Znajomość języków obcych to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy. Przekonali się o tym uczniowie klas drugich naszego liceum , którzy przez osiem dni przebywali  w Niemczech.

W ramach wymiany międzynarodowej organizowanej od kilku lat w naszej szkole, grupa uczniów klas 2 wraz z opiekunami p. Moniką Dziewą oraz p. Edytą Walczak spędzili ponad  tydzień w niemieckim mieście Wuppertal.
W trakcie wyjazdu uczniowie mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności z języka niemieckiego i angielskiego oraz zapoznania się z niemieckim systemem edukacji. W trakcie wycieczek zwiedzili nie tylko Wuppertal,  ale również Kolonię, Essen czy Düsseldorf. Byliśmy również na zamku z Solingen.

W Niemczech na uczniów czekało także wiele atrakcji o charakterze sportowym – wejście
na szczyt Katedry w Kolonii, czy zajęcia na ścianie wspinaczkowej, gra w kręgle lub na polu golfowym. Dużą atrakcją była także wizyta w ZOO.

Zwieńczeniem ponad tygodniowego pobytu w Niemczech była wspólna kolacja, która w całości została przygotowana…. przez uczniów 🙂 A co gotowaliśmy? Oczywiście niemiecką Currywurst z pieczonymi ziemniaczkami.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego pobytu w niemieckim mieście Wuppertal.   

 

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych