18 czerwca uczniowie naszego liceum mieli okazję odwiedzić trochę prywatnie naszego pana dyrektora Ryszarda Borowca oraz obejrzeć jego niesamowitą kolekcję kaktusów i sukulentów. Tradycyjnie wybrała się tam klasa biologiczno-chemiczna wraz z p. Jadwigą Kopniak i p. Wiesławą Lisek.

Mieliśmy okazję dowiedzieć się skąd wzięła się ta niezwykła pasja, od kiedy trwa, z jakich najdalszych zakątków świata pochodzą najciekawsze egzemplarze i oczywiście jak należy o nie dbać, aby miały po 40 lat! Okazało się również, że pan dyrektor nie tylko jest posiadaczem kolekcji roślin, ale również unikalnych egzemplarzy książek oraz znaczków pocztowych z kaktusami z całego świata i że podobna pasję dzieli tylko z 3 osobami w Polsce! Jeśli ktoś nie wie, to przypominamy, że pan Ryszard Borowiec jest założycielem oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów oraz członkiem jego zarządu.

Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie i pokazanie, że warto mieć tak ciekawe pasje. Pan dyrektor obiecał, że w przyszłości będzie równie chętnie spotykał się z młodzieżą i zachęcał do uprawy kaktusów i sukulentów.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych