramach projektu „Irlandia w szkole” pan Krzysztof Nowacki z Fundacji Kultury Irlandzkiej wprowadził nas w ciekawy sposób do świata historii i kultury Celtów z okazji nowo otwartej wystawy „Celtyckie Odrodzenie - Celtic Revival”.
A już wkrótce czeka nas Dzień Kultury Irlandzkiej w naszym liceum.

Relacja foto

 
 
IIIA i IIIB2 na niezapomnianej wycieczce

W dniach 5-6 października 2017 uczniowie dwóch klas maturalny III A i III B2 wspólnie z paniami: Katarzyną Wilk-Lemparty, Beatą Nowińską i Edytą Walczak spędzili niezapomniane chwile w Janowie Lubelskim.

Dwa dni pełne niesamowitych wrażeń: gra w paintball, off-road "suchy" i "mokry", wieczorna mafia, zacięta rywalizacja podczas "Spartakiady" oraz gra Twister i Pionki, a także możliwość strzelania z broni krótkiej i łuku - to wszystko na długo zostanie w naszej pamięci ... mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii. Poziom endorfin najwyższy z możliwych został osiągnięty.

Sami zobaczcie w galerii ...

 
 
Dzień Chłopaka w IIIA

2 października

dziewczęta z klasy III A postanowiły po raz ostatni w liceum zorganizować swoim kolegom "Klasowy Dzień Chłopaka".

Przygotowały dla nich mały konkurs. Chłopcy musieli popisać się wiedzą o swoich koleżankach i wychowawczyni. Na koniec zabawy otrzymali pamiątkowe zdjęcia i słodkości, a salę matematyczną ozdobił piękny plakat i napis.

Serdeczne podziękowania dla pani Doroty Stępniak za pomoc przy przygotowaniu zdjęć.

Relacja foto

 
 
III B2 na Uniwersytecie Medycznym

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki 27 września uczniowie klasy III B2 odwiedzili Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Z zainteresowaniem wysłuchali wykładów związanych ze stomatologią oraz nowotworami. Dowiedzieli się mnóstwo ciekawych informacji, które z pewnością przydadzą się im w życiu!
 
 
Dzień Chłopaka w III B2

30 września obchodziliśmy dzień chłopaka, z tej okazji uczennice klasy III B2 przygotowały swoim kolegom mały konkurs.
Chłopcy mieli okazję popisać się umiejętnością pisania wierszy, spostrzegawczością, wyobraźnią oraz sprawnością fizyczną! Na koniec otrzymali prezenty: zdjęcia i coś słodkiego.

Wszystkim chłopcom z okazji minionego dnia chłopaka życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Relacja foto

 
 
Konkurs Szkolnego Klubu Fotograficznnego
Sezon wycieczkowy w pełni.

Szkolny Klub Fotograficzny wraz z Samorządem Uczniowskim II LO zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym na najpiękniejsze zdjęcie ze szkolnej wycieczki. Szczegóły konkursu znajdziecie na plakacie, a wszystkich informacji na temat konkursu udziela p. Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego.

 
 
Kolejny numer Szkolnego Magazynu Językowego

26 września
obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języków obcych wraz z licealistami przygotowali warsztaty, quizy i przedstawienie językowe.

Kontynuacją obchodów tego dnia jest kolejny numer naszego Szkolnego Magazynu Językowego. W najnowszym wydaniu znajdziecie m.in. relację z wyjazdu naszych licealistów do szkoły partnerskiej w Wuppertalu, artykuł na temat mediów społecznościowych oraz zagadki i łamigłówki językowe.

Zachęcamy do lektury!

 
 
Zagłosuj ...

Interaktywne analityczne laboratorium chemiczne w naszej szkole znalazło się na liście projektów, na które można głosować do realizacji w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego!
Nowoczesna pracownia chemiczna może powstać już za kilka miesięcy - wszystko zależy od wyników głosowania.

Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 13 rok życia i są mieszkańcami Świdnika do oddania głosu na projekt numer 11.
Głosowanie rozpoczyna się już 18 września i potrwa do 2 października.

Mamy nadzieję, że wszyscy postaramy się o dotarcie z naszym projektem do jak największej liczby osób, które zechcą oddać swój głos na "jedenastkę".

Tutaj szczegóły

 
 
Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W 78. rocznicę

powstania Polskiego Państwa Podziemnego, 27 września, oddaliśmy hołd bohaterom składając kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas miejskich uroczystości z udziałem Burmistrza Miasta Świdnik Waldemara Jaksona.

fot. Głos Świdnika

 
 
II B na Uniwersytecie Medycznym

28 września

uczniowie klasy II biologiczno-chemicznej wraz z p. Jadwigą Kopniak mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykle ciekawych zajęciach przygotowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub.

Najpierw w Collegium Pharmaceuticum, po krótkim przypomnieniu wiedzy na temat aminokwasów, uczniowie przeprowadzali reakcje ich identyfikacji. A następnie w Collegium Universum, na Oddziale Analityki Medycznej, przeprowadzaliśmy badanie stężenia glukozy w krwi pacjenta oraz poziomu białka w moczu.

Klasa już nie może doczekać się kolejnych zajęć na uczelni!

Relacja foto

 
 
I B na Uniwersytecie Medycznym

26 września

to dzień, w którym klasa I B uczestniczyła w Lubelskim Festiwalu Nauki.
W trakcie bardzo interesujących zajęć w Collegium Medicum i Collegium Maximum, uczniowie mogli poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania - czym zajmuje się histologia?, dlaczego człowiek to istota rozumna?, gdzie mieszkają geny?
Zgłębili tajemnicę rozwoju płodu - od ziarnka maku do noworodka.
Na ćwiczeniach laboratoryjnych okazało się, że świetnie radzą sobie z obsługą mikroskopów.

To był dobry czas zdobywania wiedzy.

Relacja foto

 
 
Promocja książki Grażyny Chrostowskiej

W ubiegły piątek uczniowie klasy II C uczestniczyli w promocji książki Grażyny Chrostowskiej, więźniarki KL Ravensbruck i projekcji filmu pt."Za kratą są zielone drzewa".

Uroczystość miała miejsce w sali Zamku Lubelskiego i związana była z realizacją projektu IPN "O tym nie można zapomnieć...".

Kolejne spotkanie z naszymi kochanymi paniami, byłymi więźniarkami KL Ravensbruck już wkrótce, 26 października. Zapraszamy!!!

O książce możecie przeczytać więcej tutaj

Relacja foto

 
 
Europejski Dzień Języków Obcych w II LO

26 września

w murach II LO obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języków obcych wraz z licealistami przygotowali zajęcia językowe zarówno dla uczniów liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej.
Pani Agnieszka Trynicka przygotowała warsztaty dla uczniów gimnazjum na temat kultury Francji.
Pani Monika Dziewa poprowadziła warsztaty języka niemieckiego dla gimnazjalistów z klasy drugiej.
Pani Dorota Stępniak wraz z uczniami klas maturalnych przygotowała przedstawienie "Śnieżka" w języku hiszpańskim dla uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej nr 4.
Licealiści natomiast wzięli udział w turnieju wiedzy na temat krajów europejskich, który przegotowały pani Marta Wójcik - Sowa oraz pani Agnieszka Litwin.
Mamy nadzieję, że w ten niecodzienny sposób zachęciliśmy naszych uczniów do nauki języków obcych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Polecamy relację Głosu Świdnika z przedstawienia "Śnieżka" w języku hiszpańskim

 
 
Turniej „ Z UKS-u do AZS-u” Studiuj w Lublinie!

25 września

w poniedziałek na hali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się VIII edycja rozgrywek z cyklu "Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!".
W turnieju uczestniczyło 9 drużyn z Lublina, Białej Podlaski i Klementowic.

Drużyna piłki siatkowej kobiet w składzie: Gabriela Krzysiak, Paulina Misztal, Agata Ziółek, Julia Pinkos, Katarzyna Kufel, Katarzyna Batorska, Maja Biała, Aleksandra Woźniak, Monika Cisek i Weronika Grzeszczuk stanęła na podium, zdobywając III miejsce i puchar Turnieju.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun drużyny:E.Wanarska

Relacja foto

 
 
33 Pielgrzymka Maturzystów


Pielgrzymka tegorocznych maturzystów na Jasną Górę właśnie dobiegła końca...

To był dobry i piękny czas wspólnej modlitwy podczas Eucharystii i Drogi Krzyżowej.

Tutaj foto

 
 
Wspomnienie ze spotkania z Absolwentami II LO

Dziękujemy za wspaniały czas wspomnień i wspólnych rozmów o teraźniejszości i planach na przyszłość wszystkim Absolwentom, którzy uczestniczyli w czwartkowym spotkaniu.
Dziękujemy za pozdrowienia od tych, którzy nie mogli tego dnia być z nami.

Powodzenia na kolejnych ścieżkach Waszego życia! :)

Przedstawiamy fotorelację ze spotkania autorstwa p. Doroty Stępniak

 
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
 
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright II LO 2017