Finał VIII edycji Narodowego Czytania w naszym mieście miał miejsce 10 września 2019 r. w świdnickim
MOK– u. W tym roku królowały nowele H. Sienkiewicza, B. Prusa, M. Konopnickiej, E. Orzeszkowej, S. Żeromskiego, W. Reymonta, B. Schulza i H. Rzewuskiego, które czytali przedstawiciele miejscowych władz, kościoła, dyrektorzy szkół, nauczyciele. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IAL4 oraz II A, którzy trzymali kciuki za panią Katarzynę Mądrachowską, prezentującą fragment noweli H. Rzewuskiego pt.: „Sawa”.
Nie zabrakło również konkursu z nagrodami. Zdobyli je ci, którzy uważnie słuchali wybranych rozdziałów. Wśród laureatów byli uczniowie naszej szkoły – Ela Dyszczak (kl. II A) i Kuba Bobiński (kl. IAL4). Warto nadmienić, że organizatorami Narodowego Czytania w tym roku byli: Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna, MOK i oczywiście nasza szkoła czyli II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a patronat honorowy objęli Burmistrz Miasta Świdnik pan Waldemar Jakson oraz Starosta Powiatu Świdnickiego pan
Łukasz Reszka.
Mamy nadzieję, że wydarzenia tego typu będą inspiracją dla naszych uczniów do sięgnięcia po książkę.

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych