Udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ” O tym nie można zapomnieć… Spotkania z osobami, które przeżyły piekło obozów i łagrów” (koordynator – pani Katarzyna Mądrachowska), po raz kolejny umożliwił uczniom naszej szkoły przeżycie niezapomnianych chwil w Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas koncertu z okazji odzyskania Niepodległości. Udział w tej uroczystości to także możliwość spotkania z naszymi zaprzyjaźnionymi Rawensbruczankami, tym razem gorące podziękowania za 8 lat współpracy złożyliśmy na ręce pani Alicji Gawlikowskiej, która wspomina nasze miasto z sentymentem.  Poznaliśmy także panią  Barbarę Gancarczyk ps. „Pająk”, która z harcerskim batalionem „Wigry” brała udział w Powstaniu Warszawskim. Przed koncertem skierowaliśmy nasze kroki do Muzeum Narodowego, aby podziwiać dzieła kultury polskiej i światowej. W wyjeździe pełnym wrażeń w dniu 12 listopada udział wzięli licealiści realizujący projekt razem z młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdniku.

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych