Jesteśmy w pierwszej 20!

 

Tygodnik “Newsweek” opublikował ranking najlepszych liceów w Polsce.

O miejscu w zestawieniu decydowały wyniki matur, liczba olimpijczyków, oferowane języki obce, a także wpływ szkoły na osiągnięcia uczniów.

 

Danych o wynikach egzaminów dostarczyły okręgowe komisje egzaminacyjne. Dane o wskaźniku Edukacyjna Wartość Dodana zostały pozyskane z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i dotyczą wyników uczniów podchodzących do matury w latach 2017-2019. Lista laureatów i uczestników konkursów i olimpiad międzynarodowych z roku szkolnego 2018/2019 została przekazana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

To już kolejny ranking szkół, który potwierdza, że nasze liceum należy do ścisłej czołówki województwa lubelskiego i liczy się na mapie edukacyjnej kraju. W rankingu przygotowanym przez Newsweek Polska czytamy, że nasze liceum zajmuje 18 pozycję w województwie lubelskim i 250 w kraju.

Jesteśmy jedynym liceum ze Świdnika w pierwszej dwudziestce rankingu.

 

MÓWISZ – dobra szkoła – MASZ II LO Baczyńskiego.

Zapraszamy 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych