II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku rozpoczęło obchody 100-lecia Niepodległości Polski 9 listopada 2018 r. Podczas uroczystej akademii biliśmy rekord dla Niepodległej śpiewając o symbolicznej godzinie 11.11 hymn narodowy. Uroczystość swoim przemówieniem dotyczącym znaczenia wolności rozpoczął dyrektor naszej szkoły Pan Mirosław Król. Uczniowie maturalnej klasy matematycznej, przygotowani przez Panią Annę Piątkowską-Barwińską, dołożyli wszelkich starań, aby przygotowany przez nich na tę wyjątkową okazję program artystyczny był poruszającą serca lekcją patriotyzmu, a zwłaszcza wyśpiewany przez męską część klasy utwór: „Wolność kocham i rozumiem…”. Pięknie o Ojczyźnie śpiewał także nasz niezastąpiony Chór Canto pod kierunkiem Pani Ewy Bieniek. Podczas tej niepowtarzalnej akademii miało miejsce doniosłe wydarzenie: uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Tak nasza szkoła rozpoczęła obchody wielkiego jubileuszu. Pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch, kierując słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie pięknej uroczystości, przypomniała o tym, że jednym z najważniejszych zadań dla młodego Polaka jest staranie się o to, by po prostu być dobrym człowiekiem.
Niech atmosfera tego dnia jak najdłużej pozostanie z nami…

Zachęcamy również do zapoznania się z dotyczącą drogi do wolności wystawą – w holu naszej szkoły przygotowaną z okazji jubileuszowego Święta Niepodległości.

Fotorelacja: Julia Kuśmierz, klasa IIC – Szkolny Klub Fotograficzny

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych