" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Laureaci X edycji konkursu "Moje Spotkania z Europą"

Z przyjemnością przedstawiamy laureatów X edycji konkursu "Moje Spotkania z Europą".

Kategoria: praca w języku polskim:
I miejsce: Zofia Kłopotowska, Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku
II miejsce: Emilia Bereza, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku
III miejsce: Bartłomiej Płoszaj, Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku

Kategoria: praca w języku obcym:
I miejsce: Weronika Szabała, Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi
II miejsce: Patrycja Najda, Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi
III miejsce: Adrian Włosek, Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Na uroczystość wręczenia nagród zapraszamy 24 kwietnia w Dniu Otwartych Drzwi w II LO.

Szkolni opiekunowie konkursu: Dorota Stępniak Katarzyna Woźniak Monika Dziewa

 
 
Jesteśmy wśród najlepszych szkół w Polsce! - Perspektywy 2017

10 stycznia 2017r.

poznaliśmy zestawienie opartego na obiektywnych - pozyskiwanych od OKE danych dotyczących wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także pozyskiwanych z uczelni danych dotyczących wyników olimpiad Rankingu szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017.

Nasze liceum kolejny rok z rzędu zdobyło tytuł Brązowej Szkoły!

Jest to wspólny sukces całej społeczności szkolnej: uczniów, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i dyrekcji.

Taki wynik (najlepszy wśród liceów w naszym powiecie) cieszy ogromnie i potwierdza, że dobra praca broni się sama!

Polecamy lekturę:

 
 
Roztrzygnięcie konkursy pod hasłem "Ferie z książką”"Ferie z książką” to hasło konkursu zorganizowanego przez szkolną bibliotekę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.
Czytaj więcej na stronie - "Głos Świdnika"

 
 
XXI Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego roztrzygnięty

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom XXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty! Jurorzy stanęli przed trudnym wyborem, aby wskazać tych, którzy staną na podium - ponieważ recytacje przygotowane były na naprawdę wysokim poziomie! Dziękujemy i gratulujemy zarówno uczestnikom, jak i instruktorom przygotowującym uczniów do konkursu. Dziękujemy również jurorom: Pani Katarzynie Marjasiewicz, Pani Wioletcie Kimak-Gębale oraz Pani Agnieszce Wójcik.
A oto wyniki recytatorskich rywalizacji:
Gimnazja
I miejsce
Bartosz Apanasienko kl.1, Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku
Zofia Gołaj kl.3, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku
II miejsce
Karol Skwarczyński kl.3, Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku
Antola Sadło kl.2, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku
III miejsce
Adam Fałdyga kl.3, Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku
Alicja Reszka kl.3, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku
Wyróżnienia
Emilia Denis kl.3, Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku
Mateusz Piekarczyk kl.1, Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce
Paulina Konopska kl.3, Zespół Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku
II miejsce
Maja Patyra kl.2, II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku

Serdeczne gratulacje dla laureatów!

Relacja foto

 
 
Siatkarki z II LO -Mistrzynie województwa!

Nasze siatkarki zajęły I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych i awansowały do ogólnopolskiego etapu rozgrywek!

14 marca 2017 r. w hali sportowej ZS w Piaskach odbyła się Wojewódzka Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: ZS nr 1 Tomaszów Lubelski, II LO Puławy, I LO Biała Podlaska, III LO Lublin, ZS nr 2 Kraśnik oraz II LO Świdnik. Nasza drużyna w grupie eliminacyjnej pokonała zespół z Puław 2:0 i Tomaszowa Lubelskiego 2:0.
W finale przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Białej Podlaski. Po zaciętej i wyrównanej grze nasze dziewczyny wygrały 2:1, zdobywając tytuł Mistrza Województwa!

Nasza fantastyczna DRUŻYNO: wielkie brawa i gorące gratulacje!
Gratulacje należą się również trenerce - Pani Elżbiecie Wanarskiej!

Świadkami Waszego sukcesu była grupa kibiców na czele z Panią Anna Kuczyńską - wsparcie kibiców jest nieocenione dla sportowców, dlatego ogromne podziękowania kierujemy również pod Waszym adresem - dzięki Wam duch sportu i zdrowej rywalizacji w naszej szkole rozprzestrzenia się dodając wszystkim pozytywnej energii!!! DZIĘKUJEMY!!!

Relacja foto

Polecamy artykuł na "Świdnik - wysokich lotów"

 
 
Święto Klas Matematycznych II LO

Dzień 14 marca jest Międzynarodowym Dniem Liczby PI (3.14).

W tym dniu, 14 marca 2017r., klasy matematyczne spotkały się z przedstawicielami Politechniki Lubelskiej.

W pierwszej części spotkania uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą m.in. tego, czego mogą spodziewać się na studiach, jakie kierunki oferuje im uczelnia i na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji. W bardzo przystępny sposób informacje te przedstawiał prodziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr inż. Paweł Mazurek oraz przedstawiciel Wydziału Podstaw Techniki, dr inż. Mirosław Malec.

Następnie odbyło się spotkanie, podczas którego, w szczerej rozmowie ze studentami, uczniowie mogli dowiedzieć, jak naprawdę wygląda życie studenta politechniki. Po spotkaniu na auli młodzież udała się na hol szkoły, gdzie Studenckie Koła Naukowe PL prezentowały dzieła swojej pracy. Największe zaintersowanie wzbudzał ORION, czyli łazik marsjański, w dużej części wydrukowany na drukarce 3D, w całości zaprojektowany, wykonany i zaprogramowany przez studentów. Można też było zobaczyć jak działa rękawica mechatroniczna, czy dron oraz urządzeniem „eyetracker” zbadać, jakie ruchy wykonuje gałka oczna.

Całe wydarzenie odbyło się dzięki podpisanej umowie o współpracy między II LO i Politechniką Lubelską.

Relacja foto

Polecamy relację Głosu Świdnika

 
 
Uczennice II LO w konkursie „Połamać pióro II”

10 marca

uczennice Aleksandra Teodorczuk (I A) oraz Weronika Bodak (III C) wzięły udział w konkursie ortograficznym „Połamać pióro II” zorganizowanym przez Koło Młodych Dydaktów, funkcjonującym przy Instytucie Filologii Polskiej UMCS.

Po napisaniu dyktanda uczestnicy mieli okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu prof. dr hab. Moniki Gabryś – Sławińskiej „Między powagą Sienkiewicza a skandalem Żeromskiego – rzecz o pewnym scenariuszu filmowym”. Następnie dyrektor Instytutu Filologii Polskiej – dr hab. Arkadiusz Bagłajewski – omówił kierunki studiów, które mogą podjąć tegoroczni maturzyści. Ostatnim punktem programu było wręczenie nagród.

Nasze uczennice otrzymały wyróżnienie, co jest bardzo dużym osiągnięciem, ponieważ dyktando prezentowało wysoki poziom. Uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz drobne gadżety.

Oli i Weronice gratulujemy oraz składamy podziękowania p. Katarzynie Mądrachowskiej oraz p. Magdalenie Kołodyńskiej za przygotowanie uczennic do konkursu.

 
 
Nasi licealiści w WPR Podstacja Świdnik

Uczniowie naszego liceum z klas II B i II C, za sprawą nauczyciela wychowania fizycznego będącego również ratownikiem medycznym - p.Tomasza Kocińskiego - 3 marca uczestniczyli w Dniach Otwartych z okazji 100- lecia Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Nasi licealiści w WPR Podstacja Świdnik oglądali ambulanse i ich wyposażenie, uczestniczyli w pokazach i ćwiczyli resuscytację na fantomie, mieli też możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi.
O zdrowie również trzeba nauczyć się dbać!

Dziękujemy Pracownikom Pogotowia Ratunkowego za ten dzień!

Relacja foto

 
 
Klasy IB i IC na warsztatach

"Gdy ostatni świadkowie uprzejmie odchodzą, pozostaje tylko mit, zgodny z głęboką ludzką potrzebą. A dokumenty spoczywają w archiwach albo giną, albo się utleniają. Albo się w nie zwyczajnie nie wierzy więcej." Anna Janko – Mała Zagłada

W poniedziałek 5 marca klasy IB i IC wraz z wychowawczyniami p. Jadwigą Kopniak i p. Katarzyną Mądrachowską wzięły udział w ciekawych warsztatach dotyczących historii narodu żydowskiego w Lublinie w Teatrze NN.
Na podstawie wspomnień świadków poznaliśmy bolesną historię mieszkańców lubelskiego getta, upamiętniliśmy tych, którzy odeszli przygotowując specjalne wizytówki w języku jidysz oraz sprawiedliwych, którzy, nie pozostali na te wydarzenia obojętni....

Zajęcia te miały na celu przygotowanie do obchodów zbliżających się wydarzeń: 16 marca - Misterium Światła i Ciemności w rocznicę rozpoczęcia likwidacji getta na Podzamczu, 24 marca - Marsz Pamięci, 19 kwietnia - Dzień pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do udziału w tych uroczystościach.....

Relacja foto

 
 
Bardzo kulturalny piątek w stolicy

Klasy IA, IB i IIIB spędziły bardzo kulturalny piątek w stolicy.

Wraz z paniami Jadwigą Kopniak, Anną Piątkowską-Barwińską, Agatą Gburczyk i Magdaleną Kołodyńską najpierw zwiedzaliśmy budynek Sejmu RP, następnie braliśmy udział w zajęciach z interpretacji wybranych dzieł w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz pokazach w Muzeum Wojska Polskiego. A na koniec - obejrzeliśmy prześmieszny spektakl "Szalone nożyczki" w Teatrze Kwadrat, w którym to publiczniść zadecydowała o zakończeniu przedstawienia oraz policyjnego śledztwa.

Wszyscy mają nadzieję na powtórzenie tak udanego wyjazdu w niedługim czasie.

Relacja foto

 
 
Siatkarki najlepsze w rejonie!

Dnia 02.03.2017r.

reprezentacja dziewcząt wywalczyła awans do finałów wojewódzkich w piłce siatkowej. Zawody na etapie rejonu odbyły się w Piaskach, do zawodów przystąpiło pięć drużyn: I LO Świdnik, II LO Świdnik, ZS Łęczna, ZSZnr1 i II LO Włodawa i ZSE nr1 i III LO Chełm.

W pierwszym etapie rywalizacji nasze siatkarki wygrała swoją grupę.
W finale dziewczyny zagrały z drużyną I LO ze Świdnika, pokonując rywalki wynikiem 2:0,zdobywając tytuł Mistrza Rejonu w piłce siatkowej.

Zwycięski skład reprezentacji: K.Bogdańska, N.Bartoszuk, K.Łykus, N.Suracka, G.Krzysiak, P.Misztal, A.Ziółek, J.Pinkos,M.Gumieniczek i M.Biała.

Opiekun drużyny: E.Wanarska.

Gratulujemy i dziękujemy

 
 
Kacper Kozłowski wśród najlepszych autorów reportażu

Nasz uczeń Kacper Kozłowski, przygotowujący pod kierunkiem p. Wiesławy Lisek swoją pracę "Nigdzie indziej", znalazł się w gronie najlepszych autorów reportażu!

Z wielką radością przyjęliśmy informację o wynikach konkursu na najlepszy reportaż o naszym regionie zorganizowany pod hasłem "Lubelszczyzna - region inspiracji?" przez Wydział Politologii UMCS i Pracownię Badań nad Reportażem UMCS pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Kacprze - gratulujemy Ci serdecznie!

W skierowanym przez Uczelnię do szkoły liście czytamy miłe słowa, którymi chcemy się z Wami podzielić, bo to dzięki naszym uczniom i nauczycielom są nam przekazywane. Oto fragment listu:

"Jury pragnie podkreślić, że nadesłane przez Państwa uczniów utwory odznaczały się spostrzegawczością i pomysłowością w ujęciu tematu, a ich autorzy okazali się wrażliwymi obserwatorami. Uważamy za niezwykle cenne, że młodzież kształcąca się w Państwa szkole potrafi z ciekawością i empatią patrzeć na otaczający świat, dostrzega jego jasne i ciemne strony, chce i potrafi go poznawać. Gratulujemy wspaniałych uczniów i dziękujemy za szansę obcowania z twórczością tak zdolnych młodych ludzi!"

 
 
Kubki dla Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej

Dnia 02.03.2017r.

Dziękujemy wszystkim klasom i nauczycielom, którzy wzięli udział w zbiórce kubków dla Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.

Gdyby ktoś jeszcze chciał coś oddać - ostatnia szansa w poniedziałek rano!

 
 
Wyniki drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC

23 lutego

odbył się drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że aż 6 uczniów naszego liceum awansowało do ostatniego etapu - finałowego. Są to: Joanna Niedzialek, Maciej Baraniak, Jakub Michna, Kacper Lalak (klasa I A), Karolina Kłoda (klasa II B2) i Jakub Alinowski (klasa II C).
Uczniowie przygotowywali się do konkursu wraz z p. Jadwigą Kopniak.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za etap finałowy.

 
 
Dzień Kanadyjski

23 lutego

był dniem, w którym w II LO gościła Kanada.

Quinn Taylor, uczeń z Kanady, który spędził w naszej szkole ostatnie pół roku,w czasie spotkań z licealistami opowiadał o swoim kraju. W ciągu dnia nie zabrakło kanadyjskiej muzyki, rozgrywek hokejowych czy naleśników z syropem klonowym w naszej szkolnej stołówce.

W turnieju wiedzy o Kanadzie zwyciężyła klasa II C, a zaraz za nią uplasowały się klasy I B i I A.

Quinn kończy już przygodę z II LO dlatego uczniowie klasy III C, którzy pod okiem pani wicedyrektor Moniki Szymaniak i wychowawczyni pani Doroty Stępniak przygotowali dzisiejszy dzień, przygotowali również dla Quinna niespodziankę - album, ze zdjęciami ze wszystkich wycieczek i przedsięwzięć, w których Quinn uczestniczył razem z naszymi licealistami.
Moment wręczenia prezentu okazał się bardzo wzruszający dla nas wszystkich.

Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy się poznać i mamy nadzieję, że Quinn będzie miło wspominał czas spędzony w II LO.

Relacja foto

 
 
Brązowi medaliści w siatkówce

22 lutego 2017r

w hali sportowej PCEZ odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn powiatu świdnickiego: I LO, PCEZ, ZSnr1, ZS Piaski, ZS Trawniki i II LO. W fazie grupowej spotkaliśmy się z drużyną PCEZ i I LO w Świdniku.
Pierwszy mecz wygraliśmy 2:1, drugi z I LO po zaciętej walce przegraliśmy 1:2.
W półfinale czyli w walce o III-cie miejsce nasi chłopcy zagrali z zespołem z Piask, wygrywając mecz wynikiem 2:1.

Nasza reprezentacja w składzie: M.Krawczyk, S.Pranagal, P.Basiuk, Ł.Nowak, K.Rogala, K.Bańka,W.Wołoczko, S.Krupa, P.Wójcik, M.Czerniakowski, B.Jagielski, S.Górski, M.Kalinowski walczyła od pierwszego do ostatniego gwizdka, za co dziękujemy i gratulujemy wysokiego wyniku.

Opiekun drużyny: E.Wanarska

 
 
Lekcje w terenie?

Lekcje w terenie? Klasy II B1, II B2 i II D wybrały się wczoraj do Warszawy. Cele były dwa – zdobywanie wiedzy i doświadczeń.

W ramach lekcji wychowania obywatelskiego udało nam się wejść do Sejmu i pospacerować jego korytarzami, odwiedziliśmy najważniejsze miejsca, w tym salę posiedzeń i salę kolumnową.

Za lekcję dziękujemy!

Druga wczorajsza przygoda to spotkanie z aktorami Teatru 6. piętro – Andrzejem Grabowskim, Anną Dereszowską i Wojciechem Malajkatem w przedstawieniu "Czechow żartuje"!

Było pouczająco zabawnie. Polecamy!

Relacja foto

 
 
Zaproszenie na Dzień Kanadyjski

Już w najbliższy czwartek w murach II LO zagości Kanada.

Tego dnia na naszych uczniów czeka moc atrakcji: opowieści o Kanadzie przygotowane przez Quinna Taylora, muzyka kanadyjska czy naleśniki z syropem klonowym.

Nad całością przedsięwzięcia czuwa pani wicedyrektor Monika Szymaniak oraz p.Dorota Stępniak wraz z klasą III C. Szczegółowa relacja już w czwartek.

 
 
Spotkanie z przedstawicielami Schroniska dla zwierząt w Krzesimowie

Finałem trwającej w naszej szkole przez ostatnie dwa tygodnie akcji zbierania karmy dla zwierząt było dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami Schroniska dla zwierząt w Krzesimowie, którzy opowiedzieli nam o potrzebach zwierząt, o swojej pracy i możliwościach zaopiekowania się psem lub kotem ze schroniska.

Cieszymy się, że mogliśmy przekazać na rzecz zwierzaków ponad 150 kg karmy, a Pani Mai Gulanowskiej i Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!

Relacja foto

 
 
Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Drozdowi i świdnickiemu Stowarzyszeniu "Lider Forum" za zaproszenie naszych licealistów - klasy IIIA - na organizowane przez Stowarzyszenie spotkanie młodzieży z przedstawicielami Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie!
 
 
Zaproszenie

W imieniu naszych obecnych uczniów liceum oraz niezapomnianych absolwentek bardzo serdecznie zapraszamy na urodziny Teatru Puk Puk
 
 
II miejsce w Licealiadzie "Piłki nożnej halowej" na szczeblu powiatu

Gratulujemy naszym zawodnikom i p. Tomaszowi Kocińskiemu zajęcia II miejsca w Licealiadzie w zawodach "Piłki nożnej halowej" na szczeblu powiatowym!

Drużyna II LO im. K.K. Baczyńskiego w składzie: Dawid Wójcik, Arkadiusz Szabelski, Janek Cegiełka, Marek Krawczyk, Mateusz Pełczyński, Patryk Paluch, Patryk Basiak, Jakub Psujek, Adam Wójcik, Sebastian Bartosik, Szymon Krupa, Mateusz Borowiec zasłużyła na uznanie! W dramatycznym finale, w którym nasza drużyna spotkała się z Zespołem Szkół Nr 1 im.C.K. Norwida, po przepisowym czasie gry i dogrywce, był remis 1:1 - niestety, mecz rozstrzygnął się w karnych - i tu jedną bramkę więcej strzelił przeciwnik. Ale gra była naprawdę na wysokim poziomie!

Gratulujemy i życzymy Wam dalszych sukcesów!

Relacja foto

 
 
Bal na 40 chromosomów

Tradycją naszej szkoły stał się już udział w balu charytatywnym organizowanym przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie - "Balu na 40 chromosomów".

Uczniowie z klas I C, II C i III B zorganizowali akcję zbierania pluszaków, w którą włączyli się także nauczyciele (dziękujemy pani dyr. Monice Szymaniak i pani Uli Wójtowicz, spośród uczniów wyróżnić należy Adriana Gadomskiego i Karolinę Machnikowską), a w sobotę razem z panią Katarzyną Mądrachowską pojechali do Lublina, by spędzić czas z dziećmi.

Było warto, bo to przecież dar serca.

Relacja foto

 
 
Mistrzostwo powiatu w piłce siatkowej dziewcząt!

14 lutego 2017r

w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się rozgrywki powiatowej licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

Do turnieju przystąpiło 5 drużyn: ZS Piaski, PCEZ, ZS nr1, I LO oraz II LO.

Nasza drużyna w fazie grupowej wygrała mecze z ZS z Piask (2:0) i ZS nr1 (2:0), awansując do finału. W meczu o pierwsze miejsce nasze dziewczęta spotkały się z drużyną I LO ze Świdnika. Mecz był bardzo zacięty, stał na wysokim poziomie i dostarczył wiele emocji sportowych. Nasza drużyna spisała się „na medal” oczywiście złoty, wygrywając finał wynikiem 2:1.

Nasza drużyna w składzie: K.Bogdańska, N.Bartoszuk, K.Łykus, N.Suracka, G.Krzysiak, P.Misztal, A.Ziółek, J.Pinkos, P.Jedut, M.Gumieniczak,K.Batorska i K.Kufel awansowała do rejonowego etapu rozgrywek.

Opiekun drużyny: E.Wanarska

Gratulujemy!

 
 
Zaproszenie na spektakl

Teatr Trzydziestu serdecznie wszystkich zaprasza w sobotę na godzinę 16 do Gardzienic, gdzie będzie będzie występował w ramach Spotkań Noworocznych!!!

 
 
Warsztaty teatralne

15 lutego

w Centrum Kultury w Lublinie uczniowie należący do Teatru Trzydziestu wzięli udział w warsztatach recytatorskich prowadzonych przez znanego monodramistę - Mateusza Nowaka.

Takie zajęcia są bezcenne dla osób, które chcą występować na scenie.

Część druga warsztatów odbędzie się 4 marca w sobotę. Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział proszeni są o kontakt z panią Katarzyną Mądrachowską.

 
 
Walentynki w II LOTak walentynkowo było wczoraj w naszej szkole :) - o czym przypomina nasz niezawodny Szkolny Klub Fotograficzny. Dziękujemy!

Relacja foto

 
 
Konkursy języka angielskiego w II LO

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół z terenu Powiatu Świdnickiego do wzięcia udziału w organizowanych od lat przez nasze liceum konkursach języka angielskiego:
XV Powiatowym Konkursie Mistrz Ortografii Angielskiej (dla uczniów szkół gimnazjalnych)
X Powiatowym Konkursie Mistrz Gramatyki Angielskiej (dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).

Oba konkursy odbędą się 28 marca 2017 roku w budynku liceum o godzinie 9.00.
Poniżej znajdą Państwo regulaminy i kartę zgłoszenia udziału. W razie pytań - prosimy o kontakt.!

Regulamin i karty zgłoszenia

 
 
Rocznica "Spacerów Świdnickich"

Podczas miejskich obchodów 35. rocznicy "Spacerów Świdnickich", złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym wydarzenia sprzed lat, wzięliśmy udział w symbolicznym spacerze, tworząc żywą flagę biało-czerwoną, uczestniczyliśmy w przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury ciekawej lekcji historii z udziałem gości, którzy zajmują się fenomenem "Świdnickich Spacerów".

I kolejny rok... zwyciężyliśmy w "Spaceriadzie"! - a to za sprawą reprezentującego naszą szkołę ucznia kl. II D - Konrada Pucka, któremu serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
Zachęcamy do wieczornego (od 18.00) odwiedzenia MOK-u i wysłuchania koncertu Norberta "Smoły" Smolińskiego!

Relacja z dzisiejszego dnia: www.swidnik.pl
Źródło fot.: www.swidnik.pl

 
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
 
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright II LO 2017