" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Klasy drugie biologiczno-chemiczne odwiedzają Uniwersytet Medyczny

19 kwietnia 2017 klasy drugie biologiczno-chemiczne II B1 i II B2 po raz kolejny miały szansę odwiedzić Uniwersytet Medyczny w Lublinie wraz z wychowawczyniami p. Beatą Nowińską i p. Urszulą Wójtowicz oraz z anglistkami p. Jadwigą Kopniak i p. Edytą Walczak.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych z szycia chirurgicznego oraz w prelekcji dotyczącej profilaktyki raka. Mieliśmy okazje poznać również studentów zagranicznych studiujących w języku angielskim na UM działających w organizacji IFMSA-Poland O.Lublin English Division.

Warsztaty prowadzone były przez studentów medycyny i odbywały się w języku angielskim, który nasi licealiści poszerzają o specjalistyczne słownictwo na lekcjach języka angielskiego w medycynie.

Relacja foto

 
 
Spotkanie z pracownikiem naukowym Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków

Dzień 22 kwietnia, od 2009 roku został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Z tej okazji gościliśmy w szkole pana dr. Jarosława Krogulca, ekologa, ornitologa, pracownika Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Uczniowie klas I i II wzięli udział w wykładzie pt.: „Chełm – Paryż – Dakar – poznajemy świat wędrując z ptakami”. Dr Krogulec opowiadał o życiu ptaków, ich zwyczajach, corocznej migracji do Afryki i z powrotem do kraju. Głównym bohaterem wykładu była wodniczka – ptaszek ważący 12 gram, potrafiący dziennie pokonać nawet 600 km.

Świętując Dzień Ziemi, w szkole zostały przygotowane wystawy okolicznościowe nt ptaków oraz szeroko pojętej ekologii.
Organizatorem całego wydarzenia była pani Dorota Tatrzańska – Kmiecik – nauczyciel geografii w II Liceum Ogólnokształcącym.

Relacja foto

 
 
Niech nadchodzące dni ...


Niech nadchodzące dni Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego wypełnią nasze życie
nadzieją, która nie gaśnie,
dobrocią, której nigdy nie zabraknie
i bliskością, która jest prawdziwa.

Pięknych spotkań w gronie rodzinnym i wspólnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Absolwentom, Nauczycielom, Pracownikom i sympatykom naszej szkoły
- życzy Ryszard Borowiec
dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku

 
 
Ostatni dzień nauki przed Świętami WielkanocnymiW ostatni dzień nauki przed Świętami Wielkanocnymi w atmosferę Triduum Paschalnego i Tajemnicę Zmartwychwstania wprowadzili nas uczniowie, którzy wspólnie z p. Izabelą Olech-Bąk przygotowali dla wszystkich uczniów i nauczycieli piękne przedświąteczne spotkanie.

Relacja foto

 
 
Relacja ze spotkania z byłymi więźniarkami obozu Ravensbruck

We wtorek 11 kwietnia w sali widowiskowej kina "Lot" miało miejsce niezwykle wzruszające i pełne trudnych opowieści spotkanie - licealistów i gimnazjalistów naszego miasta z byłymi więźniarkami obozu w Ravensbruck.

Nasza szkoła od kilku lat realizuje ogólnopolski projekt - we współpracy z IPN - dzięki któremu młodzi ludzie poznają, czym były obozy koncentracyjne - nie z podręczników, ale słuchając relacji bezpośrednich świadków.

Naszych gości - panią Mariannę Bogusz, p. Danutę Janowską i p. Alicję Gawlikowską powitał Burmistrz Miasta Świdnik, pan Waldemar Jakson, potem o swoich poszukiwaniach śladów żywej historii opowiedziała p. Anna Klimowicz z warszawskiego IPN i p. Barbara Oratowska, dyrektor lubelskiego Muzeum "Pod zegarem", młodzież z naszego liceum recytowała utwory napisane w obozie.

Główną częścią spotkania były jednak opowieści kobiet - o historii, która nie może się powtórzyć...

Tutaj relacja foto

Relacja na stronie "Głos Świdnika"

 
 
Zajęcia z doradztwa zawodowego w II LO

W miesiącu marcu 2017 roku w pierwszych i drugich klasach liceum oraz gimnazjum odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego. Prowadziła je pani Joanna Pawlak – psycholog i doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdniku.

Celem warsztatów było przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu i dalszej drogi kształcenia. Młodzież rozwijała swoje możliwości i predyspozycje zawodowe. Mam nadzieję, że również dobrze się bawili. Aneta Patyra psycholog

Relacja foto

 
 
Wyniki Powiatowego Konkursu Mistrz Ortografii Angielskiej 2017

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki Powiatowego Konkursu Mistrz Ortografii Angielskiej 2017:

I miejsce - Kacper Śliwa, Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku
II miejsce - Natalia Drobik, Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku
III miejsce - Aleksandra Giza, Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Na uroczystość wręczenia nagród zapraszamy 24 kwietnia w czasie Dnia Otwartych Drzwi w II LO.

Szkolni opiekunowie konkursu: Dorota Stępniak Jadwiga Kopniak

 
 
OGROMNY SUKCES CHÓRU CANTO!

8 kwietnia nasze uczennice wraz z Chórem CANTO wzięły udział w XII Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

Dwudniowe zmagania zakończyły się niezwykłym sukcesem zespołu i Dyrygentki Ewy Bieniek. Pokonując 30 chórów regionu CANTO zdobyło Złoty Dyplom, Puchar Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Lubelski dla Najlepszego Dyrygenta, Wyróżnienie Koła Dyrygenckiego Wydziału Artystycznego UMCS oraz Puchar - Wyróżnienie Specjalne za Najwyższą punktację - max100 pkt.na 100. Gratulujemy !!!
Polecamy konkursowe wykonanie utworów:

"Edelweiss"

"Wdycki wdycki"

"W zielonym gaiku"

Relacja foto

 
 
Na gali kończącej projekt AIESEC

W piątek 07.04 uczniowie klas I B oraz I C udali się na galę kończącą projekt AIESEC by po raz kolejny spotkać się z Ahmedem.

Wszystko odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Mieliśmy okazję obejrzeć najciekawsze zdjęcia wszystkich zagranicznych wolontariuszy z całego projektu i skosztować przepysznego tortu. Podczas wydarzenia zostały również wręczone certyfikaty.

Na sam koniec wolontariusze, w tym Ahmed, wygłosili swoje przemówienia (tym razem obyło się bez łez ) Dowiedzieliśmy się od niego, że niebawem zamierza wrócić i studiować w Polsce!

Oczywiście z wielką przykrością pożegnaliśmy naszego kolegę.

Liczymy na to, że jeszcze wielokrotnie weźmiemy udział w tego typu przedsięwzięciu, gdyż jest to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i jednocześnie wartościowa lekcja relacji międzyludzkich oraz języka angielskiego

Relacja foto

 
 
II LO w finale VI Dyktanda Świdnickiego

Wsród 16 uczniów zakwalifikowanych do udziału w dyktandzie finałowym VI Dyktanda Świdnickiego, które odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. w czytelni Instytutu Filologii Polskiej KUL, znalazła się silna ekipa z naszej szkoły: Weronika Bodak (III C), Karolina Jurak i Aleksandra Sobczak (II C), opiekun p. Katarzyna Mądrachowska oraz Aleksandra Łopucka (IB), opiekun p. Magdalena Kołodyńska.

Gratulujemy i życzymy połamania pióra podczas finału!!!

 
 
Konrad laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

Radosna wiadomość z ostatniej chwili!

Komitet Główny Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej podał listę laureatów - wśród nich, czyli najlepszych z historii uczniów w Polsce, po raz kolejny znalazł się Konrad Pucek, uczeń klasy II D naszego LO - przygotowywany do konkursu przez Pana Piotra Jusińskiego!

Rozgrywki centralne odbyły się w zamku w Golubiu Dobrzyniu, natomiast jako jedną z nagród za solidną wiedzę historyczną Konrad otrzymał zaproszenie na wycieczkę do Brukseli.

Serdecznie gratulujemy Konradowi, Jego Rodzicom, a także Panu Piotrowi Jusińskiemu!

Relacja foto

 
 
Wyniki II etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mag – Mat” – Magiel Matematyczny

23 marca 2017 r.

w II Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku już po raz siedemnasty odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mag – Mat” – Magiel Matematyczny. Od tego roku honorowy patronat nad konkursem objął Kurator Oświaty w Lublinie.

Do II etapu konkursu przystąpiło 14 uczniów z 5 gimnazjów, zakwalifikowanych w wyniku szkolnych eliminacji. Uczniowie mieli do rozwiązania sześć zadań w ciągu 90 minut, za które łącznie mogli zdobyć 25 punktów.

Gratulujemy sukcesu wszystkim Laureatom. Dziękujemy za udział wszystkim uczniom, którzy przystąpili do tegorocznej edycji. Czekamy na kolejnych uczestników w przyszłym roku szkolnym 

Laureaci XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mag – Mat”
I miejsce – Maciej Szpetmański - Gimnazjum nr 3 w Świdniku
I miejsce – Zuzanna Witczak - Gimnazjum nr 3 w Świdniku
II miejsce – Mateusz Malinowski - Gimnazjum nr 3 w Świdniku
III miejsce – Michał Mazuryk - Gimnazjum nr 3 w Świdniku
IV miejsce – Aleksandra Gwarda - Gimnazjum nr 1 w Świdniku

Podziękowania i wyrazy uznania składamy nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Serdeczne gratulacje !

Relacja foto

 
 
PRIMA APRILIS w II LO

Naszemu literackiemu primaaprilisowemu przebieraniu się w tym roku towarzyszyło performatywne czytanie "Wesela" S. Wyspiańskiego.

Jak zawsze niezawodny Szkolny Klub Fotograficzny przygotował fotorelację z tego dnia!

Oto ona:

 
 
Podsumowanie projektu AIESEC World Talks


W ramach projektu AIESEC World Talks w dniach 21-31 marca 2017 przebywał w naszym liceum wolontariusz z Maroka, Ahmed Mouhtaine.

Ahmed prezentował uczniom naszego liceum oraz świdnickich gimnazjów historię, kulturę i piękno swojego kraju. Spędził również czas w naszym kinie, odwiedził Strefę Historii, zjadł smaczną pizze w świdnickiej pizzerii oraz odwiedził Kocią Kawiarnię w Lublinie. A na zakończenie projektu uczniowie klasy I B opowiedzieli mu o historii naszego kraju i miasta, a potem przygotowali dla Ahmeda klasówkę, którą zdał bardzo wyśmienicie! Podobnie jak nasi uczniowie, którzy w quizie wiedzy o Maroko uzyskali wysokie wyniki. Najlepsza okazała się reprezentacja klasy IA, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania, a 5 następnych klas uzyskało wyniki tylko o 1 punkt gorsze (2A gimnazjum, IB, IIB2, IIC i IIIA liceum) - gratulacje!.

Następnie szkolny Teatr Trzydziestu wystawił przygotowaną razem z Ahmedem scenkę.

No i na koniec - podziękowaniom, zdjęciom i łzom nie było końca. Ahmed naprawdę skradł nasze serca i już za nim tęsknimy!

WE MISS YOU BRO!

Zapraszamy do oglądania relacji z jego pobytu. Opiekunkami projektu w szkole były panie Jadwiga Kopniak i Katarzyna Mądrachowska przy wsparciu dyrekcji i innych nauczycieli i oczywiście uczniów gimnazjum i liceum.

Relacja foto

 
 
Sukces Gabrysi SzponarGabrysia Szponar, uczennica klasy I C w Ogólnopolskim Festiwalu Herberowskim, któremu patronuje pani Katarzyna Herbert, zajęła 1. miejsce w kategorii ilustracja do wiersza, przedstawiąjąc swoją interpretację "Do Apollina".

Opieka plastyczna - pani Gertruda Lis, analiza wiersza - pani Katarzyna Mądrachowska.

To nie jest jedyny sukces uczennicy w tym roku, gdyż jej plastyczna interpretacja wiersza, (Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. J.Czechowicza) została zakwalifikowana do wystawy na Zamku Lubelskim.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
 
Sukces Kasi BiszkontKasia Biszkont to niezwykle utalentowana młoda osoba, uczennica klasy I A, interesująca się poezją i teatrem.

Jej interpretacja wiersza Józefa Czechowicza przypadła do gustu jury i uczennica otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza, który odbywał się w Lublinie.
Opieka artystyczna - pani Katarzyna Mądrachowska.

 
 
Teatr Trzydziestu wziął udział w przeglądzie teatrów8 marca Teatr Trzydziestu, pod opieką pani Katarzyny Mądrachowskiej, wziął udział w przeglądzie teatrów w Lublinie, który odbył się w II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego. A oto krótka fotorelacja z przygotowań i występu naszych uczniów.

Relacja foto

 
 
I-sze miejsce w koszykówce dziewcząt

Dnia 24 marca 2017r w hali sportowej naszej szkoły odbyły się zawody Powiatowej Licealiady w koszykówce.

Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z powiatu świdnickiego: ZS Piaski, ZS nr1, I LO, II LO PCEZ.
W grupie eliminacyjnej nasze zawodniczki pokonały drużynę z ZS Piaski wynikiem 30:6.
W meczu finałowym dziewczyny pokonały zawodniczki I LO(22:9) , zajmując ostatecznie I-sze miejsce w Powiecie i awansując do rozgrywek na etapie Rejonu.

Skład drużyny: N.Bartoszuk, K.Łykus, G.Krzysiak, A.Pranagal, P.Misztal, N.Kuczyńska, A.Szabała, J.Pinkos, K.Batorska, M.Tarkowska.

Opiekun drużyny: E.Wanarska

Relacja foto

 
 
Student genetyki i języka angielskiego z Maroka w II LO

Od poniedziałku II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku gości Ahmeda Mouhtaine, studenta genetyki i języka angielskiego z Maroka, który bierze udział w programie prowadzonym przez organizację AIESEC World Talks.

- To jego pierwsza wizyta w Polsce. Jest tu już od kilku tygodni – mówi Magdalena Skwarczyńska – Zuch, wicedyrektor II LO. – Zanim przyjechał do Świdnika, odwiedził szkoły w innych miastach. Ahmed jest bardzo ciekawy naszej kultury, historii i obyczajowości. Stara się uczyć polskich słów, tych oficjalnych i potocznych, dopytuje o rzeczy związane z codziennym życiem, jedzeniem, ulubionymi rozrywkami młodzieży. Bardzo pozytywnie ocenia Polskę i naszą gościnność.

Podczas tygodniowego pobytu w Świdniku, Ahmed spotka się z gimnazjalistami i licealistami. Opowie im o swojej kulturze, języku, miejscach, które warto odwiedzić w Maroku. Pokaże też elementy tradycyjnej marokańskiej garderoby. Dziś spotkał się z uczniami Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum nr 2 w Świdniku, Gimnazjum Nr 3, a także uczestnikami konkursów Mistrz Ortografii Angielskiej i Mistrz Gramatyki Angielskiej.

Relacja foto

 
 
Pierwszy dzień pobytu w naszej szkole Ahmeda

Pierwszy dzień pobytu w naszej szkole Ahmeda - wolontariusza AIESEC z Maroka upłynął na zwiedzaniu szkoły i naszego miasta oraz zapoznaniu się z uczniami i nauczycielami na różnych lekcjach.

Ahmed pokazał, że poza pięknym angielskim, bardzo dobrze również zna się na matematyce, biologii i chemii!

Relacja foto

 
 
Klasa IA na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki

Klasa IA wraz z p. Anną Piątkowską-Barwińską i p. Moniką Szymaniak powitała wiosnę w naukowym stylu.

24 marca w ramach Dni Otwartych UMCS spędziliśmy dzień na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Zobaczyliśmy pokazy fizyczne, dowiedzieliśmy się czym zajmuje się fizyka medyczna, jakie były kiedyś i są dziś matematyczne metody szyfrowania oraz jak Millikan wyznaczył ładunek elementarny. Wysłuchaliśmy wykładu z wieloma mało znanymi faktami o życiu i dorobku naukowym Marii Skłodowskiej-Curie.

Na koniec mieliśmy przyjemność spotkać się z dr. Damianem Rusinkiem, absolwentem naszego liceum, który odkrył dla nas tajniki ataków w cyberprzestrzeni.

Po nauce przyszedł czas na integrację i relaks na kręgielni. Bawiliśmy się świetnie.

Relacja foto

 
 
Naukowo - kulturalny piątek młodego humanisty!

Klasa II D – humanistyczna oczywiście nie przepuściła okazji, żeby nie skorzystać z zaproszenia na zajęcia przygotowane przez pracowników naukowych w Instytucie Filologii Polskiej UMCS w Lublinie.

Od samego rana trwała u nas nauka pisania scenariuszy filmowych i reklamowych na warsztatach scenariopisarstwa.

Pan Arkadiusz Prokop podzielił się z nami wiedzą i doświadczeniami w tym zakresie, potem sami pisaliśmy scenariusze reklamowe o turystycznych lotach w Kosmos.

Wielu emocji dostarczyły zajęcia z poezji śpiewanej i powtórka z poezji A. Mickiewicza, K.K. Baczyńskiego, B. Leśmiana, J. Iwaszkiewicza, M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej w interpretacji M. Grechuty, G. Turnaua – stańcie na chwilę\ na jedną \chwilę \której powiem\ trwaj... To się nazywa naukowo - kulturalny piątek młodego humanisty!

Dziękujemy!

Relacja foto

 
 
"Gra w kolory"

W holu II LO można oglądać czwartą w tym roku wystawę prac członków Szkolnego Klubu Fotograficznego. Tym razem nasi szkolni pasjonaci fotografii postanowili poeksperymentować z kolorami, stąd też tytuł wystawy: "Gra w kolory". Autorami zdjęć są: Marek Miłosz, Paulina Podkowa, Ewelina Sionkowska i Mateusz Drogomirecki. Przestawiając kilka prac zachęcamy do obejrzenia całej wystawy.

Życząc przyjemnych wrażeń estetycznych w czasie oglądania wystawy, zachęcamy osoby zainteresowane fotografią do udziału w zajęciach Szkolnego Klubu Fotograficznego, szczegółowych informacji udziela p.Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego.

Relacja foto

 
 
Studenci Naukowego Koła Lingwistów UMCS w II LO

20 marca

w murach II LO gościliśmy studentów Naukowego Koła Lingwistów UMCS, którzy przeprowadzili warsztaty z języka angielskiego dla uczniów klas drugich.

W czasie zajęć licealiści mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych i pogłębienia wiedzy na temat krajów angielskiego obszaru językowego.
Było to kolejne spotkanie pracowników UMCS z licealistami w ramach partnerstwa naszego liceum z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 
 
Na Uniwersytecie Medycznym

W pierwszy dzień wiosny klasy biologiczne (IB i IIIB) wraz z paniami Jadwigą Kopniak i Agatą Gburczyk "uciekły" za szkoły na Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub, gdzie odbywały się Dni Otwarte uczelni.

Jako jedna z 3 szkół partnerskich uczelni zostaliśmy uroczyście powitani na auli przez władze uniwersytetu.

Po bardzo ciekawej prezentacji zajęć na UM i występie chóru wraz z Piotrem Selimem odwiedziliśmy Katedrę Anatomii. Tam, dzięki niezwykle oddanym studentom i asystentom, zgłębialiśmy tajniki budowy układu kostnego oraz serca oraz mogliśmy na żywo przekonać się, jak sprawnie potrafią udzielić pomocy kilku uczniom, którym zrobiło się trochę słabo od natłoku wrażeń.

Klasa III mogła szczegółowo dowiedzieć się wszystkiego o kierunkach studiów oferowanych na wielu wydziałach uczelni. Niektórym udało się nawet zrobić zdjęcie z maskotką uniwersytetu!

Relacja foto

 
 
Spotkanie z rodzicami

23 marca 2017 r.

KlasaWychowawcaSalaGodzina
I Ap. Anna Piątkowska-Barwińska021A17.00
I Bp. Jadwiga Kopniak019A
II A p. Katarzyna Wilk-Lemparty201A
II B1p. Urszula Wójtowicz103A
II B2p. Beata Nowińska204A
II Dp. Wiesława Lisek016A
III Ap. Piotr Jusiński005A
III Bp. Agata Gburczyk107B
III Cp. Dorota Stępniak006A


Zebrania w innym terminie:
kl. IIC - p. Dorota Tatrzańska-Kmiecik, s.022A - 21 marca, wtorek, godz. 17.00
kl. IC - p. Katarzyna Mądrachowska, s.202A - 29 marca, środa, godz. 17.00

Indywidualne konsultacje rodziców z nauczycielami w dniu 23 marca: 17.00 - 19.00.

 
 
Nawet krótkie podróże kształcą!

Klasy trzecie II Liceum Ogólnokształcącego spędziły dzisiaj dobry czas w Lublinie.
Najpierw obejrzeliśmy w Chatce Żaka "Tango" Sławomira Mrożka, bo matura tuż, tuż ...

A potem oczywiście udaliśmy się na UMCS. Tym razem skorzystaliśmy z gościnności Wydziału Filozofii i Socjologii. Uczestniczyliśmy w interesującym panelu dyskusyjnym „Migracje, wielokulturowość, pop-nacjonalizm”.

Europa ma problemy z niekontrolowaną emigracją uchodźców z Syrii, a w Lublinie i na Lubelszczyźnie studiuje i pracuje wielu Ukraińców. Spotkanie było doskonałą okazją , aby podyskutować o wielokulturowości, asymilacji, integracji w rozumieniu współczesnym i w wymiarze naszego regionu. No i jeszcze próba odpowiedzi na odwieczne pytanie maturzysty – gdzie na studia?... Odkryliśmy nowe możliwości - europeistyka, filozofia, kognitywistyka, kreatywność społeczna - na UMCS.

Gospodarzom dziękujemy za miłe przyjęcie!

Relacja foto

 
 
Rekolekcje WielkopostneDzisiaj w naszej szkolnej parafii p.w. św. Józefa kończą się rekolekcje wielkopostne.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły i p. Izabeli Olech-Bąk za oprawę muzyczną podczas mszy św. i nabożeństw z udziałem młodzieży.

 
 
Nocny Maraton Maturalny

W deszczowy, piątkowy wieczór, 17 marca, maturzyści z klasy III A i III B już po raz kolejny spotkali się na Nocnym Maratonie Maturalnym.

Pod czujnym okiem p.Beaty Nowińskiej i p.Katarzyny Wilk-Lemparty rozwiązywali problemy z chemii i matematyki na poziomie rozszerzonym. Był to kolejny etap przygotowań do egzaminu dojrzałości.
Bardzo przyjemny i pracowity wieczór.

 
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
 
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright II LO 2017