Dzisiaj zakończyliśmy w naszej szkole kolejną edycję projektu AIESEC Next Step. Przez cały tydzień gościliśmy czwórkę wspaniałych młodych ludzi: Sarę z Włoch, Leonarda z Brazylii, Ozana z Turcji i Ioana z Rumunii. To już drugi w tym miesiącu międzynarodowy tygodniowy projekt realizowany w naszej szkole! Takie spotkania z ludźmi z różnych stron świata są wspaniałą motywacją do nauki języków obcych! Spotkanie podsumowujące cały tydzień zgromadziło w naszej auli przedstawicieli wszystkich klas licealnych, ale także SP4 i G2. Pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała gościom za fantastyczne zajęcia, które prowadzili dla uczniów wszystkich klas naszego LO, także dla uczniów SP4 i G2. We wtorek w zajęciach udział wzięli uczniowie klas 7., 8. i gimnazjalnych SP3 i SP7, którym serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym LO! Zajęcia prowadzone w j. angielskim pozwoliły poznać nam kraje, z których przybyli nasi goście. Podsumowanie projektu było połączone z rywalizacją między drużynami z poszczególnych klas. Nasi goście przygotowali quizy wiedzy o swoich krajach. My nie pozostaliśmy im dłużni. Przygotowaliśmy prezentację o Polsce i quiz sprawdzający, ile o naszym kraju nauczyli się przez tydzień reprezentanci czterech krajów. Wszystkie testy wypadły doskonale! Finałem spotkania było wspólne odtańczenie poloneza (taniec ćwiczyliśmy od kilku dni pod czujnym okiem Pani Izabeli Olech-Bąk – której kłaniamy się nisko!). Tańczyliśmy jeszcze – z udziałem przedstawicieli grona pedagogicznego  – belgijkę! Ten wspaniały czas możliwy był dzięki wspaniałym Paniom Nauczycielkom czuwającym nad całością projektu w naszej szkole: Pani Jadwidze Kopniak i Pani Monice Dziewie! Serdecznie za to dziękujemy i… czekamy na kolejną edycję AIESEC! 

Polecamy również relację Głosu Świdnika

II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku, w ramach projektu AIESEC Next Step, odwiedzili zagraniczni…

Opublikowany przez Głos Świdnika Niedziela, 28 października 2018

Fot. Marek Miłosz, IIC

Fot: Głos Świdnika

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych