" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Spotkanie z rodzicami

21 września 2017 roku o godzienie 17.00

KlasaWychowawcaSala
 I A p. Monika Szymaniak021A
 I B p. Magdalena Bartkowiak
( w zastępstwie) Magdalena Skwarczyńska-Zuch
016A
 I C p. Dorota Kuczyńska104A
 II A p. Anna Piątkowska-Barwińska021A
 II B p. Jadwiga Kopniak019A
 II C p. Katarzyna Mądrachowska107A
 III A  p. Katarzyna Wilk-Lemparty022A
 III B1 p. Urszula Wójtowicz013A
 III B2 p. Beata Nowińska204A
 III C p. Kamila Dubaj-Choina103A
 III D p. Wiesława Lisek202A

Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich
KlasaWychowawcaSala
 2 A p. Edyta Walczak005A
 3 A p. Łukasz Czemerys015A

 
 
Spotkanie absolwentów II LO

ZAPRASZAMY WAS, KOCHANI ABSOLWENCI II LO!
 
 
17 września ...

W niedzielne przedpołudnie 17 września upamiętniliśmy Dzień Sybiraka oraz 78. rocznicę najazdu sowieckiego na Polskę, składając kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas uroczystości organizowanej przez Gminę Miejską Świdnik.

fot.: fot. Głos Świdnika

 
 
"Nie ma śmieci - są surowce"

"Nie ma śmieci - są surowce" - pod takim hasłem tegorocznej akcji "Sprzątanie świata" nasza szkoła włączyła się do organizowanych przez Gminę Miejską Świdnik proekologicznych działań, w piątkowe przedpołudnie sprzątając osiedle Adampol i las Rejkowizna.

I znowu wokół nas zrobiło się czyściej

fot.: fot. Głos Świdnika

Polecamy relację Głosu Świdnika:

 
 
Narodowe Czytanie "Wesela"

14 września

wspólnie z Miejsko-Powiatową Biblioteką w Świdniku finalizowaliśmy tegoroczną edycję Narodowego Czytania "Wesela".
Zgromadzonych na widowni sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury powitał, prezentując sylwetkę Wyspiańskiego, dyrektor MPB - p. Mirosław Król, wicedyrektor naszej szkoły - p. Magdalena Skwarczyńska-Zuch - swoim wykładem zabrała wszystkich w podróż do czasów powstawania "Wesela", nasi licealiści przygotowani przez p. Wiesławę Lisek przepięknie odczytali fragmenty dramatu. Temu wszystkiemu towarzyszyła muzyka - za sprawą Chóru Canto i p. Ewy Bieniek oraz "Leszczyniaków" i Państwa Beaty i Lecha Leszczyńskich.
W konkursie wiedzy o "Weselu" nasi uczniowie zdobyli niemal wszystkie nagrody!

Gratulujemy Wam serdecznie! To było naprawdę wyjątkowe spotkanie!

fot.: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Świdniku

Polecamy relację Głosu Świdnika:

 
 
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4 września

podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 dyrektor II LO p. Ryszard Borowiec serdecznie witając w progach szkoły wszystkich uczniów szczególnie ciepłe słowa skierował do tych, którzy właśnie rozpoczynają naukę w II LO.
Był to moment przypomnienia - zarówno przez pana dyrektora, jak i przygotowującą uroczystość klasę IIIC - ważnych wydarzeń z historii Polski, zwłaszcza z września 1939 r., a także podkreślenia, jak ważną wartością w życiu człowieka jest wolność.

Tutaj fotorelacja

Polecamy relację Głosu Świdnika:

 
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
w
II Liceum Ogólnokształcącym
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku

w poniedziałek 4 września
8.15 – Msza Św. w kościele p.w. św. Józefa
9.30 – uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 
 
Program Insta.Ling dla Szkół w II LO

Wakacje rozpoczęły się na dobre, rekrutacja do LO dobiegła końca. Serdecznie gratulujemy wszystkim - dotychczas: kandydatom - a teraz możemy już powiedzieć: uczniom II Liceum Ogólnokształcącego i cieszymy się, że z tak dobrą i ciekawą grupą młodych ludzi rozpoczniemy nowy rok szkolny!

Mimo że wakacje w pełni, instytucje, z którymi współpracujemy na co dzień, nie zapominają o nas nawet teraz, podkreślając owocną całoroczną współpracę przekazywanymi nam podziękowaniami i certyfikatami. Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku korzystają z nowoczesnego programu do nauki słownictwa angielskiego i polskiej ortografii. Gratulujemy nauczycielom i ich uczniom uzyskania po raz kolejny certyfikatów jakości kształcenia: pani Edycie Walczak, pani Agnieszce Lubowieckiej i pani Jadwidze Kopniak (Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego).

Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?
Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Więcej o tym sposobie nauki można dowiedzieć się tutaj

 
 
Informacje dla kandydatów do naszego liceum

Informacje dla kandydatów do naszego liceum na najbliższe dni okresu rekrutacji do szkoły:
28 - 29 czerwca 2017 - chętnie odpowiemy na Wasze ewentualne pytania związane ze szkołą oraz rekrutacją w godz. 8.00 - 15.00;
30 czerwca 2017, godz. 10.00 - publikacja list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia (ze względu na ochronę danych osobowych nie publikujemy listy na stronie internetowej - zapraszamy do nas do szkoły);
W dniach 30 czerwca, 3 - 5 lipca komisja rekrutacyjna czeka na Was w godz. 8.00 - 16.00;
Do 6 lipca 2017, do godz. 15.00 - potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały przedłożone wcześniej;
7 lipca 2017 roku godz. 10.00 - publikacja list kandydatów przyjętych oraz kandydatów nieprzyjętych.
 
 
Rekrutacja w II LO

Profile klas

 
 
Świadectwa dojrzałości rozdane ...

W ostatnim dniu czerwca nasi abiturienci otrzymali z rąk dyrektora szkoły, pana Ryszarda Borowca, świadectwa dojrzałości stanowiące przepustkę na wymarzone studia!

Gratulujemy serdecznie uczniom i nauczycielom osiągniętych wyników.

Nasi kochani Absolwenci: jesteśmy z Was dumni! Cieszą nas Wasze sukcesy i Wasza dzisiejsza radość - niech trwa jak najdłużej!

Życzymy Wam powodzenia w rekrutacji na wymarzone kierunki studiów!

 
 
II turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Dyrektora II LO

W dniach 19 -20 czerwca odbył się II turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, w którym brali udział świdniccy gimnazjaliści.

Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta, drugiego zaś chłopcy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów.

 
 
Wspomnienia z Wuppertalu

Już w wakacyjnej atmosferze uczestnicy wymiany z niemiecką szkołą w Wuppertalu wrócili z wyjazdu pełni wrażeń i pozytywnej energii.

Nasi uczniowie razem z panią Dorotą Stępniak i panią Izabelą Olech-Bąk spędzili ostatni tydzień roku szkolnego, w szkole partnerskiej w Wuppertalu. Pojechali na wycieczkę do Kolonii, uczestniczyli w niecodziennych lekcjach historii i zajęciach sportowych, odwiedzili muzeum sztuki nowoczesnej. Był czas na bliższe poznanie się, wspólne rozmowy, pogłębienie wiedzy na temat kultury, historii i życia codziennego Niemiec. Wyjazd pozwolił również na rozwijanie naszych umiejętności językowych. Nawiązane znajomości i niezwykłe wspomnienia pozostaną z nami na długi czas.

W oczekiwaniu na rewizytę gości z Wuppertalu już we wrześniu, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu! Może nasi nowi uczniowie, którzy od 1 września rozpoczną naukę w naszym LO, będą chcieli właśnie poprzez zaangażowanie się w wymianę rozpocząć swoją aktywność w życiu szkoły?

Zachęcamy!

Tutaj fotorelacja

 
 
Wspomnienie z zakończenia roku szkolnego 2016/17

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 już za nami.

Dyrektor naszego liceum, pan Ryszard Borowiec, wręczył nagrody, wyróżnienia, podziękowania najlepszym uczniom i ich Rodzicom. Cieszymy się, że tak duża grupa spośród Was zasłużyła na świadectwo z wyróżnieniem! Cieszymy się, że nasi uczniowie tak licznie zdobywają nagrody w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych - przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Cieszymy się, że angażujecie się w działania na rzecz innych.

Gratulujemy Wam serdecznie! Moc podziękowań, nagród, wyróżnień, słów wdzięczności - to wszystko wypełniło ostatni dzień w szkole przed wakacjami, w które w niezapomnianym klimacie wprowadziła zebranych w sali gimnastycznej klasa IC.

Zatem: udanego wypoczynku i do zobaczenia po wakacjach!!!

Tutaj fotorelacja

 
 
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
w
II Liceum Ogólnokształcącym
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku

8.15 – Msza Św. w kościele p.w. św. Józefa
9.30 – uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych

KlasaWychowawcaSala
 I A p. Anna Piątkowska-Barwińska021A
 I B p. Jadwiga Kopniak019A
 I C p. Katarzyna Mądrachowska005A
 II A  p. Katarzyna Wilk-Lemparty201A
 II B1 p. Urszula Wójtowicz103A
 II B2 p. Beata Nowińska204A
 II C p. Dorota Tatrzańska-Kmiecik022A
 II D p. Wiesława Lisek202A

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami
w piątek 23 czerwca na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
w Świdniku

 
 
Wojewódzka Licealiada w piłce siatkowej plażowej - NASZE MISTRZYNIE!

09 czerwca w Lublinie odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej plażowej dziewcząt na szczeblu wojewódzkim.

Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn z Lublina, Białej Podlaski, Puław, Chełma i Łęcznej.
Nasze zawodniczki Kasia Bogdańska i Gabrysia Krzysiak pokonały wszystkie drużyny w eliminacjach i zagrały finały z drużyną z Lublina. Dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie, wygrywając mecz i zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego.

Gabrysia Krzysiak została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy

Tutaj fotorelacja

 
 
W wycieczce golfowej uczestniczyła klasa II A

Piękna pogoda sprzyja realizacji projektu "Akademia Golfa".

Tym razem w wycieczce golfowej uczestniczyła klasa II A wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Wilk -Lemparty. Aktywni uczniowie i sprawne rowery to klucz do przemieszczania się na teren pola golfowego w Wierzchowiskach, gdzie pod opieką p. Tomasza Cioczka i Anny Kuczyńskiej uczniowie II LO mogli zgłębiać tajniki gry w golfa. Zasady, reguły, etykieta oraz technika gry z pasją przekazywane przez p. Tomka były zachętą do spróbowania swoich sił i doskonalenia umiejętności w tej bardzo technicznej grze. Konkursy w swingu i puttowaniu wyłoniły kolejne talenty pokazując potencjał, który posiadają uczniowie naszej szkoły.

Przygoda z golfem nie kończy się wraz z zakończeniem roku szkolnego. Uczniowie którzy będą chcieli doskonalić swoje umiejętności w tej pięknej dyscyplinie sportowej wezmą udział w zajęciach "Letniej Akademii Golfa" organizowanej przez naszą szkołę.

Życzymy udanych wakacji!

Tutaj fotorelacja

 
 
Honorowy certyfikat "Szkoły Łowcy Talentów"

Ogromnie się cieszymy, że szkoły wchodzące w skład naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku z ostały uhonorowane certyfikatem "Szkoły Łowcy Talentów".
Tytuł ten zawdzięczamy udziałowi naszych uczniów oraz ich sukcesom w konkursach z języka angielskiego, języka niemieckiego i matematyki. Certyfikaty Szkoły Łowców Talentów przyznawany jest szkołom osiągającym sukcesy w ogólnopolskim programie edukacyjnym Łowimy Talenty Jersz. Inicjatywa, której patronuje Politechnika Wrocławska, jest formą wsparcia szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień i talentów uczniów oraz kształtowania ich kompetencji osobistych. Celem programu jest promocja talentów i integracja zdolnej młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowań matematycznych, językowych, humanistycznych oraz artystycznych poprzez intelektualne i twórcze współzawodnictwo.
W ramach programu zorganizowano 9 konkursów przedmiotowych (Alfik Matematyczny, Mat, Alfik Humanistyczny, Omnibus, Alfik Historyczny, Deutschfreund, Sprachdoktor, English High Flier, English Ace), internetowy konkurs filmowy Filman, internetowy konkurs Maks Matematyczny oraz Wakacyjny Obóz Talentów dla laureatów konkursów. Uczestnicy konkursu filmowego stworzyli materiały filmowe definiujące pojęcie talentu. Materiały są dostępne w serwisie youtube.com.

W tegorocznej edycji programu Łowimy Talenty wyłoniono 1 400 laureatów konkursów z matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. W programie wzięło udział ponad 111 tys. uczestników z całej Polski. O laureatach naszych konkursów możecie przeczytać tutaj: https://www.facebook.com/IILOBaczynski.Swidnik/posts/2199393503619313:0

O laureatach naszych konkursów możecie przeczytać tutaj

 
 
Ogólnopolski Festiwal Słowa w Lubaczowie

Do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Lubaczowie zakwalifikowały się 2 uczennice naszej szkoły: Kasia Biszkont i Karolina Królik, które z panią Katarzyna Mądrachowską spędziły 3 pełne wrażeń i emocji dni, biorąc udział w warsztatach i spotkaniach.

Najpierw było nocne czytanie wierszy Mirona Białoszewskiego, potem monodram nagradzany na całym świecie w wykonaniu Mateusza Nowaka "Od tyłu, od przodu", warsztaty teatralne z aktorami z Rzeszowa: Robertem Żurkiem i Justyną Król i spotkanie z poetką nominowana do Literackiej Nagrody Nike, Mirką Szychowiak i jej córką Julką. Jednym słowem - wrażeń moc!

Tutaj fotorelacja

 
 
Klasa I B na spływie kajakowym

Wakacje tuż tuż - dlatego klasa I B wraz z paniami Jadwigą Kopniak, Anną Kuczyńską i Agatą Gburczyk postanowiła spędzić mijający właśnie dzień w bardzo aktywny sposób - na spływie kajakowym z Prawiednik do zalewu Zemborzyckiego. Po odpowiednim przeszkoleniu wszyscy rewelacyjnie sobie radzili na wodzie (chociaż niektórzy kajakiem płynęli po raz pierwszy), podziwiając sielskie krajobrazy naszego regionu. A po prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa podczas uprawiania tego sportu, wszystkie grupy bardzo sprawnie rozwiązały quiz.
Na zakończenie wyprawy klasowi dżentelmeni przygotowali dla całej klasy pieczone kiełbaski i mały poczęstunek.

Taką wyprawę na pewno musimy powtórzyć po wakacjach!

Tutaj fotorelacja

 
 
Przygoda z Wuppertalem w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży

Swoją przygodę z Wuppertalem w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży rozpoczęła dzisiaj grupa naszych uczniów pod opieką p. Doroty Stępniak i p. Izabeli Olech-Bąk.

Kilka godzin temu ekipa z II LO wylądowała w niemieckim Düsseldorfie, tam spotkała się z rodzinami goszczącymi i przemieściła do celu swojej podróży, czyli pięknego Wuppertalu. A już od jutra - wspólne spotkania, wyjazdy, zajęcia, poznawanie tradycji, historii, zwyczajów niemieckich gospodarzy. I tak przez tydzień!

Co tu ukrywać: piękny finał kończącego się roku szkolnego!

 
 
Wyniki Powiatowego Konkursu Fizycznego "Fotografujemy Zjawiska Fizyczne"

8 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Powiatowego Konkursu Fizycznego "Fotografujemy Zjawiska Fizyczne".

Nagrodami były książki, które ufundowali Starosta Powiatu i Burmistrz Miasta. Podczas uroczystości były prezentowane prace uczestników konkursu na wystawie przygotowanej przez organizatorów.

W kategorii licealistów wyróżnienie otrzymała Estera Bełczącka z klasy II B2.

Serdecznie gratulujemy!

 
 
II B2 na polu golfowym

14 czerwca 2017r., uczniowie klasy II B2 pod opieką p. Beaty Nowińskiej i p. Anny Kuczyńskiej wybrali się na pole golfowe w Wierzchowiskach.

Dla części z nas nowa gra okazała się wspaniałą zabawą, a także odkryła ukryte talenty. Niektóre osoby od pierwszej piłeczki wykazały się ponadprzeciętną znajomością tego dżentelmeńskiego sportu.
Wszyscy z niecierpliwością oczekują na kolejne takie miłe spotkania.

Tutaj fotorelacja

 
 
Podsumowanie ogólnopolskiego projektu " O tym nie można zapomnieć ..."

8 czerwca w Centrum Edukacyjnym im. J. Kurtyki w Warszawie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego projektu " O tym nie można zapomnieć. Spotkania z kobietami, które przeżyły piekło obozów i łagrów..."

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1C I 2C, którzy nagrali cztery notacje: z panią Alicją Gawlikowską, Marianną Bogusz, Marianną Danutą Janowską oraz nagrali film o zaprzyjaźnionej z nami ś.p.pani Stanisławie Śledziejowskiej-Osiczko, by uczcić chociaż w tak skromny sposób pamięć o niej... Ta ostatnia notacja została nagrodzona, (eliminacje odbywały się przez 4 dni, bo brało w nich udział ponad sto szkół z całej Polski). Ewelina Ruszniak (I C) oraz Aleksandra Sobczak, Agata Ziółkowska oraz Przemek Duher ( wszyscy z klasy II C), pojadą do Ravensbruck w przyszłym roku.

Gratulujemy uczniom i pani Katarzynie Mądrachowskiej, która realizuje ten projekt już od 5 lat.

Tutaj fotorelacja

 
 
Z Teatrem Puk-Puk wspieramy Jasia Karwowskiego

W poniedziałek 12 czerwca uczniowie naszego liceum obejrzeli w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl Teatru Puk Puk w reżyserii pani Katarzyny Marjasiewicz - "Głusi".

Aktorzy, a wśród nich nasi uczniowie: Maja Biała, Julka Bartosiewicz, Jagoda Żurek, Mateusz Wszelaki (z II LO) oraz Adam Fałdyga (z Gimnazjum nr 2 w naszym ZSO nr 1) wspólnie z kolegami i koleżankami z innych szkół, wystąpili na scenie dedykując swój spektakl choremu na nowotwór Jasiowi Karwowskiemu.

Gratulujemy aktorom i pani reżyser poruszającego scenariusza i dojrzałości na scenie, dziękujemy za zaproszenie do pięknej akcji wsparcia Jasia! Czekamy na kolejne spektakle!

Zdjęcia: Głos Świdnika

 
 
Ogólnopolska Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt

W dniach od 02.06 do 04.06.17r do Wieliczki przyjechały drużyny – mistrzynie województw z całej Polski na turniej finałowy w piłce siatkowej dziewcząt.

Żeńska drużyna siatkarek II LO przeszła długą i trudną drogę, by znaleźć się po raz pierwszy w Finałach Ogólnopolskiej Licealiady.

Nasza reprezentacja przez dwa dni rozegrała mecze eliminacyjne ze szkołami z Wrocławia, Zielonej Góry, Jarosławia, Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza. Były to dni, w których dziewczyny musiały zmierzyć się z drużynami o bardzo wysokim poziomie wyszkolenia siatkarskiego, ale także pokonać stres i własne słabości. Były więc chwile, gdzie smutek przeplatał się z radosnymi momentami.
W niedzielę rozegrałyśmy dwa mecze z Starym Sączem i Sandomierzem, które decydowały o miejscu. Jeden przegrany i jeden wygrany, co w klasyfikacji końcowej dało nam XI –te miejsce.

W całym turnieju nasza reprezentacja zagrała 7 spotkań, co wymagało dużego wysiłku fizycznego jak również emocjonalnego. Dziewczyny w każdym meczu starały się dać z siebie wszystko i walczyły o każdy punkt i set.

Nasze finalistki zagrały w składzie: K. Bogdańska, N. Bartoszuk, N. Suracka, K. Łykus, G. Krzysiak, A. Ziółek, J. Pinkos, K. Kruk, M. Gumieniczek i K. Kufel.

Opiekun drużyny: p. Elżbieta Wanarska

Gratulujemy i dziękujemy

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji

 
 
Uczniowie II LO po raz kolejny z wizytą u pana dyrektora w jego kaktusowym świecie

W poniedziałek 12 czerwca kolejna już klasa biologiczno-chemiczna II B1 wraz z p. Urszulą Wójtowicz wybrała się na wycieczkę do kaktusowego królestwa pana dyrektora Ryszarda Borowca.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykłe rośliny oraz posłuchać fascynujących opowieści na temat kaktusów, których kolekcjonowaniem zajmuje się dyrektor naszej szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji

 
 
Poznajemy świat podróżując, czyli wycieczka na Kresy - Wilno i inne piękne miejsca

Rok szkolny powoli się kończy, więc czas na podróże!

Klasy IIB2 i IID z naszego LO wybrały się w towarzystwie pań profesorek Edyty Walczak, Beaty Nowińskiej, Wiesławy Lisek i Pana dyrektora Ryszarda Borowca do samego Wilna na spotkanie z wieszczem Adamem Mickiewiczem. Wycieczka śladami poety stała się pretekstem do zwiedzenia stolicy Litwy i do przypomnienia jej polskiej historii. Dotarliśmy na Rossę, zwiedziliśmy niezwykły Kościół Piotra i Pawła na Antokolu, Katedrę Wileńską, Muzeum Adama Mickiewicza, Stare Miasto i odwiedziliśmy Pannę Świętą , co w Ostrej świeci bramie. Po tym pięknym mieście oprowadzała nas pani Łucja, Polka mieszkająca na Litwie.

Dziękujemy Pani Łucjo!

Pięknie nad Niemnem, ale i na Suwalszczyźnie bardzo urokliwie. Suwalszczyzna - rejs po Kanale Augustowskim, Sanktuarium w Studziennicznej, Pokamedulski Zespół Klasztorny w Wigrach, Suwałki – stolica regionu, Muzeum Ikon w Supraślu i wizyta w Pałacu Branickich w Białymstoku - to była nasza szkolna „wielka” wycieczka!

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki

 
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
 
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright II LO 2017