" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Szkolny Klub Fotograficzny przedstawia ...

8 czerwca członkowie Szkolnego Klubu Fotograficznego wraz z jego opiekunem panią Dorotą Stępniak wybrali się do Zamościa.

Zwiedziliśmy zamojski ogród zoologiczny oraz przepiękne zamojskie stare miasto. W czasie wycieczki ćwiczyliśmy nasze umiejętności fotograficzne i dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami związanymi z fotografią.

Efekty naszego wyjazdu będzie można zobaczyć już niedługo oglądając kolejną wystawę zdjęć autorstwa członków naszego klubu.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki

 
 
To był wspaniały Dzień Dziecka!

To był wspaniały Dzień Dziecka! Bo przecież 1 czerwca każdy - nawet licealista - czuje w sobie dziecko.

A skoro tak - to trzeba ten dzień przeżyć wyjątkowo! Tak też zrobili nasi uczniowie :) - spora grupa, razem z nauczycielami: p. Jadwigą Kopniak, p. Agatą Gburczyk i p. Beatą Nowińską - zaangażowała się w organizację zabaw podwórkowych dla przedszkolaków podczas organizowanego wspólnie z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Kultury Dnia Dziecka, inna grupa z p. Izą Olech-Bąk odwiedziła z zabawami Przedszkole nr 3, niektórzy świętowali nad morzem podczas wycieczki szkolnej, a jeszcze inni odkrywali tajemnice nowej części "Piratów z Karaibów" w kinie "Lot".

Tego dnia mieliśmy też niezwykłych gości - dzięki pani Karolinie Kukiełce - z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Polecamy relacje:

 • Świdnik - wysokich lotów
 • Głos Świdnika
 • filmik Weroniki Kierepki i Karoliny Matys z klasy I B
 •  
   
  Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Socjologii KUL naukowych

  "Chcesz być bogaty czy mieć pieniądze?" i "Uzależnienia behawioralne" - to wiodące tematy zajęć prowadzonych przez pracowników naukowych, w których w ostatnim dniu maja uczestniczyli uczniowie klas drugich, na mocy podpisanej z Instytutem Socjologii KUL umowy o współpracy z naszym LO.

  Serdecznie dziękujemy!

   
   
  Rozszerzenie współpracy z Golf&Country Club w Wierzchowiskach!

  Cieszy nas rozszerzenie współpracy z Golf&Country Club w Wierzchowiskach! - nasi młodsi koledzy z Gimnazjum nr 2 wchodzącego - podobnie jak II LO - w skład ZSO Nr 1 niedawno rozpoczęli swoją przygodę z golfem pod okiem instruktora Tomasza Cioczka.

  Ponieważ okazało się, że zostały odkryte nowe talenty młodych golfistów - będą mieli oni okazję kontynuować naukę wspólnie ze starszymi kolegami z II Liceum Ogólnokształcącego - podczas zainicjowanej i prowadzonej przez p. Annę Kuczyńską Sobotniej Akademii Golfa.

  Miłym akcentem podczas wizyty na polu golfowym w Wierzchowiskach było spotkanie z aktorami z kabaretu Smile.

   
   
  Wycieczka dla uczniów klas drugich do Warszawy śladami patrona naszego LO

  Właśnie dobiegła końca tegoroczna wycieczka dla uczniów klas drugich do Warszawy śladami patrona naszego LO - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

  Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania historii o powstańcach w Muzeum Powstania Warszawskiego, potem odkrywaliśmy miejsca, które były związane z Krzysztofem Kamilem Baczyńskim - dom, w którym się urodził, drogę do szkoły, Liceum Batorego i miejsce, gdzie spoczywa obok ukochanej żony Basi - Powązki.

  Cmentarz Powązkowski to szczególny punkt wycieczki. Przeszliśmy jego alejami, kierując się do grobu poety uroczyście - ze sztandarem naszego LO, prowadzeni przez pana dyrektora Ryszarda Borowca i panią wicedyrektor Magdalenę Skwarczyńską-Zuch, a także naszych wychowawców - panie Wiesławę Lisek, Beatę Nowińską, Dorotę Tatrzańską-Kmiecik, Katarzynę Wilk-Lemparty i Urszulę Wójtowicz.

  Na grobie naszego patrona złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, wysłuchaliśmy również przygotowanych przez uczniów klasy humanistycznej recytacji. Potem był czas na chwilę zadumy nad grobami bohaterów "Kamieni na szaniec" i żołnierzy Batalionu "Zośka".

  To były ważne chwile. Niezapomniane.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

   
   
  IC bierze udział w projekcie - "Akademia Golfa"

  29 maja uczniowie klasy I C mieli przyjemność wziąć udział w projekcie realizowanym w naszej szkole od kilku lat - "Akademii Golfa".

  Pod okiem instruktorki, pani Ani Kuczyńskiej i wychowawczyni, Katarzyny Mądrachowskiej, młodzież poznawała tajniki tej ekskluzywnej gry, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez pana Tomasza Cioczka w Wierzchowiskach.

  Okazało się, że talentów do gry w golfa w naszej klasie nie brakuje.Zawody wygrali:
  Aleksandra Żelazek z Adrianem Gadomskim i Ewa Kusińska z Sebastianem Kucharskim.

  Gratulujemy!!!

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

   
   
  Klasa II B2 odkrywała pasję dyrektora naszego LO - pana Ryszarda Borowca

  Klasa IIB2 odkrywała dzisiaj świat przyrody poznając pasję dyrektora naszego LO - pana Ryszarda Borowca aktywnie działającego w Polskim Towarzystwie Miłośników Kaktusów.

  Wizyta u pana dyrektora była pełna wrażeń, a wiedza, którą się z nami dzielił - imponująca!

  Kolekcja kaktusów gromadzona przez wiele lat jest naprawdę okazała i kryje w sobie egzemplarze roślin sprowadzane z różnych stron świata. A pan dyrektor potrafi opowiedzieć o szczegółach dotyczących każdej roślinki!

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

   
   
  Dzień Języków obcych w II LO

  23 maja w murach II LO obchodziliśmy Dzień Języków obcych.

  W ciągu całego dnia nie zabrakło zajęć i konkursów językowych. Licealiści uczestniczyli w Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, Turnieju Językowo-Muzycznym oraz Turnieju Opowiadania Bajek w Języku Angielskim.

  Tego dnia gościliśmy również studentów z Koła Lingwistów i Koła Hiszpanistów Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, którzy przygotowali dla naszych uczniów zajęcia i warsztaty z języka niemieckiego i hiszpańskiego.

  To był dzień pełen językowych wrażeń.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

   
   
  Warsztaty terenowe dla uczniów klasy IIA i IIC

  Dnia 18 maja odbyły się warsztaty terenowe dla uczniów klasy IIA i IIC realizujących rozszerzenie z przedmiotu geografia. Tematem zajęć były: Wartości kulturowe i przyrodnicze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego oraz ich wykorzystanie w działalności gospodarczej człowieka.

  Uczniowie na zajęciach pełnili funkcje przewodnika - w wyznaczonych punktach trasy przedstawiali przygotowane przed wycieczką zagadnienia, a jedna z grup wskazywała nam drogę w terenie na podstawie mapy. Równolegle wszystkie zespoły miały za zadanie uzupełnić kartę pracy.

  Inny niż tradycyjny charakter lekcji, stwarzał możliwość wzajemnej współpracy między uczestnikami warsztatów, pozwalał w rzeczywistości zobaczyć obiekty przyrodnicze i pozaprzyrodnicze regionu, był metodą pozwalającą połączyć wiedzę teoretyczną z aktywnością fizyczną. .

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

   
   
  Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2017/2018 - składanie ofert  Rada Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku zaprasza instytucje ubezpieczeniowe do składania ofert dotyczących ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2017/2018.

  Oferty można składać bezpośrednio w kancelarii szkoły
  lub drogą elektroniczną na adres baczynski2lo@onet.pl
  do dnia 9 czerwca 2017 r. do godz. 15.00.

   
   
  II A „Z fizyką za pan brat”

  18 maja, uczniowie z klasy IIA realizujący rozszerzenie z fizyki, udali się na wycieczkę edukacyjną do Kazimierza Dolnego.

  Głównym punktem programu była wizyta w Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”. Park jest wzorowany na warszawskim Centrum Nauki Kopernik, czyli jest to interaktywna ekspozycja przybliżającą prawa fizyki. Uczniowie mogli wywołać wir wodny, przekonać się, jak działa na człowieka prąd elektryczny, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu oraz sprawdzić wiele innych zjawisk fizycznych.

  Relacja foto

   
   
  Kolejny numer Szkolnego Magazynu Językowego  Z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie II LO wraz z nauczycielami języków obcych przygotowali kolejny numer Szkolnego Magazynu Językowego.

  Zachęcamy do lektury !

   
   
  Wymiana z uczniami ze szkoły w niemieckim mieście Wuppertal

  Czy jesteś osobą, której nie straszne przygody? Czy chciałbyś przetestować swój język angielski w codziennych sytuacjach? Czy lubisz podróżować?

  Jeśli odpowiedziałeś „TAK” na chociaż jedno z powyższych pytań, to nasze liceum ma dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia! Co roku w Baczku jest organizowana wymiana z uczniami ze szkoły w niemieckim mieście Wuppertal.

  Polega ona na tym, że we wrześniu, gościmy osobę z zagranicy, a pod koniec roku szkolnego jedziemy do niej z rewizytą. Wymiana jest niesamowitą okazją do spędzenia wspaniałego czasu, doszlifowania swojego angielskiego, bądź niemieckiego oraz odwiedzenia niesamowitych miejsc. Biorąc udział w wymianie, nie tylko odkrywasz kulturę innego kraju, ale także uczysz się języków obcych przez rozmowy z koleżankami i kolegami zza granicy.

  Ponadto, jest to szansa na zawarcie międzynarodowych znajomości, które mogą przetrwać wiele lat. Jeśli chcesz być częścią tego niesamowitego przedsięwzięcia, nie zwlekaj!

  Szczegółowe informacje oraz zapisy u pani Doroty Stępniak i pani Moniki Dziewy

   
   
  Dzień Języków Obcych

  23 maja  w murach II LO królowały będą języki obce.

  Specjalnie dla naszych uczniów nauczyciele uczący języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego przygotowali moc atrakcji . Program Dnia Języków Obcych znajdziecie w holu II LO. Szczegółowa relacja z wydarzenia już wkrótce.

   
   
  Zajęcia na polu golfowym

  W słoneczny poniedziałek 22 maja klasa IB wraz z paniami Anną Kuczyńską i Jadwigą Kopniak udała się na wycieczkę rowerową na pole golfowe w Wierzchowiskach.

  Po zajęciach z przemiłym instruktorem zaczęliśmy szlifować nasze umiejętności i okazało się, że mamy w klasie wiele talentów golfowych: Dominikę Niedźwiedź, Jakuba Chargota, Izę Woś, Karolinę Matys, Sebastiana Niedźwiedzia, Nikodema Brodzkiego i wiele innych osób.

  Zajęcia były wprowadzeniem do programu Szkoła Golfa prowadzonego przez p. A. Kuczyńską.

  Tutaj relacja foto

   
   
  Spotkanie z rodzicami

  18 maja 2017 r.

  KlasaWychowawcaSalaGodzina
   I A p. Anna Piątkowska-Barwińska021A 17.30
   I B p. Jadwiga Kopniak019A
   I C p. Katarzyna Mądrachowska202A
   II A  p. Katarzyna Wilk-Lemparty201A
   II B1 p. Urszula Wójtowicz103A
   II B2 p. Beata Nowińska204A
   II C p. Dorota Tatrzańska-Kmiecik022A
   II D p. Wiesława Lisek016A

  Zachęcamy rodziców do indywidualnych rozmów
  z nauczycielami uczącymi w klasach
  godz. 17.15 - 19.00

   
   
  Wygraliśmy Konkurs Symulacji Procesów Prawa Amerykańskiego ...

  Wygraliśmy Konkurs Symulacji Procesów Prawa Amerykańskiego High School Moot Court Competition organizowany przez Centrum Prawa Amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim!!!!!

  Nasza drużyna w składzie: Prosecution - Adrianna Turbińska, Maciej Baraniak, Katarzyna Batorska, Jakub Michna oraz Defense - Kacper Lalak, Mikołaj Denysiuk, Aleksandra Sobczak i Aleksandra Łopucka w starciu finałowym w Sądzie Okręgowym w Lublinie pokonała uczniów z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie.

  Konkurs polega na przeprowadzeniu procesu zgodnie z zasadami prawa amerykańskiego całkowicie w języku angielskim. Oprócz pucharu dla najlepszego zespołu nasi uczniowie zdobyli również tytuły najlepszego adwokata - Mikołaj Denysiuk i najlepszego świadka - Jakub Michna - czyli wszystkie możliwe nagrody!

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że doceniono ich ogromny wysiłek, zaangażowanie, kreatywność, umiejętność pracy zespołowej oraz swobodnego posługiwania się językiem angielskim i zdolności aktorskie.

  Uczniowie do konkursu przygotowywali się wraz z panią Jadwigą Kopniak.

  Tutaj relacja foto

   
   
  Media o nas

  Polecamy artykuł o naszej szkole: http://www.swidnik.pl/nasze-miasto/item/9712-lekcja-historii
   
   
  Uczniowie naszego liceum zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Clickonmaniac

  Ogromnie cieszymy się, że aż piątka uczniów naszego liceum została laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Clickonmaniac.

  Są to: Maciej Baraniak (IA), Joanna Niedziałek (IA), Karolina Kłoda (IIB2) - wszyscy troje uzyskali 2. wynik w województwie, Jakub Alinowski (IIC) - 4. wynik w województwie i Jakub Michna (IA) - 6. wynik w województwie.

  Uczniowie do konkursu przygotowywali się z p. Jadwigą Kopniak. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy językowe!

   
   
  Pierwszy dzień matur

  We czwartek nasi maturzyści zmagali się z egzaminem z języka polskiego.

  Praca – pasja czy obowiązek na podstawie „Ziemi, planety ludzi” Antoine'a de Saint-Exupery'ego i analiza wiersza „Słyszę czas” Kazimierza Wierzyńskiego – takie tematy prac pisemnych pojawiły się w arkuszu.

  Jutro - królowa nauk, czyli matematyka, a następnie w poniedziałek język angielski i potem przedmioty rozszerzone.

  Nadal trzymamy kciuki za naszych maturzystów!

  Matyrzyści w oczekiwaniu na arkusze zadań

   
   
  Powodzenia na maturze!  Kochani Maturzyści - 4 maja to dzień pierwszego egzaminu maturalnego, z języka polskiego.

  Życzymy Wam powodzenia zarówno tego dnia, jak i każdego kolejnego, gdy będziecie rozwiązywać arkusz egzaminacyjny lub zdawać egzamin ustny!

  Wykorzystajcie swoją wiedzę i umiejętności jak najlepiej! Wszystkiego dobrego!

   
   
  Święto Konstytucji 3 Maja

  W rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji - polskiej Konstytucji 3 Maja - uczestniczyliśmy, z pocztem sztandarowym, w miejskich uroczystościach upamiętniających to ważne w historii naszego narodu wydarzenie sprzed 226 lat.

  Delegacja uczniów naszej szkoły wraz z panem dyrektorem Ryszardem Borowcem złożyła kwiaty przed Pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

  Tutaj relacja foto

   
   
  Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  W związku ze zbliżającą się rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja podczas szkolnej uroczystości klasa I A przygotowana przez p. Annę Piątkowską-Barwińską zaprosiła wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły na wyjątkową lekcję historii i patriotyzmu.

  Dyrektor II LO - pan Ryszard Borowiec - rozpoczynając akademię, podkreślił w swoich słowach kierowanych do młodzieży, że Ojczyzna zaczyna się w sercu człowieka...

  O wartościach patriotycznych pięknie śpiewał Chór "Canto" i Ania Mączka z kl. II B2. Dziękujemy!

  Tutaj relacja foto

   
   
  Uczymy się historii w miejscach, które do nas mówią więcej niż słowa... - w Ravensbrück

  Grupa humanistów z p. Anną Piątkowską-Barwińską wróciła pełna wrażeń i refleksji z wyjazdu do Ravensbrück.

  Był to wyjazd, który jako nagrodę wywalczyli nasi uczniowie (a dodajmy, że nagrodę zdobyło kilka grup z II LO!) w ogólnopolskim konkursie IPN -"O tym nie można zapomnieć..." poświęconym pamięci ofiar obozu koncentracyjnego w Ravensbrück.

  Kilkudniowy pobyt młodzieży w Niemczech obejmował zwiedzanie terenu i muzeum byłego obozu koncentracyjnego, udział w oficjalnych uroczystościach, prezentację wyróżnionych prac oraz spotkanie z ich bohaterkami - Polkami, które przeszły piekło obozowe.

  Wieczorami młodzież uczestniczyła w podsumowujących projekt warsztatach. Dla niektórych naszych uczniów nie był to pierwszy wyjazd do Ravensbrück - bo historia, która wiąże się z tym miejscem nie pozwala przejść obok siebie obojętnie.

  Tutaj relacja foto

   
   
  Nowi Absolwenci "Baczyńskiego"...

  Ostatni piątek kwietnia - to ostatni dzień w szkole dla tegorocznych maturzystów.

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego w "Baczyńskim" wypełniona podziękowaniami i radością związaną z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu, który odchodzący ze szkoły uczniowie spędzili w murach naszej szkoły - łączyła się z nutką smutku, jaki niesie każde rozstanie.

  Podczas uroczystości piękne słowa podziękowań i życzeń na dobrą przyszłość do absolwentów i ich Rodziców skierował dyrektor - pan Ryszard Borowiec, a także Burmistrz Miasta Świdnik - pan Waldemar Jakson, który wręczył każdemu absolwentowi upominek w postaci długopisu ze specjalną dedykacją.

  Po części oficjalnej, podczas której najlepszym absolwentom wręczone zostały lokaty Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego, nagrody za wyniki w nauce i inne osiągnięcia, a także działania społeczne, przyszedł czas na chwile wspomnień - a to za sprawą filmu i części artystycznej przygotowanej przez klasę I B pod kierunkiem p. Jadwigi Kopniak.

  Po radosnym odznaczeniu uczniów i nauczycieli stosownymi medalami, na naszych absolwentów czekała słodka niespodzianka - małe przyjęcie na zakończenie szkoły.

  Kochani Absolwenci życzymy Wam, abście byli szczęśliwymi ludźmi! Powodzenia na maturze i w życiu!

  Polecamy relację na Świdnik - wysokich lotów!

   
   
  Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich  18.30 - środa 26. kwietnia - Msza Św. w intencji maturzystów w kościele p.w. Św. Józefa

  12.30 - piątek 28. kwietnia - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich.

  Serdecznie zapraszamy również Rodziców.

   
   
  Dzień Otwartych Drzwi w II LO

  Dzień Otwartych Drzwi II LO dobiegł końca - ale to dopiero początek przygody tegorocznych absolwentów gimnazjum z naszą szkołą.

  Wczoraj gościliśmy w murach II LO uczniów klas trzecich gimnazjów - mieli oni możliwość zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Oficjalnie drzwi do II LO otworzył dyrektor szkoły - pan Ryszard Borowiec - wskazując na ważne i cenione wśród uczniów i ich rodziców, a także środowisku lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim atuty II LO, osiągnięcia uczniów i sprzyjającą rozwojowi człowieka atmosferę szkoły.

  Na gimnazjalistów czekało wiele atrakcyjnych spotkań z czasem - na różne sposoby: od przedmiotów ścisłych, poprzez przyrodnicze, humanistyczne, językowe, teatralno-artystyczne po sportowe i związane z niesieniem pierwszej pomocy.

  Serdecznie dziękujemy Zespołowi Tańca FUX, który zaangażował się w organizację tego niezwykłego dnia!

  A w sposób szczególny dziękujemy naszym wspaniałym gościom - gimnazjalistom i ich wychowawcom, z którymi do nas przybyli!

  Do zobaczenia!

  Tutaj obszerna relacja foto

  Polecamy również relację na Świdnik - wysokich lotów! z dnia Otwartych Drzwi w naszym liceum https://youtu.be/DAMnpk-eH6k

   
   
  Uczniowie klasy III C znaleźli czas dla Sztuki....  Cieszymy się, że uczniowie klasy III C, pomimo intensywnych przygotowań do egzaminów, jak na prawdziwych humanistów przystało, znaleźli czas dla Sztuki....

  Na maturze z języka polskiego na pewno tę wiedzę będzie można wykorzystać, tym bardziej, że artysta, były aktor Teatru Osterwy, przypomniał także "Fortepian Szopena" C.K.Norwida.

  Relacja foto

   
   
  Dzień Otwartych Drzwi w II LO  24 kwietnia serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich gimnazjów wraz z wychowawcami i rodzicami

   
   
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
   
  strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
  Copyright II LO 2017