" Ludzie, którzy unikają niepowodzeń, unikają też sukcesu"  
 
Opłatek z byłymi więźniarkami obozu KL Ravensbruck


Święta Bożego Narodzenia już wkrótce, dlatego uczniowie naszej szkoły (klasy I C i część II C) 16 grudnia pojechali do Warszawy, by podzielić się opłatkiem z naszymi kochanymi paniami, byłymi więźniarkami obozu KL Ravensbruck.

Ola Dudzińska zaprezentowała wiersz zamordowanej w obozie G.Chrostowskiej, a potem cała klasa zaśpiewała kolędę. Były też upominki i ciasto, upieczone przez Martę Czajkę. Panie były szczęśliwe, my jeszcze bardziej...

A przed Wigilią udało nam się odwiedzić muzeum Polin i poznać historię Żydów "w pigułce" dzięki rewelacyjnemu wykładowi pani Magdy. To był wspaniały dzień.

Relacja foto

 
 
Instytut Filologii Polskiej UMCS dla szkół ponadgimnazjalnych


W miniony czwartek, 15 grudnia, mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w corocznym spotkaniu organizowanym przez Instytut Filologii Polskiej UMCS dla szkół ponadgimnazjalnych, które zostały zaproszone przez lubelską uczelnię do współpracy - II LO od samego początku uniwersyteckiego projektu jest jego partnerem.

Tegoroczne spotkanie poświęcone było Henrykowi Sienkiewiczowi - twórcy, któremu dedykowany jest rok 2016. Podczas spotkania środowiska szkolnego z władzami uczelni naszą szkołę reprezentowały koordynujące współpracę z IFP pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch i pani Wiesława Lisek.

Uczniowie klasy humanistycznej - II D - mieli natomiast okazję wysłuchać wykładów profesorów z uczelni lubelskiej i białostockiej, specjalnie przygotowanych koncertów, a także dyskusji panelowej.

Ciekawym punktem dnia były warsztaty językowe przygotowane dla naszego liceum.
Atrakcją dodatkową, bardzo dobrze przyjętą przez młodzież, był pokaz grupy rekonstrukcyjnej prezentującej stroje z XVII wieku - były to stroje wykorzystane przez J. Hoffmana w filmie "Ogniem i mieczem".

Cieszymy się, że każde spotkanie z IFP przynosi nowe niespodzianki i odkrywa nowe przestrzenie!

Relacja foto

 
 
W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego ...W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego odebraliśmy wyjątkową lekcję trudnej historii zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku i Strefę Historii.

W sali Centrum Kultury mogliśmy wysłuchać wspomnień uczestników wydarzeń, które rozpoczęły się 13 grudnia 1981 r., przypomniana została nam rola naszego miasta i WSK w walce o wolność, wysłuchaliśmy również koncertu zespołu "Forteca" i obejrzeliśmy wystawę "586 dni stanu wojennego". Niezwykle wymowną w swoim przekazie była przygotowana przed bramą PZL Świdnik rekonstrukcja historyczna wydarzeń z tamtego okresu.

fot.www.swidnik.pl

 
 
Łącząca pokolenia wspaniała lekcja - podróż do świata Henryka Sienkiewicza
Serdecznie dziękujemy panu Mirosławowi Królowi - dyrektorowi oraz pracownikom Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Świdniku i Zespołowi Literackiemu z Uniwersytetu Trzeciego Wieku za zaproszenie na łączącą pokolenia wspaniałą lekcję - podróż do świata Henryka Sienkiewicza.

Nasi uczniowie z klas III B i II D wspólnie z panią wicedyrektor Magdaleną Skwarczyńską-Zuch i polonistką - panią Wiesławą Lisek - po raz kolejny mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu literackim w naszej świdnickiej bibliotece.

Relacja foto

 
 
Mikołajkowy wyjazd klasy I A
9 grudnia klasa I A wraz z Paniami Anną Piątkowską-Barwińską i Agatą Gburczyk wybrała się na mikołajkową wycieczkę.

Dzień spędziliśmy aktywnie rozpoczynając nauką strzelania w Klubie strzelectwa sportowego Snajper.

Emocje były ogromne, a rywalizację zakończył zwycięsko Jakub Michna -gratulacje.

Nie zwalniając tempa założyliśmy łyżwy i spędziliśmy miło czas doskonaląc umiejętności na lodowisku Icemania.

Wróciliśmy do domu troszkę zmęczeni, ale mega zadowoleni

Relacja foto

 
 
X konkurs "Moje Spotkania z Europą"
Zachęcamy uczniów szkół gimnazjalnych powiatu świdnickiego do wzięcia udziału w X edycji konkursu "Moje Spotkania z Europą". Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie. Na Wasze prace czekamy do 28 lutego 2017r.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Szkolni opiekunowie konkursu:
Dorota Stępniak - nauczyciel języka angielskiego i języka hiszpańskiego
Monika Dziewa - nauczyciel języka niemieckiego

Czytaj regulamin konkursu

 
 
Kanadyjskie tradycje bożonarodzeniowe
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż... w świąteczny nastrój licealistów wprowadza Quinn Taylor, uczeń z Kanady, który na lekcjach języka angielskiego, pod okiem pani Doroty Stępniak, opowiada o tym, jak Kanadyjczycy obchodzą Boże Narodzenie.

Takie spotkania to nie tylko wyjątkowa okazja do nauki jeżyka obcego, ale przede wszystkim możliwość rozmowy o podobieństwach i różnicach w obchodzeniu świąt przez Polaków i Kanadyjczyków.

W przyszłym tygodniu Quinn opowie o kanadyjskich tradycjach bożonarodzeniowych gimnazjalistom z Gimnazjum nr 2.

Relacja foto

 
 
Kalkulator czy głowa ? – czyli mikołajkowa lekcja matematyki.
Mikołajkowe lekcje matematyki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 stały się już tradycją !!!

8 grudnia uczniowie klasy II A wraz z p. Katarzyną Wilk-Lemparty przeprowadzili warsztaty dla młodszych kolegów, podczas których pokazali jak liczą dzieci w Japonii, odkryli tajemnicę tabliczki mnożenia na palcach, szybkiego podnoszenia liczb do kwadratu czy mnożenia liczb dwucyfrowych.
Niektórzy nawet czytali w myślach i czarowali podczas sztuczek karcianych.

Relacja foto

 
 
II edycja maratonu maturalnego już rozpoczęta !!!
W piątek 9 grudnia maturzyści z klasy matematycznej i biologiczno-chemicznej pod czujnym okiem swoich nauczycieli p. Beaty Nowińskiej i p. Katarzyny Wilk-Lemparty zmierzyli się z zadaniami maturalnymi.

Na matematyków czekały zadania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące liczb rzeczywistych, funkcji, ciągów liczbowych i szeregów geometrycznych, zaś biolodzy i chemicy doskonalili umiejętności rozwiązywania arkuszy maturalnych.

Pracę biologów swoją wiedzą i doświadczeniem wspierał dr Michał Bartosik, pracownik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Relacja foto

 
 
Mikołajki w II LO
Akcja Samorządu Uczniowskiego zachęcającego do świąteczno-mikołajkowych przebrań stała się już tradycją!

Relacja foto

 
 
Kolejne sukcesy naszych sportowców - awans do Mistrzostw Województwa w Pływaniu!


Dnia 30 listopada 2016 r. odbyła się w Chełmie Rejonowa Licealna w pływaniu drużynowym i indywidualnym. O awans do Mistrzostw Województwa walczyło 6 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Sztafeta dziewcząt z II LO zajęła I miejsce wygrywając z czasem 2:52'76! Drużyna chłopców zajęła III miejsce uzyskując czas 2:27'34!

Skład drużyny dziewcząt: Estera Bełczącka, Karolina Królik, Katarzyna Łykus, Kinga Czarnocka, Maja Tarkowska, Izabela Ruta, Katarzyna Biszkont, Izabela Banach, Anna Mączka, Wiktoria Szabelska, Beata Gajewska, Aleksandra Dudzińska.

Skład drużyny chłopców: Adam Ptaszyński, Kacper Kozłowski, Konrad Rogala, Łukasz Góralski, Paweł Lekan, Szymon Krupa, Adam Boguń, Arkadiusz Szabelski, Sebastian Pranagal, Maciej Baraniak. Wójcik Dawid.

W konkurencjach indywidualnych nasi sportowcy uzyskali następujące lokaty:
50m stylem grzbietowym:
I miejsce Adam Ptaszyński czas: 0:31'96 - awans do Mistrzostw Województwa
IV miejsce Łukasz Góralski - czas: 0:41'21
50m stylem klasycznym:
III miejsce Katarzyna Biszkont - czas: 0:44'01- awans do Mistrzostw Województwa
VI miejsce Anna Mączka - czas: 0:48'34
50m stylem dowolnym:
III miejsce Estera Bełczącka - czas: 0:32'09 - awans do Mistrzostw Województwa
III miejsce Sebastian Pranagal - czas: 0:26'71- awans do Mistrzostw Województwa

Gratulujemy Wam serdecznie!!! Brawo!!!

 
 
Spotkanie z rodzicami

1 grudnia 2016 r.

Zapraszamy na indywidualne konsultacje rodziców z nauczycielami: 17.15 - 19.30

KlasaWychowawcaSalaGodzina
I Ap. Anna Piątkowska-Barwińska021A17.30
I Bp. Jadwiga Kopniak019A
I Cp. Katarzyna Madrachowska202A
II Ap. Katarzyna Wilk-Lemparty201A
II B1p. Urszula Wójtowicz103A
II B2p. Beata Nowińska204A
II Cp. Dorota Tatrzańska-Kmiecik022A
II Dp. Wiesława Lisek016A
III Ap. Piotr Jusiński005A
III Bp. Agata Gburczyk107B
III Cp. Dorota Stępniak006A


 
 
Premiera Kantaty Świdnickiej

27 listopada

w Kaplicy pw. Św. Kingi odbyła się premiera Kantaty Świdnickiej.
Kompozytorem tego utworu jest Dariusz Tokarzewski główny solista koncertu. Nasze uczennice wraz z Chórem CANTO uczestniczyły w tym koncercie wraz z innymi świdnickimi chórami, zespołem instrumentalnym i kwartetem smyczkowym.
Dyrygentami koncertu były Magdalena Celińska i Ewa Bieniek.

Relacja foto

CANTO - Świdnik - 27.11.2016. - Kantata Świdnicka - muz. Dariusz Tokarzewski

Kantata Świdnicka - Nadzieja Krzyża - na "Świdnik- wysokich lotów"

 
 
Gry planszowe - atrakcja na zajęciach pozalekcyjnych!


Z inicjatywy absolwenta naszego LO, Karola Esko, i naszych uczniów - od listopada poszerzyliśmy ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów o klub gier planszowych.

Okazuje się, że cyberświat i rzeczywistość wirtualna, w której doskonale porusza się młodzież, nie zastąpi tradycyjnej formy spotkań towarzyskich, które doskonale ćwiczą umysł przy grach planszowych.

Serdecznie dziękujemy Klubowi Fantastyki "Obelisk" z Miejskiego Ośrodka Kultury za współpracę!

 
 
Spotkanie z dr. Mariuszem Sawą - o zbrodni wołyńskiej i relacjach polsko-ukraińskich


29 listopada 2016 r. w szkolnej auli klasy pierwsze naszego LO uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez pracownika lubelskiego IPN - dra Mariusza Sawę.

Nasz gość, zaproszony przez realizującą pod opieką p. Katarzyny Mądrachowskiej projekt edukacyjny IPN klasę IC, wyjaśnił młodzieży złożoność relacji między narodami polskim i ukraińskim. Doskonałym punktem wyjścia do zajęć był niedawno oglądany przez uczniów naszej szkoły film Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń".

Relacja foto

 
 
Realizacja programu profilaktycznego II LO - zajęcia o HIV/ AIDS


We wtorek, 29 listopada, uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczyli w Miejskim Ośrodku Kultury w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez edukatora p. Romana Latoszyńskiego.

Spotkanie poświęcone było tematowi zapobiegania zakażeniom chorobami zakaźnymi, w tym HIV. Taka forma realizacji zagadnień obejmujących nasz program profilaktyczny była możliwa dzięki współpracy z Miejskim Centrum Profilaktyki w Świdniku - organizatorem spotkania - za co serdecznie dziękujemy!

Relacja foto

 
 
Z wizytą u... Prezydenta RP!


Na specjalne zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP grupa uczniów z klasy IID - humanistycznej - i pasjonatów historii z innych klas, wraz z p.Wiesławą Lisek i p. Anną Piątkowską-Barwińską, 28 listopada 2016 r. odwiedziła Pałac Prezydencki, aby uczestniczyć w szczególnej lekcji historii.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Wojciech Kolarski, otwierając "Lekcję RP" podkreślił, jak ważny jest jej temat - Grób Nieznanego Żołnierza.

Przedstawiciele Garnizonu Warszawa, Muzeum Wojska Polskiego, a także syn kpt.Zdzisława Brońskiego ps. Uskok - Adam Broński oraz syn sierż. Józefa Franczaka, ps. Laluś - Marek Franczak przeprowadzili dla naszych uczniów niezapomnianą lekcję dotyczącą dziejów Grobu Nieznanego Żołnierza.

Po lekcji będącej żywym spotkaniem z historią, i po uroczystym obiedzie, grupa z II LO miała okazję zwiedzić wnętrza Pałacu Prezydenckiego!

Relacja foto

 
 
Szkolny Klub Fotograficzny proponuje ...

W holu II LO można oglądać kolejną w tym roku wystawę prac członków Szkolnego Klubu Fotograficznego.

Tym razem w obiektywie naszych szkolnych fotografów znalazły się zwierzęta. Autorami zdjęć są: Marek Miłosz, Paulina Podkowa, Ewelina Sionkowska i Aleksandra Jankowska. Przestawiając kilka prac zachęcamy do obejrzenia całej wystawy.

Życząc przyjemnych wrażeń estetycznych w czasie oglądania wystawy, zachęcamy osoby zainteresowane fotografią do udziału w zajęciach Szkolnego Klubu Fotograficznego, szczegółowych informacji udziela p.Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego.

Zobacz zdjęcia

 
 
Sukces Kasi

14 listopada

w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Konkurs Galowy Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego.

Na scenie zaprezentowali się laureaci tegorocznej edycji Konkursu, a wśród nich Katarzyna Biszkont, uczennica klasy IA. Kasia, swoją interpretacją wiersza Wisławy Szymborskiej, "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej", wzbudziła zachwyt wśród jury oraz widowni.

 
 
Uczniowie klas II B1, II B2, II A odwiedzili trzy uczelnie

W piątek, 25 listopada, uczniowie klas II B1, II B2, II A odwiedzili aż trzy uczelnie: Uniwersytet Medyczny, UMCS i KUL.

Uniwersytet Medyczny zorganizował wspólnie z firmą ACCREA w ramach Europejskiego Tygodnia Robotyki wystawę robotów, które powstały w Lublinie. W trakcie wystawy uczniowie zapoznali się z technologiami stosowanymi w robotyce oraz zobaczyli prototypowe roboty tworzone w Lublinie w ramach międzynarodowych projektów: robot pomagający zdalnie zbadać pacjenta, robot – towarzysz życia osób z problemami z pamięcią, głowę robotyczną pokazującą emocje, mobilne platformy robotyczne.
Uczniowie wysłuchali również specjalnego wykładu na temat: Co potrafią dzisiejsze roboty? .

W zajęciach na UM uczestniczyły grupy z klas biologiczno-chemicznych oraz klasa matematyczna z rozszerzeniem z fizyki, grupa geograficzna brała w tym czasie udział w zajęciach z geografii na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.
Tego dnia uczniowie brali udział w różnych zajęciach warsztatowych na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki oraz na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS: warsztaty z GIS - "Od mapy 2D do wizualizacji 3D", wykład "Paradoksy matematyki", zwiedzanie serwerowni i klastra obliczeniowego, warsztaty mikroskopowe i biotechnologiczne przygotowane przez absolwenta naszej szkoły dr Marcina Domaciuka.

Taki pracowity dzień przysporzył naszym uczniom wiele wrażeń i emocji, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.

Relacja foto

 
 
Brąz dla CANTO !

25 listopada


odbył się I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS w Lublinie. W bardzo trudnej rywalizacji wzięło udział 26 chórów z całej Polski. Poziom był niezwykle wysoki.

Chórom wręczone zostały Dyplomy Złote, Srebrne Brązowe i Dyplomy Uczestnictwa. Nasze uczennice wraz z CANTO uzyskały Brązowy Dyplom kończąc w ten medalowy sposób rok konkursowy.

Gratulujemy !!!

Relacja foto

 
 
Podziękowanie dla II LO


W dniu 19 listopada 2016 r. gościliśmy na obchodach 43 rocznicy powstania Klubu Honorowych Dawców Krwi im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świdniku. Uroczystość ta to okazja do odznaczenia i wyróżnienia osób, które każdego dnia niosą bezinteresowną pomoc w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Podczas uroczystości zostało wręczone również podziękowanie dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku za okazane serce i bezinteresowne zaangażowanie w propagowaniu idei Honorowego Krwiodawstwa

 
 
Sztab akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w naszej szkole!

Wielka zbiórka uliczna XXIV edycji ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już za nami, ale w naszej szkole dary w ramach PDPZ zbieramy do 12 grudnia.

Zachęcamy do włączenia się do akcji wszystkich naszych uczniów, nauczycieli, rodziców, sympatyków i każdego, kto może i chce pomóc potrzebującym. Dary można przynosić codziennie od 8.00 do 15.00 (stolik dyżurnych).

Zbieramy trwałą żywność, słodycze, środki czystości, kosmetyki, ubrania, artykuły szkolne, książki, zabawki. Ubrania, książki i zabawki nie muszą być nowe - może nam nie są już potrzebne, a komuś innemu sprawią radość.

 
 
Nasi pływacy znowu na podium!


9 listopada na pływalni Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu – sztafety drużynowe 10x25m stylem dowolnym oraz konkurencje indywidualne w kategorii dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt z II LO w sztafecie pływackiej 10x25m stylem dowolnym zajęła I miejsce z czasem 2:52'01, a reprezentacja chłopców - II miejsce z czasem 2:27'04!

Obie drużyny awansowały do kolejnego etapu rywalizacji - Mistrzostw Rejonu w pływaniu, które odbędą się 30 listopada w Chełmie.

Skład drużyny dziewcząt: Estera Bełczącka,Karolina Królik, Katarzyna Łykus, Kinga Czarnocka, Maja Tarkowska, Izabela Ruta, Katarzyna Biszkont, Izabela Banach, Anna Mączka, Wiktoria Szabelska, Beata Gajewska, Aleksandra Dudzińska.

Skład drużyny chłopców: Adam Ptaszyński, Kacper Kozłowski, Konrad Rogala, Łukasz Góralski, Paweł Lekan, Szymon Krupa, Adam Boguń, Arkadiusz Szabelski, Sebastian Pranagal, Maciej Barański.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i przygotowującej drużyny do zawodów pani Annie Kuczyńskiej!

Gratulujemy również naszym uczniom wyników w konkurencjach indywidualnych:
styl klasyczny:
II miejsce Katarzyna Biszkont II LO Świdnik, czas: 42'80
III miejsce Anna Mączka II LO Świdnik, czas: 44'15
IV miejsce Maja Tarkowska II LO Świdnik, czas: 47'60
styl grzbietowy:
I miejsce Adam Ptaszyński II LO Świdnik, czas: 31'16
II miejsce Łukasz Góralski II LO Świdnik, czas: 40'86
styl dowolny:
II miejsce Estera Bełczącka II LO Świdnik, czas: 32'00
II miejsce Sebastian Pranagal II LO Świdnik, czas: 26'54
VI miejsce Konrad Rogala IILO Świdnik, czas: 31'20

Brawo!!!

 
 
Antybiotykoterapia pod lupą


W czwartek, 17 listopada pani Magdalena Piątek działająca w LTSF (Lubelskie Towarzystwo Studentów Farmacji), przeprowadziła dla uczniów klas biologiczno-chemicznych wykład "Antybiotykoterapia pod lupą".

Poza tematyką naukową studentka przedstawiła naszym uczniom ofertę edukacyjną Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Relacja foto

 
 
Uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta Świdnik


Dzisiaj odbyła się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta Świdnik, inaugurująca jej piątą kadencję.

Nasza szkoła ma silną reprezentację w prezydium MRM - gratulujemy Monice Kalickiej i Oli Sobczak, które zostały wiceprzewodniczącymi MRM i Kacprowi Kozłowskiemu - sekretarzowi MRM!

Sesja MRM odbyła się z udziałem Burmistrza Miasta Świdnik p. Waldemara Jaksona, jego zastępców - p. Michała Piotrowicza i p. Andrzeja Radka, przewodniczącego Rady Miasta Świdnik - p. Janusza Królika i sekretarzem miasta - p. Ewą Jankowską. fot. źródło: Głos Świdnika

 
 
Spotkanie uczniów klas trzecich II LO z przedstawicielami uczelni wyższych


15 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich II LO z przedstawicielami uczelni wyższych.

W czasie spotkania licealiści zapoznali się z ofertami edukacyjnymi uczelni w zakresie oferowanych kierunków i specjalności oraz warunkami studiowania.

Rozmowy z przedstawicielami uczelni z pewnością uświadomiły uczniom klas maturalnych, jak ważny dla przyszłej kariery zawodowej jest trafny wybór kierunku studiów.

 
 
Święto Niepodległości w Świdniku

Podczas organizowanych w naszym mieście uroczystości z okazji Święta Niepodległości delegacja naszego LO, na czele z dyrektorem szkoły - panem Ryszardem Borowcem - złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, oddając hołd tym, którzy oddali swoje życie walcząc o wolną i niepodległą Ojczyznę.

Podczas uroczystości, z udziałem Posła RP Artura Sobonia, Burmistrza Miasta Świdnik, Starosty Powiatu Świdnickiego, osób reprezentujących różne organizacje, pocztów sztandarowych szkół i innych instytucji zaśpiewał chór naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 - Chór "Canto" pod kierunkiem p. Ewy Bieniek.

Młodzieżową Radę Miasta Świdnik podczas uroczystości reprezentowali uczniowie naszego LO. Chór "Canto" zaśpiewał również podczas popołudniowych obchodów Święta Niepodległości w Świdniku z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zgromadzeni na Placu Konstytucji 3 Maja mieszkańcy naszego miasta wspólnie z Prezydentem śpiewali pieśni patriotyczne.

Relacja foto

 
 
Akademia z okazji Święta Niepodległości

Jak ważne dla każdego Polaka jest Święto Niepodległości, powiedzieli nam, pokazali i wyśpiewali podczas uroczystej akademii uczniowie klasy II D naszego LO i 1A Gimnazjum nr 2 przygotowani przez p. Wiesławę Lisek, p.Magdalenę Kołodyńską i p. Izabelę Olech-Bąk.

Podczas uroczystej akademii zaśpiewał również Chór "Canto" pod kierunkiem p. Ewy Bieniek.
O tym, czym jest budowanie patriotyzmu i pielęgnowanie historii własnej rodziny opowiedział zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży dyrektor szkoły - pan Ryszard Borowiec.

Akademia szkolna była wstępem do organizowanych w naszym mieście uroczystości w dniu 11 listopada - przed południem złożenie kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza, potem Biegi Niepodległości, a po południu i wieczorem - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na świdnickim Placu Konstytucji 3 Maja z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Relacja foto

 
 
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
 
strona główna  |  galeria  |  profil na facebooku  |  kontakt
Copyright II LO 2017