Uczniowie klasy I B mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników i studentów Koła Młodych Medyków Uniwersytetu Medycznego w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. W pierwszej części uczniowie wysłuchali wykładu „Pułapki młodzieńczego życia, czyli kilka słów o uzależnieniach”.
Celem projektu było przedstawienie rodzajów uzależnień, a także negatywnych skutków jakie niosą ze sobą używki. Po krótkim wprowadzeniu, które zawierało informacje jak działają środki uzależniające i dlaczego człowiek się uzależnia, przewidziano pracę w małych grupach. Grupy dostały opisy przypadków medycznych i ich zadaniem było odgadnięcie jakiego uzależnienia dotyczyły.

Kolejne zajęcia „Zostań detektywem USG” – warsztaty praktyczne w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka poprowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Medycznego. 
Na uczestników warsztatów czekała seria stanowisk z materiałami, które uczniowie mogli badać za pomocą ultrasonografii, aby odkryć, jakie „objawy” ukryte są na poszczególnych stacjach. Jak łatwo odnaleźć jest w tkance zmiany chorobowe? Pod jakim kątem ustawić aparat? Jak odróżnić zmienioną tkankę od tej prawidłowej? Największym jednak powodzeniem cieszyło się badanie na żywym organizmie, każdy chciał spróbować sił i odkryć wnętrze ludzkiego ciała! Badanie zapewniało mnóstwo dobrej zabawy!

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych