W czwartek 14 czerwca uczniowie klas II naszego liceum uczestniczyli wraz z panem dyrektorem Ryszardem Borowcem, panią wicedyrektor Magdaleną Skwarczyńską-Zuch oraz panią Jadwigą Kopniak w będącej częścią tradycji naszej szkoły wycieczce Śladami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Odwiedziliśmy więc najpierw Muzeum Powstania Warszawskiego, a następnie, wsłuchując się w opowieści pana dyrektora o naszym patronie, przeszliśmy od jego domu rodzinnego do Liceum im. Stefana Batorego na ulicy Myśliwieckiej, gdzie uczęszczał przez wiele lat, również do gimnazjum męskiego.

Dziękujemy uczniom tego liceum: Marysi (córce pana Romana Giertycha) i Bartkowi za ciepłe przyjęcie i zapoznanie nas z historią szkoły i naszego patrona. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzeliśmy też przedwojenne zeszyty rówieśników Baczyńskiego do botaniki i algebry, gdyż zawierały przepięknie wykonane notatki i bardzo przydałyby się również we współczesnej szkole.

Na zakończenie tradycyjnie udaliśmy się na Powązki, aby tam, przy asyście naszego szkolnego sztandaru, na grobie naszego patrona i jego rówieśników złożyć kwiaty i zapalić znicze. Wysłuchaliśmy również wierszy Krzysztofa w wykonaniu Marty, Oli i Ady.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych