W naszym LO odbyły się I Miejsko-Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Świdnik Pana Waldemara Jaksona. Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą na pięciu stacjach praktycznych i jednej teoretycznej, na której rozwiązywali test z wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Zadania praktyczne wymagały od zawodników zmierzenia się z wypadkiem motocyklowym, upadkiem ze schodów, atakiem nożownika oraz resuscytacją i atakiem padaczki. Wszyscy uczestnicy dzielnie ze sobą rywalizowali, a ich zmagania oceniali jurorzy z Koła Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Piaskach, II miejsce II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku, III miejsce: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. W kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych: I miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Świdniku, II – Szkoły Podstawowej Nr 5 w Świdniku, III – Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świdniku. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy – i tym, którzy zdobyli miejsce na podium, i tym, którzy znaleźli się poza nim. To był wspaniały dzień wypełniony ważnymi działaniami! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację zawodów: Burmistrzowi Miasta Świdnik Panu Waldemarowi Jaksonowi, Studentom z Koła Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także Pani Joasi Jesionek prowadzącej naszą szkolną stołówkę (dzięki Pani wszyscy uczestnicy zawodów, ich opiekunowie i organizatorzy mogli uzupełniać siły słodkimi przekąskami). Słowa uznania należą się pomysłodawcy i organizatorowi wydarzenia – Panu Tomaszowi Kocińskiemu uczącemu w naszej szkole wychowania fizycznego, a poza szkołą zajmującemu się ratownictwem medycznym. Gratulacje!

 

 

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych