W piątek 8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość, podczas której świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i podczas której upamiętniliśmy aspiranta Policji Państwowej zamordowanego w zbrodni katyńskiej przez NKWD w 1940 r. – Antoniego Jana Deję. W tak doniosłej chwili uczniowie klas pierwszych naszego LO złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona społeczności naszej szkoły. Na uroczystości obecni byli członkowie rodziny Antoniego Dei – jego wnuk, Pan Jacek Kamiński z synem, synową i wnukiem, a także goście reprezentujący instytucje naszego miasta na czele z zastępcą Burmistrza Miasta Świdnik Panem Marcinem Dmowskim. Finałowym punktem spotkania było odsłonięcie przez dyrektora szkoły Pana Mirosława Króla i Pana Jacka Kamińskiego tablicy przy Dębie Pamięci ku czci Antoniego Dei.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IE wraz z p. Magdaleną Skwarczyńską-Zuch przy wsparciu Chóru Canto z p. Ewą Bieniek.

Fot.: Marek Miłosz

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem zamieszczonym w Głosie Świdnika:

https://www.facebook.com/172083069874203/posts/829666450782525?sfns=mo

 

 

 
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych